Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tegyek, ha a kislányom...

Alaszka kérdése:

Mit tegyek, ha a kislányom (nemsoká 4 éves) csúnyán beszél?

Figyelt kérdés
Főleg dühében teszi, mikor akadályozzuk az akaratában, rászólunk valamiért, tiltunk valamit. Ilyenkor dúl-ful, hisztizik, és nagyon csúnya szavakat vág a fejünkhöz, a hülye a legenyhébb ezek között, de szokott durvábbakat is mondani. Ez napi szinten előfordul, van hogy mások előtt is, de inkább itthon, és nekünk, meg a nagyanyjának is mondja, másokra nem. Sokszor elmondtuk már neki, hogy csúnya dolog, és hogy ne így fejezze ki, ha haragszik, és már odáig is elmentem, hogy 1x2 a szájára csaptam, vagy sarokba állítottam. Ennek semmi hatása nem volt, másnap újra mondta, pedig akkor sírt, és megígérte nem mondja többet. Nagyon akaratos, dacos, és hisztis kiscsaj, nehéz nála bármilyen szankciót alkalmazni. Mit tegyek? Le fog erről szokni? Elég ha mindig rászólunk csúnyán is szépen is, vagy ne figyeljünk oda? Az se hiszem hogy megoldás, mert akkor azt hiszi hogy szabad.
2011. aug. 17. 13:31
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Azt tudod csinálni,hogy ti is odafigyeltek,hogy ne halljon otthon csúnya beszédet. Mert egy részét az oviban szedi össze, de nem az összeset! Ha máshol ezt hallja, nem fogja tudni, neki miért ne lehetne!

A hisztit szabályozni kell. Szerintem állítsd továbbra is sarokba, vedd el pár órára játékát, vagy ne engedd játszani, ha nem úgy viselkedik,ahogy kellene!

2011. aug. 17. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Szia!

MI is hasonló cipőben járunk,csak nekünk kisfiúnk van.

Én is próbálkoztam már sokféle bűntetéssel a csúnya szavak miatt,van ,hogy egy időre kevésbé mondogatja őket,máskor viszont folyton ezzel bosszant,hogy direkt provokál,mert tudja mennyire nem szeretem.

Sosem hagyom szó nélkül,hogy nem szabad így beszélni,de csak abban tudok reménykedni ,hogy majd idővel leszokik róla.

2011. aug. 17. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

szerintem ne halld meg amikor ilyeneket mond, és akkor egy idő után már nem lesz érdekes

mert azért mondogatja, mert erre van reakció, felkelti az érdeklődését és csak azért is mondja, szóval ne halljátok meg ezeket és egy idő után abba fogja hagyni

2011. aug. 17. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Itthon nem igazán mondunk csúnyákat, legfeljebb a hülyét hallhatta, meg nagy ritkán egy-egy szót. De hogy pi..a, meg k...va ilyeneket nem szoktunk mondani, pláne előtte. Már mindent próbáltunk, nem sok sikerrel. Hátha egyszer leszokik. Amúgy meg olyan értelmes kislány, és ezt nem lehet neki megmagyarázni, hogy ne csinálja.
2011. aug. 17. 14:10
 5/13 anonim ***** válasza:
Nálunk nagyon ritkán mondtak a gyerekek egy-egy csúnya szót, de mi olyankor mindig azt mondtuk, hogy ilyet csak a nagyon-nagyon buta gyerekek mondanak, és ha ő ilyet mond, róla is mindenki azt gondolja majd, hogy nagyon buta. A 4 éves kisfiam azóta az oviban frissen szerzett tudását így adja elő: X.Y. azt mondta, hogy ...., de ilyet nem szabad mondani, mert ilyet csak a nagyon buta gyerekek mondanak. :)
2011. aug. 17. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Nekem szerencsére nem beszél csúnyán a gyerek,de ez annak tudható be hogy én másra is rászóltam ha a gyerek előtt csúnyán beszél,nekem is 4 éves.Néha hallottam tőle nem tetsző szavakat,de tudom hogy a meséből szedte.pl.a Dórában Ó a fenébe,ostóba meg ilyenek nekem ez is csúnya,így nem nézheti!Én nem beszélek egyáltalán csúnyán,viszont a családom többi tagja is még Apa is ,szóval nem volt könnyű de úgy látom megérte,azóta a családom sem beszél csúnyán,kivéve Anyós aki ráadásul hangos is.:-((( De már ő is sokat változott.


Szerintem se halld meg főleg ha azt látod direkt csinálja.

