Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kötöhartyagyulladasnal hogyan...

Kötöhartyagyulladasnal hogyan cseppentitek a szemcseppet a szemebe, ha nem hagyja? (4 evesen meg nem erti)

Figyelt kérdés

2013. febr. 6. 12:33
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha nem hagyja, muszáj lefogni. 4 évesen már meg lehet neki magyarázni, hogy ez nem fáj, csak kellemetlen, és azért kell hogy meggyógyuljon. Egy idő után már hagyni fogja.
2013. febr. 6. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Becsukja a szemét, belső szemzugába cseppentessz, utána kinyitja a szemét, és belfolyik a szemébe. Utánna a könnycsatornát be kell fogni gyengéden a szemzugban, hogy ne follyon bele a szemcsepp.
2013. febr. 6. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ha hába magyarázod el neki, hogy miért kell ez, akkor bizony le kell fogni, nincs mese.
2013. febr. 6. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Igaz az enyém kisebb volt mikor először kötőhártyagyulladása volt,ő sem engedte,hogy csppentsek.A dokinénink azt mondta jó úgy is ha csukva van a szeme,és a szemrésre,a pillájára cseppentek,amennyit azzal bepislog elég.Persze előtte forralt vízzel le kell tisztítani.
2013. febr. 6. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Egyik kezemmel lefogom, masikkal cseppentem, de amugy ugy ertem, hogy nem hagyja, hogy összeszoritja a szemet, es a szemzugba cseppentett cseppet letörli, ill. a fejet elforditja.


Raadasul, megjegyzem, itt az orvosok sem hivjak fel a figyelmet, hogy ne engedjük oviba, igy gondolom sokan mennek, emiatt 2 honapja folyamatosan nyüglödünk. Az orvos szerint nem kell krem, csak a csepp. Ma reggel ota megint dörzsöli a szemet, most nem tudom, megint nem ez kezdödik-e.

2013. febr. 6. 12:44
 6/9 anonim ***** válasza:

Hát ez az, hogy nálunk is a gyerekemnek kötőhártyagyulladása volt, és én is aggodalmaskodom, hogy mikor újul ki.

De reggelente normális a szemdörzsölés, ne aggódj.

2013. febr. 6. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

*Nem folyamatosan, hanem megszakitasokkal.


Nem olyan egyszerü lefogni sem, ahhoz mar erös, föleg igy varandosan, de szerencsere eddig meg sikerült elernem, hogy lefekszik magatol. Csak utana amit irtam, semmi sem megy bele.

2013. febr. 6. 12:46
 8/9 A kérdező kommentje:
Ne aggodjak??? Egy remalom. Reggel OTA dörzsöli.
2013. febr. 6. 12:48
 9/9 A kérdező kommentje:
A mult heten mostam ki minden agynemüt, takarokat...stb, most mar foglalkoznom kene massal is (kisbabanak hasznalt ruhak...stb).
2013. febr. 6. 12:49

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!