Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerintetek túl simán ment a...

Szerintetek túl simán ment a beszoktatás?

Figyelt kérdés

Kisfiam hétfőn kezdte az ovit vagyis akkor kezdtük el a beszoktatást.

Vele voltam 2 órát az oviban,utána ottmaradt első nap(!) egy órácskát még játszani.Másnap ugyanígy.Harmadnap és ma pedig egész délelőtt ott volt nélkülem.Lelkes, vidám, eszik, iszik, játszik...és olyan büszke vagyok rá,de beárnyékolta az örömöm egy olyan kijelentés,miszerint azért megy ez olyan könnyen mert laza és sérült a kapcsolat köztem és a kisfiam között.Egy anyuka mondta ezt,akinek minden reggel pityergett a kislánya.

Én 3 évig otthon voltam a kicsivel,ritkán bíztam mamákra,és rengeteget foglalkoztam vele.Szépen felkészítettem a ovira,mindent ,megbeszéltünk és megbízik bennem,tudja,hogy mikor megyek érte.De mégis nyugtalanná tett ez a kijelentés.Ti mit gondoltok?Túl könnyen ment?Tényleg nem elég erős a kötődés köztem és a kisfiam között?


2013. jan. 31. 22:19
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
67%
Amit ez az Anyuka mondott, az a másfél , két éves időszakra vonatkozik, amikor kezd kialakulni az igazi kőtödés, tehát a bölcsödei beszoktatás esetén. Későbbiekre (három éves kor utáni korszak) már nem igaz, sőt pont az ellenkezője az igaz.
2013. jan. 31. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
67%
Előző vagyok, -tehát ha valaki másfél évesen bölcsibe viszi a gyerekét, és nagyon simán beszokik, na az nem jelent túl jót.
2013. jan. 31. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Ne parázz, sógornőm lánya ugyanígy első nap ottmaradt, délben ment érte anya, nem volt semmi baj. A kislány alapból elég önálló, de nincs semmi gond a kapcsolatukkal. Örülj neki, hogy nincs hiszti az ovi miatt! :)
2013. jan. 31. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
76%

Másfél évesen sem baj, ha hamar beszokik a gyerek. Csak ma divat azt hinni, hogy csak akkor jó az anya-gyerek kapcsolat, ha állandóan az anyján lóg a kicsi.

Legyél büszke a fiadra, te neveled jól.

2013. jan. 31. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Kisfiam 3 éves.És szóba sem hoz engem a oviban...

És örül neki,hogy már vannak barátai..

2013. jan. 31. 22:31
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Semmi gond a kötődéssel, hidd el.


És egyáltalán nem biztos, hogy annyira sima ügy ez, mert az is lehet, hogy amikor rájön, hogy ez már mindig így lesz, és elmúlik az újdonság varázsa, még mindig kiborulhat:D


Az anyuka meg valószínű irigy volt, és gondolta jó lesz, ha szúr rajtad egyet, ne legyél olyan büszke az ügyes fiadra. Tipikus irigység.

2013. jan. 31. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Erre èn is is választ szetetnèk kapni!:-)

Mondjuk nekünk 1,5hèt volt a beszokatás. De szerintem,ha elsö nap otthagyjuk sem lett volna gond!Mèg egyszer sem sírt az oviban,alig akar haza jönni.szeret ott lenni,szereti a gyereket! Engem rosszul èrintett,hogy egy könnycseppet sem ejtett. Anya azt mondja örüljek neki,hogy szereti az ovit. Én azt hittem,hogy nehezebb lesz a beszokatás!A dajka ès az óvónö azt mondják nincs vele gond,nagyon aranyos kislány.

2013. jan. 31. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Jaj lányok, olyan aranyosak vagytok !

Megnyugtattatok most, jó volt olvasni ezeket a véleményeket.

Köszönöm nektek ! :)

2013. jan. 31. 22:40
 9/19 anonim ***** válasza:

én is hallottam ezt, hogy vagy az elején borulnak ki, vagy pár hét múlva, mikor rájönnek hogy ez mindig így lesz, és ha ez nem következik be, akkor nem stimmel valami

ugyanakkor azt is olvastam, hogy ahhoz hogy sérüljön a kötődés, ahhoz komoly dolgok kellenek, komoly szülői hibák, igaz nem ismerlek, de a leírásod alapján nem tudom elképzelni

illetve azt is olvastam, hogy pont az a gyerek mer bátran idegenek közé menni, "elengedni anyukája szoknyáját" amelyik biztonságban érzi magát

2013. jan. 31. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

+Én is itthon voltam vele 3èvig! Sokat foglalkoztam vele! De egyedül is eljátszik!

Szóval örüljünk hogy könnyen vegyèk az ovit. Azzal az anyukával pedig ne foglalkozz! Irigy! Ami számomra èrdekes volt ,hogy a fiúk pityergösebbek,ezt a beszokatás alatt tapasztaltam!

2013. jan. 31. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!