Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ha egy 21 hónapos gyerek azt...

Ha egy 21 hónapos gyerek azt mondja, hogy anyát nem szereti, csak apát és mamát (ott is csak az egyiket), tudja, mit beszél?

Figyelt kérdés
Ne mondjátok kérlek, hogy "még gyerek, és hogy persze, hogy szeret", mert van ilyen, hogy nem. Többször is mondta már, és születése óta így érzem én is.
2013. jan. 2. 15:42
1 2
 1/15 anonim válasza:
62%
Talán az anya sem szereti őt igazán és a gyerek ösztönösen ezt viszonozza.
2013. jan. 2. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

sztem nem tudja...nekem is mondta ezt a lányom, mondjuk én nagyon ledöbbentem akkor, mert én úgy érztem, hogy addig én voltam a minden, és 1x csak ezt így benyögte, hát leesett az állam. Sztem ez csak a dackorszak része.

nekem a lányom most 27hós, és most már konkrétan tudom, hogy akkor ezt nem tudta, de most már tök képben van.


Sztem tölts vele több időt, és figyelj rá mindig ha kéri, ez a dolog nyitja. :-) A 100%os odafigyelés. :-)

2013. jan. 2. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
57%
biztos hogy tudja és csa ugy mondja ha nem szeretne üvöltene a társaságodba és egy egy személyröl le se lehetne vakarni. nincs olyan ember gyermek ki az édes anyját nem szeretné
2013. jan. 2. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Hát azért ez függ az elmúlt 21 hónaptól...

Te vagy az anyuka? Azt érzed, hogy ő nem szeret Téged születése óta?

Én ezt elég valószínűtlennek érzem, mert egy normális családban a gyerek már nem lenne Veled, ha rosszul bánnál vele és nem lenne oka szeretni Téged.

Nem csak egyszerűen Neked van problémád??? Depresszió, régről fakadó kisebbrendűségi érzés, stb.

Ha ez a "nem szeretlek" ok nélküli, akkor keress fel egy pszichológust!

Ha baja van a gyereknek (elesik, nagyon fáradt), akkor sem Nálad akar vigasztalódni?

Mit mond a család? Tudnak erről???

Sajnos így a messzi távolból nem nagyon tudunk ezen segíteni!

2013. jan. 2. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a biztató szavakat, már nagyon kivagyok, főleg most, hogy megkérdeztem, és ki is mondta...

Mindent megadok neki, sok időt töltünk vele, visszük kirándulni, programokra, otthon is sokat elvagyunk, csak a másik mama nagy mókamester, és neki az jön be. Az ős stílusát bírja. De azért biztos minket is szeret...

2013. jan. 2. 15:54
 6/15 A kérdező kommentje:

Mindig hozzám jön, ha valami kell neki, vagy valami baja van.

Lehet, hogy velem van a baj.

Dolgozom is itthon (amikor alszik, könyvelek), és már nagyon kimerültem.

2013. jan. 2. 15:56
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha valami baja van és hozzád megy, az azt jelenti, hogy te vagy neki a minden:) NYilván szereti a másik mamát, de biztos lehetsz benne, hogy téged szeret. CSak te vagy ANYA, aki mindig ott van, aki természetes, lehet ezért mondja. NYugi.
2013. jan. 2. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

SZerintem ennyi idősen még nem gondolja komolyan a gyerek.

Ha te vagy vele egész nap, + hozzád megy, amikor baja van, akkor kötődik hozzád és szeret téged. De ő még nagyon kicsi, nem tudja jól megfogalmazni az érzéseit.

Ne is kérdezgess tőle ilyeneket, mert semmi értelme. Majd 1 év múlva térj vissza a kérdésre.

Az meg nem baj, hogy a nagymama többet hülyéskedik vele, mint te, attól még a ti viszonyotok is lehet nagyon jó, ha játszol vele, törődsz vele, foglalkozol vele, magyarázol neki, puszilgatod stb.

Egy gyereknek többnyire az anya a minden, ezt jegyezd meg!

2013. jan. 2. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

4. vagyok

Na, akkor Veled van a baj :)

Ha hozzád megy, amikor baja van, az azt jelenti, hogy Nálad érzi magát a legnagyobb biztonságban!!!

2013. jan. 2. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

második vagyok,

a kimerültség sokmindent kihoz belőlünk...

Hidd el, te vagy neki a legfontosabb a világon, és a mama idétlenkedhet naphosszat, akkor is x óra elteltével hozzád menne, ha elfáradt...

nekem pl. nem hajlandó puszit adni, és én sem adhatok neki. Ez a legújabb, csak ölelés van, mert ha adok véletlen egy puszit, akkor ordít, hogy neee, anya, neee, olynkor mondom, hogy jó! akkor add vissza, és visszaszívom az arcáról, vagy ahová épp adtam neki. :-DD

Szóval próbálom poénra venni, meg nem erőszakolni, pedig annyira szrul esik, hogy nem puszilgathatom meg..pedig még csak 2,5, és nem 14 éves...

Mikor fáradtabb vagyok, és este ez miatt hisztizik, van hogy én is behisztizek, hogy jó, akkor többet nem is adok, nyaljál sót, erre meg elkezd sírni, hogy adjak...ééérted???? DAC!!

Tarts ki! :-))

2013. jan. 2. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!