Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Újjszopásról való leszoktatási...

Újjszopásról való leszoktatási tipp?

Figyelt kérdés
2013. febr. 13. 22:41
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
egy nagyon jótanácsom van: ne tedd. abba fogja hagyni magától, ha eljön az ideje. előbb akkor sem, ha a fejetek tetéjére álltok. viszont ezt a tortúrát, amit a felnőttek leszoktakás néven csinálnak vele, nem nagyon felejti el nektek.
2013. febr. 13. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Tudoooooom :( és..... nem is akarom (valaki mondta a csipős paprikát :O) hülye...... Meg is mondtam neki mérgesen. Szóval ő a két ujját szopizza a középsőt és a gyűrüst.És a középsőre ahogy felfekszik a kis foga már bügykös..... Nem akarom hogy 10 évesen azt mondja hogy anya miért hagytad hogy ilyen csúnya legyen a kezem :( tudod? csak ezért próbálkoznék én :( amugy örülök hogy meg tudja nyugtatni magát igy.....
2013. febr. 13. 23:06
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

hát, maximum beszélgetéssel próbáld rávenni. de körömlakkozás, durva sebragasztóval való tapaszozás, erőspaprikázás, kakival kenegetéssel való fenyegetés ne legyen. az én nagyanyám megpróbálta mindezeket 32 évvel ezelőtt, ma is hallom, ahogy azt mondja anyámnak: "Majd én leszoktatom rőla, figyeld csak meg". nem, mintha bárki kérte volna rá. amúgy nem szoktatott le, de kiállította a szemben a szegénységi bizonyítványát. és most felnőttként, h értékelni tudom a dolgokat, nem csak raktározni, kimondottan rossz véleményem van róla emiatt a húzása miatt. persze túléltem és egészséges felnőtt lett belőlem,nem ezen múlik a világ dicsősége :).


azért szép szóval próbáld meg lebeszélni, nem jó, ha bütykös a keze. érvelj, mondd el neki, miért lenne jó, de ha nem megy, ne erőltesd.

2013. febr. 13. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
hagyd, magától abbahagyja.. az meg hogy sebes az ujja, az egy út a leszokáshoz! TE sem taperolod a sebedet, ő sem fogja, ha fáj! :)
2013. febr. 13. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Utolsó :) ez nálunk nem vált be, akármilyen sebes volt szopizta, aztán egy betegség kapcsán nagyon kiszívta, szinte sebes hólyagot szívott rá, na akkor eldöntöttem hogy kicsit alakítunk ezen. Utána néhány napig leragasztottam neki és mondtam, hogy nem szabad szopizni mert sebes, őt az sem érdekelte volna.

Sokat mondtam neki, beszélgettünk. Persze először dühös volt, nem akarta kivenni, akkor finoman kivettem mutattam a kezét, hogy nézze meg milyen, fájni fog, sebes stb.. igazából meg sem hatotta, de kb 2 hét után oda jutottunk, hogy ha nappalra bevette csak ránéztem és annyit mondtam hogy ne szopizd, és kivette. Mára már nappalra elhagyta, éjjel hallom néha hogy cuppog. Márciusban lesz két éves.

Attól is függ, hogy hány éves a gyerkőc, mert néhány hónapos babánál én meg sem próbálnám a leszoktatást.

2013. febr. 14. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 lars30 válasza:

Üdv.

én a körmöm rágtam régen. Spec. körömlakkal kenték be:)

Keserű, de nagyon. 2 alkalom elég volt, és abbahagytam...

Persze köpködtem közben....

2013. febr. 14. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Akkor most leírom a mi esetünket az ujjszopással kapcsolatban. Kislányom rengeteget szopta az ujját, nappal is, mindig felázott, bibis volt. Jött egy betegség antibiotikumos kúrával, majd 1-1 hét elteltével újra beteg lett és újabb antibiotikum kúra. Közben a szopis ujja 'támadható' felületté vált, mivel az antibiotikumoknak köszönhetően az immunrendszere legyengült. Körömgombája lett, amivel már 2 hónapja küzdünk! Mivel kicsi még (3 éves) egy bőrgyógyász se mer gyógyszert felírni, csak Pimafucin krémet, amivel nem megyünk semmire. Az egy ujjacska megfertőzte a többit is, már 7 ujja gombás a két kicsi kezén!!! Szóval evvel csak arra hívnám fel a figyelmet, hogy bizony az ujjszopástól ilyen betegség is kialakulhat! Azóta teljesen leállt az ujjszopással, de én inkább a lakkos leszoktatást választottam volna, nem ezt a hosszadalmas és ragaszkodó gombás fertőzést!!!!!
2013. febr. 14. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
a körömrágás kicsit más tészta, mert én is rágtam, én viszont lenyaltam a keserű lakkot, kettő nyalintás, és mintha mi sem történt volna ^^ kb olyan mint az édessavanyú cukorka ^^ körömrágás ellen a legjobb megoldás, ha a gyerek kiegyensúlyozott, és nem tépi az ideg
2013. febr. 14. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Naaaa azért válasszuk ketté a dolgokat határozottan....... Az újjszopás és a köröm rágás nem egy és ugyanaz.... SZERINTEM :D Nos 7-es sajnállak titeket :( Ez bizony nem semmi eset. Szerencsére napközben ritkán kapja be inkább ha kocsiban ülünk szopja az újját :( Éjjel persze így alszik. Egyenlőre nemtom hogy beszélgessek el tartalamsan egy alig 19 hónapossal :/ hogy értessem meg vele ne szopizza az újját.....! Ez a ragtapaszos dolog lehet be válna..... kitudja. Köszi mindenki :)
2013. febr. 14. 23:05
 10/13 anonim ***** válasza:

5ös vagyok, az én kisfiam sem volt ám több a tiédnél, márciusban lesz csak két éves. Ne hidd ám, hogy nem értik!

Mondd neki sokat és sokszor, mutasd meg neki, hol sebes, bibis, és mondd hogy nem szabad, fájni fog, csúnya lesz stb.. értenek ők már ebben a korban sok mindent, csak rafináltak! :)

2013. febr. 15. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!