Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tegyek, ha a kislányom...

Alaszka kérdése:

Mit tegyek, ha a kislányom (nemsoká 4 éves) csúnyán beszél?

Figyelt kérdés
Főleg dühében teszi, mikor akadályozzuk az akaratában, rászólunk valamiért, tiltunk valamit. Ilyenkor dúl-ful, hisztizik, és nagyon csúnya szavakat vág a fejünkhöz, a hülye a legenyhébb ezek között, de szokott durvábbakat is mondani. Ez napi szinten előfordul, van hogy mások előtt is, de inkább itthon, és nekünk, meg a nagyanyjának is mondja, másokra nem. Sokszor elmondtuk már neki, hogy csúnya dolog, és hogy ne így fejezze ki, ha haragszik, és már odáig is elmentem, hogy 1x2 a szájára csaptam, vagy sarokba állítottam. Ennek semmi hatása nem volt, másnap újra mondta, pedig akkor sírt, és megígérte nem mondja többet. Nagyon akaratos, dacos, és hisztis kiscsaj, nehéz nála bármilyen szankciót alkalmazni. Mit tegyek? Le fog erről szokni? Elég ha mindig rászólunk csúnyán is szépen is, vagy ne figyeljünk oda? Az se hiszem hogy megoldás, mert akkor azt hiszi hogy szabad.
2011. aug. 17. 13:31
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
Talán a legnagyobb baj velem, hogy ha beígérek egy bűntetést, ritkán viszem végig, ha mondjuk elveszem a játékát, akkor egy fél óra után, mikor már aranyos, visszaadom neki, mert megsajnálom, meg olyan mintha ő már később nem is tudná, miért vettem el...Ez nagy baj? Ezt kihasználja?
2011. aug. 18. 09:57
 12/13 anonim ***** válasza:

"tartsd be a szavad és ő is be fogja, hazudj neki, és ő is hazudni fog!" ez egy kis idézet ami pont ide illik :) a gyermek tőled tanul, azt fogja tenni amit tőled lát. ha azt látja, hogy a hisztivel elér valamit, akkor hisztizni fog, mert tudja, hogy úgysem lesz nagy következménye és azzal eléri amit akar. légy erős, és ha azt mondtad 20 perc sarokban állás, akkor abból tényleg 20 perc legyen. vagy ha azt mondod ma nincs édesség, akkor tényleg ne legyen.

igen aranyos, hát melyik gyerek nem :) de nem kell haragudni rá, elég ha betartod a szavad. én még el is szoktam vele beszélgetni, hogyha a büntetést feszegeti órák múlva, "anyu kaphatok mostmár csokit? jó kisfiú voltam" :) meg kell ilyenkor zabálni, de szépen elmondom neki, hogy pl. "tudod hogy rosszalkodtál reggel, és emlékszel hogy azt mondtam ezért ma nincsen csokoládé. ez így van." van mikor meg is ölelem és úgy mondom neki, azután elterelem a szót másfelé, hogy ne nyúzzon tovább a csokival.

ami a legfontosabb, hogy te figyelj magadba, és őrizd meg a nyugalmadat minden körülmények között. ez fontos, bár elég nehéz. a gyerekek érzik nagyon jól hogy milyen érzelmi állapotban vagy. ha nyugodt vagy ők is könnyebben megnyugszanak :)

2011. aug. 19. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Légy következetesebb,amit mondasz tartsad is be!

Nálunk sokan olyanokkal "fenyegették" a gyereket,amí még én magam sem tartanák be.De ezt hogy elveszem a játékát ezt szerintem be lehet tartani,bár az idővel ilyenkor még nincs tisztába szóval egész napra vedd el!

Nálunk az a baj most hogy nem pakol,viszont én vagyok a veszélyeztetett terhes aki már írt,és úgye pakolni,hajolgatni sem nagyon lehet,sokat kellene feküdnöm.Na a pakolásra úgy vettük rá hogy azt mondtam hozom a kukát és hoztam is amit nem pakolt el az bele tettem és elraktam.Sírt de inkább mint nálam legyen baj,hisz egyedül vagyok vele itthon,és magammal szúrók ki,ha nem viszem véghez az ígéretemet.Most úgy pakol mint a kis angyal.Szóval légy nyugodtan szigorúbb,én attól féltem hogy azt mondja majd nem szeret mikor megbüntettem ,de épp ellenkezőleg oda bújt mellém és bocsánatot is kért őszintén ,és azt mondta szeret és nem csinál ilyet.Na ezt elérni kemény munka,sok türelem,pici mellet ezt tudom nagyon nehéz lesz nekem is. De jelenleg működik.

2011. aug. 22. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!