Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit lehet csinálni állandóan...

Mit lehet csinálni állandóan levetkőző 2 évessel?

Figyelt kérdés

Igazi szabadulóművész, nem akadály neki a hátulgombolós felső sem. De még a felső viszonylag sokszor rajta marad. Alul viszont egy nap vagy harmincszor öltöztetem vissza. Egy sima pisiléshez (szobatisza) leveszi a bugyit, nadrágot, zoknit. Miközben húzom rá vissza, hisztizik. De ha nem pisilés miatt tolja le a nadrágot, akkor is állandóan leveszi. Zokni szinte sosincs a lábán.

Van valami jó ötlet, hogyan tartsam rajta a ruhát?


2013. jan. 3. 16:04
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
türelem... élvezi, hogy egyedül le tudja venni, idővel elmúlik majd
2013. jan. 3. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Elég türelmes vagyok :)

Zoknit már 7 hós kora óta leveszi állandóan.

Nadrágot, harisnyát már kicsit több mint 1 éves kora óta leveszi. Pólókat, felsőket 1,5 éves kora óta.

Elmúlt 2 éves, még mindig nem unja, állandóan levetkőzik. Nem túlzok, naponta harmincszor tuti vissza kell rá húzni a ruhát.

2013. jan. 3. 16:12
 3/13 Golan Trevize ***** válasza:
100%

Nálunk egy évesek a gyerekek, zoknit állandóan lehúzkodják.

Cipőfűzőt addig rángatják, amíg ki nem bomlik, utána leveszik a cipőt és a zoknit is.

Tépőzáras papucsot leveszik.

Most tépőzáras szandált kaptak, azt (még) nem tudják levenni.

Azóta a zoknit sem húzkodják le, ha nincs rajtuk a szandál.


Nadrág lehúzás ellen valami övtartós nadrágod próbálnék, amihez keresnék olyan övet, amit nem tud kicsatolni.

2013. jan. 3. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Igen, ez jó ötlet, csak a szobatisztaság miatt bajos. Önkiszolgáló jelleggel működik nálunk, ki van rakva a bili, és ha kell neki, akkor egyedül intézi. Ez azért van így, mert sokszor nem tudok neki segíteni (van még két kistestvére), ezért szoktattam rá az önkiszolgáló bilizésre.
2013. jan. 3. 16:19
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Üdv a klubban:-)))

Terhesen azt álmodtam a lányomról, hogy már 3-4 éves és azon veszekszünk, hogy sosincs a lábán zokni, se cipô, se papucs. Most 3 éves és eddig bejött:-))) Reggeltôl estig vitatkozom vele, hogy vegyen a lábára valamit. És, hogy a kérdésedhez is hozzászóljak, a vetkôzés is a nagy kedvencek közé tartozik. Ma pl a nagymamától kapott egy fürdôköppenyt. Mondtuk neki, hogy próbálja fel, erre levetkôzött anyaszült meztelenre és nemhogy felpróbálta volna a köntöst, inkább rohangált fel-alá meztelenül. Reggel meg csak azért vetkôzött meztelenre, mert mondtam, hogy adok rá másik pulcsit, mielôtt nekiáll festeni. Hétköznap, mivel oviban van, ritkább a vetkôzés, kb 2-3 naponta 1x, de aztán hétvégén bepótolja: átlag napi 2x. Pisiléskor mindig leveszi a nadrágot és a bugyit, akár bilire ül, akár a WC-re.

2013. jan. 12. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Jé, mintha a fiamról beszélnél. :) Csak ő levenni sem akar sokszor ruhát. Ő is két éves, még nem szobatiszta, de már próbálkozik wc-vel. Leimádkozom róla a ruhát, hogy ráüljön a wc-re, mert állítása szerint "kell", aztán könyöröghetem vissza.

A zoknit nálunk már ő kéri magára, mióta egyszer belelépett valamibe, és pár napig elmondtam, ha nem vesz fel zoknit, megint így jár majd. De minden más problémás fel és le is.

2013. jan. 12. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
2 éves és nálunk ugyanez és nem tudom mitévő legyek. földszinten lakunk kő van, és parketta. nem nyugodtam meg, hogy 3 évesen még ez a műsor :). mondjuk csodával határos módon, még nem fázott fel egyszer sem. annyi a szerencsénk, hogy van egy kedvenc papucsa azt sokszor felveszi. talán ez lehet másnál is a részleges megoldás.
2013. jan. 12. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Hú, nálunk is pont ez van. Egyszer csak megjelenik a gyerek anyaszült meztelenül a nappaliban. Ha megpróbálom felöltöztetni, akkor levágja magát a földre és toporzékol. Zoknit is mindig leveszi. Azt egy ideig úgy oldottam meg, h cipőt is adtam rá. Aztán rájött hogy kell levenni a cipőt. Most azt találtam ki, hogy a felnőtteknek (nekünk szülőknek) kötelező a zokni és a papucs. Mindig mondom neki, hogy nézd rajtam is van papucs, nézd apán is van papucs, nézd a macin is van zokni, meg papucs és így rá is rá lehet könyörögni a zoknit. Most ez a nadrággal és a felsőruházattal is bejött, de már mutatkoznak újra az ellenállás jegyei.... :S
2013. jan. 12. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

ugyanez nálunk is..

nyáron azért jó mert nem gond...de ilyenkor télen azzal vagyok elfoglalva ...gyere vegyünk fel nadrágot..gyere zoknit...

anyu is mindig azon nevet,,,már megint nincs rajtad nadrág:)

2013. jan. 13. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 millaa1 ***** válasza:
:-))))) NÁLUNK IS UGYAN EZ MEGY mint az elöttem szólóknál!! jó ha 1 bady-t rá tudok adni!!! :) kivételes alkalom, ha "normálisan" fel van öltözve! :-P bár mostanába nem vetközik meztelenre( sokszor volt ilyen) de attól még fel öltöztettni nem nagyon tudom!! kivagyok sokszor!! most lesz márciusba 3éves a kislányom :-)
2013. jan. 13. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!