Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Gyerek névváltoztatás? Hogyan,...

Gyerek névváltoztatás? Hogyan, mikor?

Figyelt kérdés
Kérlek, ne nézzetek teljesen bolondnak. A kislányomnak szeretnék adni egy második nevet. Ezzel eddig nincs is bonyodalom. Viszont azt szeretném, hogy majd inkább azt használjuk, mert nem szeretem a nevét és szerintem nem is illik hozzá, csak az apja meg a keresztapja kedvéért adtam be a derekam, de már meg is bántam. Nem a hivatalos része érdekel most, hanem az, hogy mikor és hogyan lehetne ezt úgy csinálni, hogy ő ne zavarodjon össze. Most 2 éves, szegény ki se tudja mondani a saját nevét, ez volt az utolsó csepp nekem.
2012. nov. 27. 07:54
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

A nevén szólítjuk egyébként pici kora óta, de ha megkérdezem, hogy kit hogy hívnak, akkor felsorolja szépen, saját magát meg úgy nevezi, hogy "Baba" és a "Jázmint" úgy kell kihúzni belőle. Pedig csak én szoktam "Babának", de leginkább "Jázmin babának" hívni, mindenki más a nevét használja. Nem gondoltam volna, hogy ilyeneken fogok agyalni, de tényleg furcsa, mert a kistesójával kapcsolatban nem érzem ezt, és nála fel sem merült, hogy esetleg nem volt jó a névválasztás.

Ezek után én is csak azt tudom mondani mindenkinek, hogy ne hallgasson másra.

2012. nov. 27. 13:37
 12/15 anonim ***** válasza:
Azért mert történetesen van egy rajzfilm, amiben Jázminnak hívják a hercegnőt, még nem kell hozzá kapcsolni egy nevet. Pár év, és a film eltűnik a süllyesztőben, mire felnő már senki nem fogja hozzá kapcsolni. Egy barátnőm Kamillának nevezte a kislányát. Hat hónapos volt, amikor pechére elindult a tévében egy szappanopera ilyen nevű főszereplővel. Akkor egy évig mindenki azt mondogatta, na jól belenyúlt. Most 13 éves a gyerek és senki nem emlékszik már a filmre.
2012. nov. 27. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
igaza van az utolsónak! általánosítasz. van egy elképzelésed arról,hogy milyen egy Jázmin. de a név nem ruhadarab,hogy van belőle pl. 38-as és az csak egy 38-as méretű emberre jó. a te Jázminod nem lesz hercegnő. na és? a te Jázminod rosszcsont lesz! egyébként meg olyan kicsi még és annyit változhat. Lehet,hogy 16 évesen,mikor majd éjjel nappal cicomázza magát, akkor igazi kis Jázmin lesz. viszont mindenkinek az lesz a legjobb,ha ő egy saját egyéniség lesz,aki senkihez sem hasonlítható. olyan nevet viszont nem találsz,amit senki sem visel!
2012. nov. 27. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Az tény, hogy a Jázmin nem egy ritka név, viszont szerintem százszor inkább Jázmin, mint valami egetrengető borzalom! Amúgy szerintem szép név és szerintem sem kell általánosítanod egy mesefigura miatt. Én a helyedben nem változtatnám meg a nevét, hanem kitalálnék neki valami aranyos becenevet. Ötletet nem tudok adni, mert Te ismered a lányodat, de biztosan van valami olyan tulajdonsága, amiből ki lehetne találni valami cuki becenevet.
2012. nov. 27. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Az hogy jelenleg nem tudja kimondani a nevét szerintem nem meglepő, hiszen sok kisgyerek nem tudja kimondani bizonyos ideig. Én Fruzsina vagyok és 4 éves koromig FUZSI-nak mondtam a nevem, aztán nagy nehezen csak sikerült. De ha mindenképp szeretnél a Jázmin mellé még egy nevet adni neki, akkor szedj össze 2-3 olyat ami neked tetszik, és kérdezd meg a 2 éves kislányod hogy melyik legyen, és mondasd ki vele mindet, hogy kitudja-e mondani. Egyébként először fura lesz neki, de még pici úgyhogy megszokja majd. Oviba az új nevén mutasd be a gyereked és ti is szólítsátok így.. Kb 3-4 hónap és már ő is azt fogja mondani a kis barátainak ha a nevét kérdezik.
2013. febr. 11. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!