Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » CSúnyán beszél a lányom?

CSúnyán beszél a lányom?

Figyelt kérdés

Anyukák, annyira szégyellem magam:(:( 27 hónapos lányom folyékonyan beszél, Nagyon odafigyelünk mit mondunk előtte, nem szokásunk csúnyán beszélni, de óhatatlan,hogy az ember száján ki ne csússzon valami.

A minap kissé kibuktam, mert a kisebb lányom, 3 hónapja sír, nyüszög, ordít szinte megállás nélkül. És kicsúszott a számon, hogy a fenébe már nagyon elegem van:(:(


Azóta a nagyobb csajszikám, ezt hajtogatja. Tudom,lesz még ezer meg egy ilyen és ennél csúnyább szava is amit itt-ott hall,és megjegyez. De annyira bánt:(


2013. febr. 14. 13:47
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Hát ez még nem is csúnya....
2013. febr. 14. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Tudod, én is figyelek, de néha kimondok ezt-azt, amit nem kellene.

A gyereknek meg elég egyszer mondanom valamit és már mondja is!


A fenébe amúgy nem csúnya.

Lányom kb. 1 hónapig hajtogatta, hogy "leesett a játékom, a piXXába"!

Aztán megunta.


Tudom nem a világ legjobb dolga, de meg fogják tanulni a csúnya szavakat.

Én nem szóltam rá, hanyagoltam, aztán megunta.

(Mondjuk, ha közösségben voltunk, akkor persze rászóltam, csak sokszor nem akartam mondogatni, mert ami tilos, azt imádja...)

2013. febr. 14. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ez tényleg nem is annyira csúnya....

Nekem a nagyobbik lányom az oviból kezdi hazahozni a csúnya beszédet (hülye, dilis, buta)

És már a kicsi is kezdi megtanulni.

Amit teszek, hogy mindig elmondom, hogy ezek nem szép szavak, ilyeneket nem mondunk. Büntit is kap érte, be kell mennie a szobájába. Remélem kinövik idővel.

2013. febr. 14. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem is egyszer kiszaladt az, hogy : ez a szar! A 3 éves lányom természetesen mondogatta is pár napig, de aztán szerencsére elhagyta, de mondtam is neki hogy ezt nem mondjuk, mert ronda. Az oviból is hozott már haza csúnyaságokat, de semmi durvát, csak pl. Tűnj innen! Na mikor ezt mondta nekem itthon, hát azt hittem megmarom magam. Volt már hogy szó is kiszaladt, főleg a férjemnek, mert én már előre kapcsolok, ő még nem. Ő mindig csak akkor kapcsol, amikor már kimondta. De szerencsére azokat még nem hallottuk vissza tőle. És remélem nem is fogjuk még jó tizenpár évig, mer tényleg rondák. Szerencsére ritkán csúszik ki nálunk csúnya szó.
2013. febr. 14. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
ebbe semmi csúnya nincs ,mi káromkodós familia vagyunk ,de a vicces féle nem agresszív ,nem aggódom.
2013. febr. 14. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!