Az óvodai nyitvatartás másnak nem probléma?
nálunk 6.30-17.30-ig van ovi.reggel is és délután is egy ügyeletes csoport van,fél nyolckor megy mindenki a saját csoportjába.én 07-19 vagy 19-07-ig dolgozok,de van,hogy 06.30-18.30,18.30-06.30-ig.férjem 07-16-ig
ha én dolgozok,akkor háromnegyed hatkor el kell indulnom,ilyenkor az apja viszi fél hétkor már bent van,és az apja megy érte,fél ötre ér oda.ha nem dolgozok,akkor én viszem-hozm,nyolcra viszem,négyre megyek érte
nálunk a suli lesz problémás,mert oda nem lehet vinni fél hétkor,így keresni kell majd valakit,aki itthon van vele reggel,ha mindketten megyünk,és elviszi suliba
igaz Anyukám idén megy nyugdíjba,de tőle nem várhatom el,hogy reggel jöjjön ide hatra,mert bár egy városban lakunk,de 10 km-re egymástól.
Nálunk pont ma reggel jött egy körlevél, hogy változott a Kollektív Szerződés, és a mi területünkön 8.30-tól 17.00-ig tart a munkaidő!!!!!! (8 óra + 30 perc ebédidő).
Könyörgöm, 5-kor leoltják a villanyt a csoportban!!!
Teljesen ki vagyok akadva, ráadásul eddig pénteken fél 4-kor el lehetett menni, 4-kor már a játszótéren voltunk, most meg az én gyerekem lesz a legeslegutolsó, minden szülő hamarabb végez pénteken!!!
Mindzet csak azért, mert a nagyfőnök napi 12-14 órát dolgozik, nem érdekli a családja, soha nem siet haza a gyerekéhez, viszont már többször beszólt, hogy nekem kiesett fél 5-kor a toll a kezemből és rohantam a fiamért.
Brrr!
Az jutott eszembe a kérdésedről, hogy elgondolkodtató, mennyire más körülmények között nőnek fel a gyerekek még kb. azonos „társadalmi rétegben” is.
Van, ahol a szülőknek nincs nagyszülői segítségük, de némi pénzük igen, így a gyerek bébiszitterek mellett nő fel. Van, ahol se segítség, se némi pénz, így a szülők élete folyamatos rohanás, hogy a sok munka mellett a gyerekre is jusson valmennyi idejük – itt a gyerek az intézményekben nő fel, szintén elég kevés időt tölt a szüleivel, a családjával.
Van, ahol a szülők munkája rugalmasabb, meg tudják oldani, hogy reggel vigyék, és viszonylag normális időben elhozzák a gyereket az oviból, iskolából – így egymásra is jut idő a mindennapokban.
Van, ahol az anyuka nem kap munkát az otthon töltött X év után, így viszi-hozza a gyereket, de cserébe apuka látástól vakulásig dolgozik, alig látják.
Van, ahol mindkét szülő látástól vakulásig dolgozik, viszont vannak nagyszülők, és kvázi ők nevelik a gyereket a hétköznapokban.
A fenti gyerkek járnak általában „normális” oviba, iskolába.
Emellett van, ahol anyuka nem dolgozik, apuka igen, vannak nagyszülők is, a gyerekek pedig alternatív óvodába, iskolába járnak, ahonnan délután 1-2-kor elhozza őket valaki a népes családból. (Mielőtt azt mondanátok, ez nem ugyanaz a társadalmi osztály, azt mondom, de, számos ismerősöm él így, és nem pénzesek.)
Az élet igazságtalan, és sajnos mindnyájunknak ahhoz a „leosztáshoz” kell alkalmazkodnunk, amink van.
Ez csak egy gondolatmenet volt.
Jó volt a gondolatmeneted, ez biztosan így van. A volt főnökasszonyomnak három gyereke van. Mivel vezető beosztású, a férje pedig orvos, mindketten elég elfoglaltak, reggeltől estig dolgoznak. Természetesen megtehetik, hogy van bejárónő, van bébiszitter is. Amikor hazamegy a munkából már nem kell vasalással, főzéssel foglalkoznia, mert mindent megcsinált a bejárónő, nem kell rohanni az oviba, iskolába, mert a bébiszitter már elhozta őket. Egyetlen dolga van, eltölteni az estéből hátralévő órákat a gyerekekkel, nyugodtan, szeretetben. Míg mondjuk én, ha hazaérek a munkából, még ott van az összes elvégzendő házimunka, és hiába vagyok otthon, nem tudok a gyerekkel foglalkozni. Úgyhogy azért mégiscsak azok a szerencsésebbek, akiknek vagy nagyon magas a jövedelmük, vagy nem kell dolgozniuk. Ezutóbbi természetesen csak akkor, ha apukának kellően magas a jövedelme, és nem kell azon agyalni, miből fizetik ki a rezsit vagy ezt meg azt.
Alapvetően a nők élete az egyenjogúsággal százszor nehezebb lett, szerintem!
A 6 hét nyári szünetet mi úgy oldottuk meg, hogy:
- 2 hét apával szabin (ez 10 nap szabi jó esetben)
- 2 hét anyával szabin (szintén 10 nap fizetett szabadság)
- 1 hét Mamánál, ahol nem volt muszáj ott is aludni, munka után érte mehettünk)
- 1 hét közös szabi (5 nap fizetett szabadság)
Így 15 nap szabadságot apa is, én is minden évben a nyári időszakra tartogattunk. Persze szerencsés helyzet volt, hogy egyik Mama a városunkban lakik...
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!