Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nálatok hogy működik az ovi...

Nálatok hogy működik az ovi beszoktatás? Leírnátok? Tanácstalan vagyok!

Figyelt kérdés

Nálunk most úgy néz ki, hogy a 3 évesem elkezdte az ovit. 1 hétig 1 órát volt bent, én is ott voltam vele. majd 1,5 hétig volt bent 9-11-ig.

majd 2 napig 9-f1-ig, tehát akkortól ebédel ott. egy hétig beteg volt utána való héten 8-f1-ig volt.

Most pénteken szóltam, hogy a héten már bent kéne aludnia, nem tudok többet lógni a munkahelyemről, erre azt felelte az óvónő, hogy szó sem lehet róla, még legalább 2 hétig menjek érte f1-re, utána meglátjuk, hogy mennyire szokta már meg ezt a rendszert.


máshol is 2-3 hónap a beszoktatás vagy kifogtuk a leglustább óvónőket? ráadásul még azt is közölték, hogy miután már itt alszik, beszéljem meg a nagyszülőkkel, hogy amikor ráérnek, jöjjenek ebéd után a gyerekért mert biztos, hogy nem fogja jól érezni magát egész nap, ne tegyük ki ennek, oldjuk meg valahogy. de hogy??? :(


Eddig egyszer sem sírt, sokat mesél itthon mennyire szeret oviba járni. tehát nem arról van szó, hogy végig zokogja az ovit. eleinte még kért, hagy maradjon még bent, múlt héten már ez sem volt, tényleg megszokta, hogy megyek érte korán. szerintem már ezt se kellett volna megvárni :(


legyek erőszakosabb szerintetek, vagy tényleg annyira borzasztó, hogy bent kéne lennie f4-ig?

valahogy már nem is látom az óvoda értelmét, dolgozni nem tudok, így viszont tök felesleges minden reggel bevinném, hogy már forduljak is vissza érte... (persze azt leszámítva, hogy azt a kevés pénzt is ami marad a férjem fizetéséből, az ottani ebédre költjük)



2013. febr. 11. 11:12
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez egyáltalán nem normális. Közöld, hogy nem tolerálja a munkahelyed, hogy elhozd, nem tudod megoldani, oldják meg, elvégre egész napra vették fel, nem fél napra.


Ilyet még nem is hallottam, jó szar óvónőket fogtatok ki. Még a bölcsis beszoktatás se tart ennyi ideig, pedig ott kisebb a gyerek.


Ne hagyd, mert ez csak az óvónők kénelméről szól!

2013. febr. 11. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Mivel nem a gyerek üvölt kétségbeesetten utánad egész délelőtt, ez az óvónők kényelméről szól. Be szoktak így próbálkozni. Nézz nagyon bánatos arccal, hogy saaaaajnos nem tudjuk megoldani, mert a munkahelyemen már megfenyegettek hogy kirúgnak, nagyszülő meg saaaaaajnos nem elérhető, bébiszityóra meg nem telik. Holnap jössz érte fél 4-re és további szép napot mindenkinek.


Majd még nyáron fognak bepróbálkozni amikor nagycsoportos lesz a gyerek, hogy nem mehet oviba mert iskolás, pedig a nevelési év szeptembertől augusztusig tart. (Ez a másik amivel az oviban bepróbálkoznak)

2013. febr. 11. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Szia!


A lányom január elején kezdte. Te már dolgozol, nincs szabid (nekem 2 hónap szabim van)? Bölcsis nem volt?

Nálunk így volt:

Csütörtök-péntek 8-9-ig voltunk vele egy órát bent mi is.

Hétfőtől-péntekig 8-13-ig ebédig volt bent, én már akkor nem voltam vele.

Hétfőtől-péntekig 8-16-ig egész nap, tehát nekünk 1,5 hét volt a beszoktatás, nem volt gond, szereti ő is.


Ez a 2-3 hónap nagyon hosszú, mondd meg, hogy ez neked nem megy, marad egész napra, mert a munkahelyed nem tolerálja a sok hiányzást! Nálunk meg is kérdezték, hogy tudok-e érte jönni!

Lusták az óvónők, ha látják, hogy nincs gond a gyerekkel, akkor miért nem maradhat?!

2013. febr. 11. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Én bölcsi beszoktatásról tudok mesélni. Az első nap másfél órát voltunk bent, ott is ebédelt. Következő szerdán először aludt ott, és a hét végén már egész napot ott volt. Tehát két hét a beszoktatás összesen.

Nekem az a véleményem, hogy a bölcsődei/óvodai személyzet nagyon kiskirálynak képzeli magát, gondolom azért mert egy helyre húszan állnak sorba, nekünk is előadta a gondozónő a nagyhalált, igaz más témában, de nagyon azt érzem hogy a kényelmesebbik utat választják.

