Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nagyon csúnyán beszél, az...

Nagyon csúnyán beszél, az oviban tanulja, mit tegyünk?

Figyelt kérdés

4 éves kislányom már hetek óta új csúnya szóval tér haza az óvodából. És olyan széles a repertoár, hogy némelyik szó még nekünk is új. Itthon egyébként soha nem hall ilyeneket, sem én, sem a férjem nem beszélünk csúnyán, a gyerek előtt meg különösen kerülünk minden szót, ami nem gyereknek való.

Mint hamar kiderült, az egyik kisfiútól hallja és több kisgyerek megy haza "szókincse gyarapodásával", nem csak az én lányom. Már beszéltem az óvónővel, aki azt mondta szólt a szülőknek, de szerintük a gyerek majd kinövi, mások gyereke meg nem érdekli őket.

Mit tehetnék még? Beszéljek én a szülőkkel? Vagy fogjunk össze a többi érintett anyukával? Én nem vagyok hajlandó, hogy a lányomnak ilyen mocskos szája legyen, de lassan annyira beépülnek ezek a kis beszédébe, hogy alig bírjuk leszoktatni róla.


2012. jún. 20. 20:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Például?
2012. jún. 20. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Például mi?
2012. jún. 20. 20:14
 3/11 anonim ***** válasza:
miket mond?
2012. jún. 20. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Igen, az oviban eltanulnak ezt-azt.

Elmondhatod neki, hogy ez csúnya beszéd, nem illik egy kislányhoz, mondhatod, hogy előtted ne beszéljen úgy, mert zavar.

Mégis azt mondom, nagyon ne masszírozd, mert azzal esetleg rögzíted a rossz (csúnya) beszédet, vagy ami ennél is rosszabb, otthon mindenféle játszmák kiindulási alapja lehet. Értsd ezalatt a manipulatív viselkedést. (később) A gyerek szemével: ha jó vagyok, nem beszélek csúnyán, valamit elérek, amit amit akarok. A csúnya beszéddel (rosszalkodással) szintén.

A gyerekek nagyon okosan! Olyan logikai rendszerük van, amit mi, felnőttek nem is mindig, vagy csak későn veszünk észre.

A legtöbb, amit tehetsz, hogy otthon ti nem beszéltek csúnyán (általában), mert azért mindenhol kicsúszik olykor némi kifütyülhető, ugye?

De, ha nem ez a jellemző, a gyerek is úgy fog beszélni, viselkedni, mint ti. Ha hitelesek vagytok.

Vagyis, ha természetesek.

2012. jún. 20. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerűen ne reagáljatok rá, mert ha figyeltek, s rászóltok, akkor felhívjátok a figyelmét, s direkt fogja csinálni. Vagy "javítsátok ki" :) pl.: ha azt mondja, hogy: a k..va életbe, akkor mondjátok azt, hogy nem jól mondja, azt igy kell, hogy: kutya ételébe. De mindezt faarccal, mintegy mellékes dologként. Vagy, ha azt mondja, hogy: ba...a meg, az helyesen: barack meggy.
2012. jún. 20. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm az ötleteket, az utolsó válaszoló különösen kreatív :) Ezt kipróbálom.

Első válaszoló, nem akarok példákat hozni, hidd el, nagyon csúnyák, ha még engem is zavarba ejt a magam 31 évével.

2012. jún. 20. 20:52
 7/11 anonim ***** válasza:

Utolsó, ez nagyon jó!! Ezt a kijavítást kipróbálom a fiamnál :) Ő is négy éves, hát hozott már haza szavakat ő is az oviból, most épp a f*sz van porondon (arra amúgy nincs valami ötleted?), és állandóan attól félek, hogy ezeket egyszer nagy nyilvánosság előtt fogja előadni - bár lekopogom, eddig ilyen még nem történt.


Kérdező, szerintem semmi értelme, ha te is beszélsz annak a bizonyos gyereknek az anyjával, hiszen ha az óvónőre nem hallgatott, rád miért kéne jobban hallgatnia? Meg mit értesz azon, hogy fogj össze a többi szülővel? Ha ők otthon így beszélnek a gyerek előtt, és nem volt elég egyszer szólni érte, akkor úgy sem fognak ezen változtatni, ha 10 szülő szólítja fel őket erre.

2012. jún. 20. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
"F.sz" helyett jó lehet a "gaz", s utána elmagyarázod, hogy mi a gaz, miért gyomlálunk, mi a haszonnövény, miért fontos, stb. :))))) Egy kis környezeti nevelés. Amúgy én is alkalmaztam ezt a módszert, s bevált, azért ajánlottam. S a picik nagyon bedőlnek ennek, mert ők még istenítik a felnőtteket, s másolják, s amit ők mondanak az a szent számukra.
2012. jún. 20. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Köszi :) Tényleg nagyon tetszik ez a módszer, sokkal jobb, mint az állandó "meg ne halljam még egyszer" :)
2012. jún. 20. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nálunk is beválik ez a módszer, illetve én mintha meg sem hallanám a csúnya beszédet.
2012. jún. 20. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!