Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szobatisztasággal kapcsolatos...

Szobatisztasággal kapcsolatos kérdés. Válaszolnátok? (többi lent).

Figyelt kérdés

Kislányom 2,5 éves. 2 hete nincs itthon rajta pelus és ügyesen bilizik, max. napi egy baleset van, délutáni alvásból száraz pelussal kel, este amíg fenn van, bilibe pisil, ha már az éjszakai pelus rajta van, akkor is. Viszont jár hetente 3x délelőttönként családi napközibe, ott még pelus van rajta és ott nem szól, hogy pisilnie kell. Járt még így valaki? Ha ott is bugyi lesz csak rajta, akkor ott is fog wc-be pisilni? Lehet, hogy ott megzavarja a pelenka?


Előre is köszönöm, ha válaszokat!


2013. jan. 31. 13:54
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem igen, hiszen ha tudja, hogy van rajta pelus, miért is szólna:)?

Ha otthon biztonsággal szól, akkor szerintem vegyétek le róla a csanában is, lehet, hogy lesz egy- két baleset, mire tudatosul benne, hogy ott is az a "szokás", hogy wc- be pisil, de szerintem hamar megoldódik:).

Az én kislányom itthonra alváskor sem volt hajlandó elfogadni a pelust, míg a bölcsiben igen. Egy hétig volt párhuzamosan, hogy itthon nincs, ott van pelus, de már az első pelustalan bölcsis napon sem történt baleset:).

2013. jan. 31. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszi a választ, ment a zöld kéz:-).


Holnaptól próbálkozunk ott is, csak furcsa, hogy ott ennyire nem akar pisilni wc-be, itthon meg pont a pelenkába nem pisil.

2013. jan. 31. 15:26
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Mintha én kérdeztem volna 2 hete:)Nálunk ez volt a helyzet.Vedd le ott is róla a pelust.Nekünk a 2 hét alatt 1x volt baleset.Akkor bepisilt.Megszokja.Már eljutottunk odáig,hogy (3 hete kezdtük el a pelus mentes életet)délutáni alváshoz sem kell,és ha megyünk valahova 1-2 órahosszára (ahol nem tud pisilni,pl bolt,orvos,mint most).Sőt az éjszakai pelusa is majdcsak száraz.Azt még nem merem levenni.

2,5 éves a kisfiam.

2013. jan. 31. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Biztos, hogy megoldódna. Az én kisfiam is hasonló idős, itthon már régóta pelus nélkül van, de az utcára sokáig nem mertem kivinni, mert hiába küldtem el pisilni indulás előtt, mindig tele volt hazaéréskor a pelus. Kb. egy hónapja elegem lett, elhatároztam, hogy tél ide vagy oda, nem pelenkázom az utcára sem. Egy-két baleset után megtanulta, hogy az utcán ezentúl nem pisilünk.

Biztos, hogy a te kislányod is így van vele. Ha pelus van rajta, minek szólni. :) Vegyétek le, pár nap, és megszokja, hogy a bölcsiben se pisiljen be.

2013. jan. 31. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszi nektek is, ment a zöld kéz:-). Megnyugtattatok, kezdtem félni, hogy csak itthon fogom tudni levenni a pelenkát, amivel teljesen összezavarnám:-(.


Kedves 2.! 3 hét alatt elhagytátok a délutáni alvásnál a pelenkát?

2013. jan. 31. 16:35
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen,nekem mindenki azt mondta,ha levesszük a pelust ne adjam vissza,nehogy összezavarjam.2x volt baleset.Meg fogja szokni.Most meg?Magától intézi,ha pisilnie kell.Sokszor még most sem hiszem el.Tudod mennyire el volt zárkózva a bilitől?Főleg,hogy kakiljon a bilibe.A családi napközibe félve hagytam ott pelus nélkül,biztos bepisil.A héten pisilt be egyszer a napközibe azelőtt sem, és azóta sem.Magától nem szól ha kell pisilnie,de a gyerekekkel megy együtt,hogy ő is pisil.Ott viszont wc szűkítővel szokott.
2013. jan. 31. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm, teljesen feldobtál :-)


Két héttel ezelőtt még azon aggódtam, hogy nem fogják felvenni az oviba, mert soha nem fogja elhagyni a pelust. De könnyebben ment itthon, mint gondoltam. Itthon egyedül megy, mert ki van neki rakva a bili, ott félek, hogy mivel több gyerek van és a kislányom még nem igazán beszél, sokszor be fog pisilni és ez elveszi a kedvét :-( Remélem nem így lesz.

2013. jan. 31. 17:31
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

:)Én is azon aggódtam.Viccet félre téve tényleg.És most is hihetetlen,hogy már szól ha pisilni,vagy kakilni kell.Próbáljátok ki pelus nélkül.Éjszaka még ugye nálunk is pelus kell.Este fürdés után ráadtam,és képzeld szólt,hogy vegyük le,pisilnie kell.száraz volt 3 éjszakája a pelusa.

Vedd le a napközibe is,lehet lesz baleset,de nem zavarja össze a pelus.

2013. febr. 1. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi, kipróbáltuk. Az elsőnél pár csepp a bugyiba ment, a többi wc-be és én olyan büszke vagyok rá:-D.
2013. febr. 1. 13:54

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!