Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ezt a nevet lehet anyakönyvezt...

Ezt a nevet lehet anyakönyveztetni?

Figyelt kérdés

Keira. Nincs az anyakönyvezhető nevek között, de úgy tudom, lehet kérvényezni.

Egyébként nem a gyerekemnek szeretném adni, hanem én szeretnék nevet változtatni.

Szerintetek elfogadnák a kérelmet? Szeptembertől Angliában fogok élni, ha ez esetleg számít valamit.



2012. júl. 17. 12:19
 1/4 anonim ***** válasza:
Ezt mi nem tudjuk megmondani. Ki kell tölteni a papírt, indoklással, és majd döntenek, szerintem ott érdeklődj, mert fizetni kell akkor is ha nem engedélyezik. De ha itt nem lehet akkor Angliában?
2012. júl. 17. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szerintem érdemes megpróbálni, én látok rá esélyt, hogy elfogadják. Egyértelműen női név, viszonylag kimondható (bár ez az ei kicsit fura benne, de szerintem ez még elmegy). Bár lehet, hogy a Kejrát fogják javasolni.

Viszont ha hosszabb távon fogsz Angliában élni, szerintem azt is meg lehet oldani, hogy ott máshogy használd a neved a könnyebb kiejtés céljából. De ezt már ott kell megérdeklődni, na meg nyilván az nem lesz teljesen hivatalos.

2012. júl. 17. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
51%
szerintem a magyar helyesírás szabályai szerint így fogják engedélyezni h engedélyezik egyáltalán: Kejra. Ez meg ugye nem ugyanaz.
2012. júl. 17. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm:) De pl. van Leila, és Lejla is. Akkor talán a Keirával sem lesz gond.
2012. júl. 17. 16:17

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!