Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Plusz keresztnév adása kisbabá...

Plusz keresztnév adása kisbabának?

Figyelt kérdés
a kisfiamnak szeretnék második keresztnevet adni. az ok egyszerű, olyan nevet kapott a gyerek ami nekem nem tetszik, de az apja ragaszkodott hozzá, de miután a gyerek megszületett itt hagyott minket. én nem tudom a kisfiamat a jelenlegi nevén szólítani, annyira távol áll tőlem. azt már tudom hogy 10.000 forint illetéket kell fizetni ezért, és azt hogy kiskorúnak a szülők vagy a gyámja adhatja be a kérelmet. de jelen esetben mi elválunk. a baba természetesen nálam marad, ebben meg is egyeztünk. ő fizet gyerektartást. akkor a gyermek felügyeleti joga az csak az enyém ugye? mert csak akkor nem kell az apa beleegyezése, ha neki nincsen felügyeleti joga a pici felett.

2012. nov. 21. 11:25
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Levetetném a jelenlegi nevet, és úgy nevezném el, ahogy nekem tetszik!
2012. nov. 21. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Szintén levetetném a nevét és másikat adnék neki. Sok sikert!
2012. nov. 21. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Én is megváltoztatnám a nevét.

Nagyon sajnálom, hogy ilyen kellemetlenül jöttél ki a helyzetből. :/

De azért megkérdezhetem a kicsi nevét? :)

2012. nov. 23. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Zsolt... de annyira nem tudom így hívni. Én a Dominik nevet szerettem volna adni neki, de második névnek sem engedte a volt párom.. így beleegyeztem, mert csak az ő gyereke is... és ragaszkodott ehhez a névhez.. most meg annyira nem érdekli a kicsi hogy egyszer sem jön el megnézni.. pár nap múlva 2 hónapja lesz h itt hagyott minket..
2012. nov. 24. 15:18
 5/7 anonim ***** válasza:
60%
Hú, hát én sem tudnám így hívni a fiam... :/ Nagyon nem szeretem a Zsoltot. Viszont a Dominik gyönyörű. :) Neveztesd át mielőbb...
2012. nov. 24. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%

szerintem ne szúrj ki a gyerekkel! ilyen névvel lekaparnám a falat. nekem a Zsolt tetszik. a Dominik az olyan... nem is szeretném megfogalmazni milyen.

21f

2012. dec. 6. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerintem is jobba a Zsolt, bár nem ez volt a kérdés. Menj be az anyakönyvi hivatalba és mondd el nekik is ugyan ezt, és orvosolni fogják a helyzeted!
2013. febr. 11. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!