2013. febr. 11. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

A bölcsődei beszoktatás tart 2 hétig, legalábbis nálunk. (A kis kétévesemmel márciusban kezdjük)

A nagyobb szeptemberben kezdte az óvodát, 3 nap volt a beszoktatás. (szerda, csüt. péntek) Aztán következő hétfőn kezdett "élesben", ott alvással.

Sajnos mindenhol vannak olyan óvodák, ahol mintha nem szívesen néznék, hogy a gyerek ott van. Ha anyuka otthon van a másik gyerekkel, akkor azonnal közlik is,hogy délben vigye el a másikat. Szerencsére a mi óvodánk nem ilyen.

Ne hagyd magad, csak az óvónők kényelméről szól a dolog. (sajnos) Ha a csemetéd jól érzi magát (márpedig a leírásod alapján úgy tűnik), nem lesz semmi baja az egész napos ott léttől. Nyugodtan mond meg, hogy mikor tudsz érte jönni, és következetesen tarts magad ehhez, elvégre neked is dolgoznod kell.

Ha semmi sem használ (de ezt azért nem hiszem) még mindig fordulhatsz a fenntartóhoz panasszal, elvégre az óvoda nem kizárólag délelőtti foglalkozást jelent. De előbb mindenképpen állj a sarkadra az óvónők előtt.

2013. febr. 11. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk az ovis beszoktatás max 2 hét, de ha a gyerek pozitívan áll hozzá, vagy bölcsis volt előtte, akkor nem is mindig szükséges a beszoktatás. A lányomat első nap vittem fél 8-ra, fél 4-kor hoztuk el, nem volt semmi gond (előtte bölcsis volt már, szabit pedig nem tudtam kivenni sajnos).

Nemsokára a fiammal kezdtük a bölcsit, és mivel itthon dolgozok, rugalmasan tudom kezelni a beszoktatást, az ő igényeit figyelve. De azt mondta a gondozónő, hogy ha ottalvósnak szeretném, akkor egyből így kezdjük a szoktatást és 2 hét múlva már aludjon ott, mert az a tapasztalat, hogy sokkal rosszabb a gyereknek, ha először csak délig szokik be, majd 2 hónap múlva kell megszoknia az ottalvást is.

2013. febr. 11. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Teljesen igaz, amit az utolsó írt. Ha teljes napra akarod hagyni, úgy is kell kezdeni a beszoktatást és utána otthagyni. Nekem volt olyan ismerősöm, ahol először csak délig volt a gyerek (anyuka otthon volt a másikkal). Aztán következő évben úgy döntöttek, hogy egész napos lesz. Következmény: az óvodában nem alszik délután (ha otthon van, igen), így mire mennek érte nyűgös és fáradt. Pedig egyébként nagyon szereti az óvodát.
2013. febr. 11. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ne fogadd el, ez nem így működik. Légy erőszakos és kerek perec mondd meg, hogy neked dolgoznod kell, és nem tudsz érte jönni 4 előtt, sem te, sem az apja, sem pedig a nagyszülők. Oldják meg!!! Erre nem tudnak mit lépni, mert nincs rá semmilyen szabály, miért nem alhat bent. Amikor beirattad egész napra vállalták el és nem fél napra, nem??? Légy határozott, ragaszkodj az igazadhoz. Enyhítésképp mondhatod azt, hogy amikor teheted majd elhozod előbb, de csak akkor amikor a főnőköd előbb elenged. Csak azért hogy ígérj is valamit nekik.


Nem szabad bedőlni nekik, sajnos nálunk ugyanez megesett, amikor az apja ment a gyerekért közölték vele ugyanezt, és ő belement, ráadásul el is árulta nekik, nem baj, mert én úgyis itthon vagyok, bármikor el tudom hozni. Tudom hogy másnál is bepróbálkoztak, de ott határozottan nem-et mondott az anyuka. Szóval ezek után mi cseszhetjük az ottalvást, próbálkozhatok bármivel. De nálatok más a helyzet, te dolgozol, úgyhogy ne hagyd magad. Még egyszer hangsúlyozom, nem tudják semmilyen érvvel alátámasztani miért nem alhat ott.

2013. febr. 11. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

köszi, megfogadtam a tanácsotokat és közöltem, hogy sajnos nem tudom tovább megoldani a felügyeletét délután így marad.

nem mondom, hogy örültek neki ;)

remélem a gyerekem is jól fogja bírni és nem undokoskodnak majd vele.

2013. febr. 11. 20:51
 10/10 anonim ***** válasza:
Szerintem ez már tényleg az óvónők kényelméről szól.Mond azt,hogy igenis itt hagyod a gyermekedet,mert te nem érsz rá többet!!
2013. márc. 16. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!