Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerintetek túl simán ment a...

Szerintetek túl simán ment a beszoktatás?

Figyelt kérdés

Kisfiam hétfőn kezdte az ovit vagyis akkor kezdtük el a beszoktatást.

Vele voltam 2 órát az oviban,utána ottmaradt első nap(!) egy órácskát még játszani.Másnap ugyanígy.Harmadnap és ma pedig egész délelőtt ott volt nélkülem.Lelkes, vidám, eszik, iszik, játszik...és olyan büszke vagyok rá,de beárnyékolta az örömöm egy olyan kijelentés,miszerint azért megy ez olyan könnyen mert laza és sérült a kapcsolat köztem és a kisfiam között.Egy anyuka mondta ezt,akinek minden reggel pityergett a kislánya.

Én 3 évig otthon voltam a kicsivel,ritkán bíztam mamákra,és rengeteget foglalkoztam vele.Szépen felkészítettem a ovira,mindent ,megbeszéltünk és megbízik bennem,tudja,hogy mikor megyek érte.De mégis nyugtalanná tett ez a kijelentés.Ti mit gondoltok?Túl könnyen ment?Tényleg nem elég erős a kötődés köztem és a kisfiam között?


2013. jan. 31. 22:19
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem inkabb orulj neki. Amugy is nehez az elvalas, kepzeld el, hogy meg erre ratenne egy lapattal az ha minden nap sirna. Nekem is beszokott a kisfiam eleg konnyen. Igaz o a bolcsibel kezdte de sem ott sem az ovival soha nem volt semmi gond ilyen teren. EN ugy vagyok vele, hogy a gyerekek kozott is vannak konnyen alkalmazkodok es nehezebben alakalmazkodok. Akkarcsak a felnotteknel. Miert lenne az gond, hogy kisgyereked konnyen alkalmazkodik, feltalaja magat akkor is ha te nem vagy ott, rajtad kivul megbizik masban is es tudja, ogy ha ott az ido utanna messz? En inkabb egy konnyen alakalmazkodo kisfiunak neveznem de eszembe sem jutna olyan baromsag, hogy ez azert van mert valami nincs rendben otthon vagy nem kap eleg szeretetet. En nagyon orultem, hogy konnyen szokott be a kisfiam es nyugodtan eljohetsz hozzank es megnezheted, hogy mennyire lelkiserult. :))
2013. jan. 31. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
Csak irigy. FIam 21 hónapos lesz. A héten kezdtük a bölcsit, imádja, már másodiknap otthagtyam egy órát és egy hangja nem volt, úgy játszott, alig akart hazajönni. Nagyon szeretjük egymást, de imádja a társaságot más gyerkeket embereke.
2013. febr. 1. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

A bölcsibe való beszoktatás nálunk is zökkenőmentes volt. 2 hét álom. Már akkor mondták többen, hogy figyeljem meg, később majd jön a sírás, amikor rájön, hogy ez mostmár így lesz. És valóban. 2 hét után kezdődött a sírás, kapaszkodás, kb. 1 hónapig tartott és azóta imád a Lányom bölcsibe járni. Nekem a gondozónő mondta, hogy baj van a kötődéssel, ahol túl simán beszokik a gyerek. Hát, mondhatom, mintha arcon csaptak volna. 2 évesen ment bölcsibe, addig össze voltunk nőve, rengeteget foglalkoztam vele.

Ne foglalkozz anyukával. Örülj, hogy ilyen ügyes a Kisfiad! De ne lepődj meg, ha egy idő után eljön a sírás.

2013. febr. 1. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Vagy pont, hogy erős a bizalma feléd. Tudja, hogy visszajössz érte. A másik anyuka meg csak irigykedett.
2013. febr. 1. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Szia!

Nem olvastam végig az összes hozzászólást, így lehet, hogy már valaki előttem leírta ugyanezt.

Valószínűleg azért pityereg a kislány annyit, mert nem bízik az édesanyjában, hogy visszajön érte. Magyarán a bizalom hiánya miatt. Bár lehet temperamentum kérdése is, nehéz ezt így megállapítani.

Viszont sokszor hallottam olyan esetekről is, mint a Tietek. A gyermek imádja az ovit, jaja, egészen kb.1-2 hétig... Aztán rájönnek, hogy nem igazán jó buli ez, sőt örökös is.

Ha ez Nálatok kimarad, akkor nagyon szerencsés vagy. Ne engedd, hogy ilyen butaságokkal traktáljanak az "okos" és túlaggódó anyukák...

2013. febr. 1. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat.:)

Tényleg jól érzi magát és könnyen alkalmazkodik, örülök is neki.Felkészültem a sírásra, lehet ,hogy lesz majd hiszti is de eddig mindent meg tudtunk beszélni és bízom benne,hogy ezután is könnyen tudok majd hatni rá..mindenesetre kíváncsian várom a következő heteket...

2013. febr. 1. 09:18
 17/19 anonim ***** válasza:
Nekem azt mondta hozzáértő ember,hogy az,hogy a 1,5 éves kisfiam az első perctől imádta bölcsit,könnyen beszokott,sose sírt az azt jelenti,hogy nagyon jó a kapcsolat közöttünk,eljátszik egyedül sokat,van bújósabb napja,de egy kiegyensúlyozott,talpraesett,önálló kisgyerek,szereti a nagyszüleit is aludt is már náluk,lassan 2 éves.Ekkora baromságot még nem hallottam,hogy probléma ha könnyedén beszokik,emellett Ranschburg Jenő: Szülők könyvében is leírja a 3 esetet,mikor az anyuka magára hagyja gyermekét kis időre,a kiegyensúlyozott gyermek akinél erős a kötődés nem ijed meg nem kezd el bőgni mert tudja visszajön,aki kicsit megszeppen annál annyira nem erős a kötődés,és fél,hogy anyja ott hagyja,de ha anyuka megjelenik megnyugszik és az a kisgyerek aki rögtön üvölt ha anyja eltűnik és nehezen nyugszik meg mikor visszajön ott tényleg probléma van.Ne hallgass az ilyen anyukákra,össze-vissza olvasnak mindent és okoskodnak,rosszindulatú kijelentéseket tesznek mindig magukat minősítik
2013. febr. 1. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
ja lemaradt bocsánat,nem csak attól függ milyen kapcsolat hanem a kisgyermek alakuló személyiségétől is vannak,nehezen alkalmazkodó,félősebb gyerekek vannak alkalmazkodóbbak,önállóbbak
2013. febr. 1. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Ügyes kisfiad van, és egyáltalán ne vedd komolyan azt az anyukát!

De arra azért készülj, hogy változhat ez még.

Nálunk a nagynál az oviba kb. a 3. héten volt törés, a kicsinél a bölcsibe meg egy hét után. De nem tartott sokáig. Egyáltalán nem biztos hogy nálatok lesz sírás, hiszti..ettől még ugyanolyan szuper anyuka vagy! :)

2013. febr. 1. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!