Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Bölcsi - beszoktatás?

Bölcsi - beszoktatás?

Figyelt kérdés
Hogy működik? Pl. az első pár napban, amikor még nem ebédelünk ott, magunknak kell vinni a reggelit, tízórait? Azt be lehet vinni a csoportba? Bölcsiben van fogmosás? Ha még nem szobatiszta a pici, hogy szoktassam hozzá, hogy más pelenkázza? Amíg ott vagyok, engedjem meg a gondozó néninek, vagy akkor még én csináljam? Most csak ezek jutnak eszembe, de minden érdekel! Alvás, játék, bármi.
2013. jan. 26. 11:38
 1/4 anonim ***** válasza:
Nálunk úgy történt, hogy első napon csak fél-1 órát voltunk ott.2. napon 1-2 órát, de még ott voltam vele. 3. napon már vittem tízórai előtt (rendeltek neki), ott maradtam vele egy fél órát, utána eljöttem. 4. napon beadtam és eljöttem.5. napon szintén, már ott is ebédelt. Fogmosás nincs. Én nem is gondolkoztam azon, hogy szoktassam ahhoz hogy más pelenkázza. Amíg ott voltam vele addig nem kellett tisztába rakni. 2. héten már ott aludt. De nagyon nehezen szokott be, fél év kellett hozzá, addig minden reggel sírt amikor eljöttem.
2013. jan. 26. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nálunk így volt: 16 hónapos volt szeptemberben a fiam. Első nap kb 1-1-5 órát együtt voltunk kint az udvaron,már vittük a bölcsibe nagy csomag pelust,popsitörlőt.Második nap kb 15-20 perc múlva kimentem a váróba Ő meg ott maradt az udvaron majd a csoportba a többiekkel kb 2-2,5 órát.

Harmad nap korábban mentünk,és már be sem mentem,a pelenkázást a gondozónők oldották meg,ebéd előtt hazamentünk. Negyedik nap szintén korábban mentünk és már ott is ebédelt,én addig hazamentem meg elmentem vásárolni,még Ő ott volt.Ötödik nap,már ott is aludta kisfiam utána mentem érte.Már az első perctől imádta a bölcsit még az elején megtudtam oldani és fél 2-2 fele tudtam érte menni,utána már 3-negyed 4 fele,de persze sokszor van most is hogy 2-3 körül már elhozom.A bölcsiben akkor van fogmosás ha már kint van az összes gyerek minden foga,nálunk még nincs.Kisfiamat nem zavarta,hogy más pelenkázza,vagy eteti,mert az elején egyedül még ügyetlenül evett evőeszközzel ivott pohárral,viszont pár héten belül nagyon ügyes lett.Nálunk úgy van,hogy vihetnek cumit,alvó állatkát,de nem vállalnak érte felelősséget.Nálunk 1 hét volt a beszoktatás,volt aki két hétig szoktatott,de ami csoportunkban,mindenki egy hét alatt voltak sírósabb gyerek fiam csoportjában rajta kívül 1 kisfiú szerette az első pillanattól és nem sírt egyátalán.

2013. jan. 26. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Első nap 10re mentünk, kint voltak az udvaron. Ment is azonnal játszani. En addig bementem befizetni az irodába. Simán elvolt.

Másnap is az udvaron voltak, akkor el is jöttem fél órára.

Harmadik nap ott is ebédelt.

Mindig ott voltam kint, messzire nem mentem, max a szomszéd boltba.

A harmadik hét elején aludt ott először. Az kicsit necces volt, első alkalommal 20 percet aludt. Akkor nyűgös volt nagyon.

2 hónap után mondta a gondozó, hogy most már beszokott, nincsenek hisztik, kiborulások.

En egyszer sem pelenkáztam, amíg ott voltam, megcsinálta a gondozó.

Van fogmosás, étkezés után szoktak. De uzsonna után sajnos nem, mindig maradék van olyankor a fogai között. Na de ez a legkevesebb, utána úgyis haza megyünk.

2013. jan. 26. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Gondozonénik mondják meg mit hogyan szoktak csinàlni ,lányom előszőr velem volt bent a csoportszobában aztán ,fokozatosan egyre töbet volt egyedül nélkülem ,az elsö hét végére már egész délelött ott volt nélkülem ,ott regelizett és ebédelt is ,második héten már ott is aludt ,sírás az volt ,egy kicsit de megtudták vigasztalni és kislányomal volt a kedvenc egere is mert nãlunk be lehet vini a kedvenc játékát .
2013. jan. 26. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!