Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Anyukák! Segitenétek? Állásint...

Anyukák! Segitenétek? Állásinterjúra megyek nemsokára,1-2 tipp, válasz nagyon jól jönne!

Figyelt kérdés

végre behivtak állásinterjúra,még a sirás is elkapott,úgy örültem....1re kell mennem.Nagyon félek.Tudnátok válaszolni néhány kérdésre,hohy ha esetleg megkérdezik,mit mondjak?

-meséljen magáról!(mivel kezdjem,miket kell mondani?Sok helyen azt irják ne azokat mondjuk ami az önéletrajzba van,meg ne családról..stb,akkor miket mondjak?)

-mik a legrosszab-legjobb tulajdonságai?

hogy látja magát 5év múlva?


ezekre nem nagyon tudok válaszolni,van ötletetek?Köszönöm!!

(26 hónapos fiam van,hamarosan nyiló cipőüzletbe jelentkeztem eladónak)


2012. okt. 15. 11:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

[link]


Remélem segít majd! Sok sikert :o)

Egy szintén állást kereső anyuka.

2012. okt. 15. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Alap: van nagyszülő, apuka rugalmasan dolgozik, ha beteg a kicsi, lesz kire hagyni, te emiatt nem esel ki a munkából.


Ezt a magadról meséljbe ügyesen illeszd bele:)


Legrosszabb: maximalista vagy, legjobb: maximalista:D mondd, hogy szorgalmas, kitartó, szereted az embereket, szereted őket megfigyelni. Szeretsz csapatban dolgozni.


5 év múlva esetleg saját vállalkozás, amihez rengeteg tapasztalat és szakmai gyakorlat kell - bár még nem tudod, mivel szeretnél igazából foglalkozni. Továbbtanulás néhány év múlva, szigorúan munka mellett. De azt is mondhatod, hogy nem tudod még, csak az a biztos, hogy 5 év múlva is dolgozol majd:)


A lényeg, hogy magadat add. Ne torzíts sokat csak azért, hogy jó benyomást kelts, mert aki sokat interjúztat, azonnal megérzi ezt. Ha magadat adod, nem veszíthetsz.

2012. okt. 15. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

köszönöm nektek!!Még várok azért,hátha válaszoltok!

Elsőnek,sajnos nem nyitja meg a linket(semmilyet sem),mert a fiam valamit elállitott a gépen 2napja,és nem tudom visszaállitani,nem értek hozzá,igy nem tudtam megynitni sajna :S De azért köszönöm!!

Másodiknak:köszi,ezek jók,azt már a kisérőlevélbe is beleirtam,hogy vannak nagyszülők,rugalmas apuka munkahelye,tudnak rá vigyázni a nagyik...stb.De akkor ezt elmondom szóba is!

2012. okt. 15. 11:48
 4/11 anonim ***** válasza:
Bocs hogy ezt mondom, de ha már az interjún vagy, akkor az ilyenekből, hogy maximalista vagy, meg szeretsz csapatmunkában dolgozni, csak az derül ki, hogy átrágtál néhány oldalt a neten ezzel kapcsolatban, elpuffogtatsz néhány sablont, ahelyett, hogy őszintén beszélnél magadról. Egy időben több interjún részt vettem, hát egyik fülünkön be, másikon ki. De ha ezek az állítások igazak, akkor meséld el, miért, konkrét példákkal, helyzetekkel előző munkahelyekről, vagy ha nem volt, akkor iskolai helyzetből, gyakorlatról, nyári munkáról, stb. Tapasztalatom az, hogy ha az alapkritériumoknak megfelelsz, akkor azt nézik, emberileg mennyire lehet veled kijönni, együtt dolgozni. (volt akit azért nem vettünk fel, mert egy nagyszájú megmondónak tűnt már az első öt percben, mi lesz akkor ha nyeregben is érzi magát, érted). Légy határozott, de főleg kedves, szerény, mosolygós, mutasd meg, hogy kommunikálnál a vevőkkel.
2012. okt. 15. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
És még valami: kérdezz, érdeklődj te is az üzlet felől, munka felől, lássák hogy nyitott és érdeklődő vagy.
2012. okt. 15. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Az utolsó válaszolóval értek egyet. Engem egy éve úgy hívtak be állásinterjúra, hogy az önéletrajzomban szerepelt, hogy van egy 3 éves gyermekem. Én annyit mondtam anno magamról, hogy 1 éve bölcsis a fiam. Ez alatt az idő alatt befejeztem az egyetemet (előtte már 10 évet dolgoztam, csak hiányzott a nyelvvizsga a diplomámhoz), s most már szeretnék újra dolgozni. Apa, bébiszitter van, slussz. Egyetlen egy dologban hazudtam: hogy nem szeretnénk kistestvért. De olyan bénán, hogy csak mosolygott a leendő főnököm. Mikor féléve elmondtam, hogy útban van, sírva fakadt. (Igaz, a belemet is kidolgoztam, maximálisan odatettem magam, s tényleg volt apa és bébiszitter is, s bizony az is előfordult, hogy ő küldött haza esténként.) Most, hogy kereste a helyemre az új (határozott idejű) emberkét, azt mondta, hogy mikor elolvasta az önéletrajzomat, tudta, hogy én leszek az, akit felvesz.