Természetesen helyzettől függ,hogy rá szólj vagy sem!És figyelj oda hogy ha rosszat tesz ne nevessen senki rajta.Nálunk ez volt a gond sokszor ha rosszat tett és rá szóltak azt mosolyogva tették meg,a gyerek meg játéknak vette.Én alapbol halkan beszélek,és hát rá jöttem ha valamit el akarok érni akkor meg kell emelnem a hangomat.Nem kiabálok,de nekem úgy tűnik,és neki is aki nincs hozzá szokva.Na hisztizni nekem is szokott,főleg a boltban,de nem érdekel ha ordit,nem figyelek rá,elterelem a figyelmét.általában sikerül,de meg kell gondolni mivel terelem el,mert utána nehogy azért csinálja direkt a hisztit!


Ha a gyerek nálunk olyat mond,én már tudom kitől hallotta.És jaj annak akitől hallotta!

Most ne csak a gyerekre koncentrálj,figyeld meg ki hogyan beszél,és arra is szólj rá,különben nem ér semmit.A felnőttekkel könnyebben megbeszéled mint a dackorszakos gyerekkel,ja igen ezt mondják dacol,de nem kell hagynunk,okát kell keresnünk és akkor tudunk segíteni a problémán.pl:nálunk most jön a kistesó,és mikor megmondtuk neki+nött a hasam,nem emelhetem fel stb.eléggé hisztis lett,azóta nem emlegetjük,csak ha ő hozza szóba,és apával szerencsére jobb lett a kapcsolata így most már élvezi is ,pörgetés,futkosás apával,fürdetés,stb minden olyan ami nekem tiltva van(veszélyeztetett vagyok)na de mire rá jöttünk a hiszti/változás okára nem volt könnyű,de mikor kiderült tudtuk hogy apa lesz a megoldás.

Remélem tudtam egy kicsit segíteni....további sok sikert!

2011. aug. 17. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Nekünk két hónapja született a kistesó, azóta persze még hisztisebb, én se emelhettem és mi is így oldottuk meg, ahogy írtad, apával. Viszont nehezen tűri, ha nem vele foglalkozom, és így több is a konfliktus közöttünk...
2011. aug. 17. 14:31
 8/13 anonim ***** válasza:

Szia!

Én azt ajánlanám neked, hogy vond meg tőle ilyen esetek után azt amit szeret.

Úgy tanultam a hisztire sohasem szabad reagálni, teljesen figyelmen kívül kell hagyni a jelenetet. Inkább magadba figyelj ilyenkor, hogy meg tudd őrizni a teljes nyugalmadat (elég nehéz) de legalább próbálj nem haraggal reagálni. Ha kielégíted a hisztis gyerek kívánságát ugyanolyan -ha nem nagyobb- kárt okozol neki, mert ezzel arra "tanítod", hogy hisztivel bármit elérhet. Szóval a nyugalom a fontos, és a nem reagálás (én általában hátat fordítok neki) Ha végkép nem megy jöhet egy kis pohár hideg víz.

Azután, amikor lezajlott a hiszti, és lehet a gyerekkel kommunikálni, akkor meg kell kérdezni tőle hogy mi történt, miért tette ezt stb. Elmondani neki, hogy csúnyán beszélt ami nem szép dolog, és ezért büntetés jár, pl ma nem kap semmilyen édességet, nem nézhet mesét ...stb.


Azt még leírom, hogy az én kisfiam most lesz 4 éves. Pici kora óta arra tanítom, hogy ha valakitől csúnya szót hall szóljon rá, hogy "kérlek ne beszélj csúnyán!" Ez nagyon jól bevált nálunk. Itthon apukája szokott káromkodni, mert neki nem sikerült sajnos teljesen leszokni róla, de a gyerkőc mindig rászól ilyenkor, hogy "apa ne beszélj csúnyán!" és akkor apa ilyenkor bocsánatot kér :) Nagyon ritkán hallok tőle csúnya szót, de az is ilyen enyhe mint pl sz@r, de ilyenkor elmagyarázom neki, hogy ez csúnya, és ne mondjon ilyet többé. Mondom neki gyakran, hogyha tőlem hall ilyesmit akkor szóljon rám is, és akkor én sem mondom. Szerintem ez az egyik legjobb megoldás, bár ezt nagyon korán el kell kezdeni, nem tudom ilyen korban rá lehet-e még szoktatni.

Kitartás! És minden jót nektek :)

2011. aug. 17. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Szólj rá, hogy nem szabad így beszélni, de indokold is meg, hogy miért. Pl. ezzel megbánthat másokat. Ne csak tilts, hanem indokold is meg, hogy miért nem szabad.
2011. aug. 18. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
.
2011. aug. 18. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!