Tudom, hogy ehhez szerencse is kell, de ha őszinte és szerény vagy, s utána odateszed magad a munkában, s a főnököd is ember, akkor vannak még csodák. Tőlem pedig ilyen bar...okat (bocsánat), hogy mi a legrosszabb, legjobb tulajdonságom, nem kérdeztek. Szerintem ezt csak a HR-sek csinálják, szerintem te - ha ez nem egy cipőüzletlánc - akkor a tulajjal fogsz beszélgetni, neki pedig egy kedves, csinos, segítőkész (a cipőkhöz és a divathoz esetleg némileg értő) emberkére lesz szüksége. Ráadásul ő is tudja, hogy kisgyerekes anyaként meg fogod becsülni a munkád.

2012. okt. 15. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

köszönöm nektek!Ez konkrétan a CCC cipő bolt,magyarországon most nyitják sok helyen.Én sem hallottam soha még erről,lengyelországban,csehországban és szlovákiában van eddig üzletük,kb 360,most jönnek magyarországra is.Ez nem a tulaj volt szerintem,egy fiatal hölgy,kb 5-10 perces volt az interjú,tehát elég rövid,gondolom sorba hivják az embereket.Az önéletrajzomba én is beleirtam hogy van egy 2éves fiam,(annak ellenére hogy 90%-ban azt mondta mindenki bele ne irjam,mert be se hivnak).Szerencsére ennek ellenére is behivtak.Mindenre tudtam válaszolni,nem hazudtam,további gyerekvállalásról nem kérdezett,igy nem mondtam.Inkább szakmai dolgokról kérdezett,ami a kereskedelemmel kapcsolatos.Mit kell tudni egy eladónak,adjak el egy cipőápolót,hogy adom el...stb,az előző munkahelyekről kérdezett,meg miért pont engem válasszanak,meg nagyon arra ment ki hogy fogom tudni vállalni a 2műszakot,mert az egyik reggel 8-15-ig van, a másik 14:30-21:30-ig,+2nap szabad a héten.De mondtam nem egyszer hogy szerencsére megtudom oldani,meg csütörtökön visszük először a fiamat bölcsibe is.

Azt mondta a mai nap folyamán mindenképp hiv vagy smst küld,edig még nem kaptam egyiket sem,de az utolsó pillanatig bizom benne! :)

2012. okt. 15. 18:17
 8/11 anonim ***** válasza:
vaN valami azóta?
2012. okt. 16. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
sajnos nem én kaptam meg az állást,este irtak egy smst :( Hát ez van sajnos,keresek tovább,valahova tuti én kellek majd! :)
2012. okt. 16. 22:32
 10/11 anonim ***** válasza:
Sajnálom és sok szerencsét legközelebbre!
2012. okt. 16. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!