Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Gyerek névváltoztatás? Hogyan,...

Gyerek névváltoztatás? Hogyan, mikor?

Figyelt kérdés
Kérlek, ne nézzetek teljesen bolondnak. A kislányomnak szeretnék adni egy második nevet. Ezzel eddig nincs is bonyodalom. Viszont azt szeretném, hogy majd inkább azt használjuk, mert nem szeretem a nevét és szerintem nem is illik hozzá, csak az apja meg a keresztapja kedvéért adtam be a derekam, de már meg is bántam. Nem a hivatalos része érdekel most, hanem az, hogy mikor és hogyan lehetne ezt úgy csinálni, hogy ő ne zavarodjon össze. Most 2 éves, szegény ki se tudja mondani a saját nevét, ez volt az utolsó csepp nekem.
2012. nov. 27. 07:54
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Mi a neve?

Esetleg nem tudsz neki kitalálni egy frankó kis becenevet?

2012. nov. 27. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Hát minél előbb. Először jó darabig, hónapokig mindét nevét használnám pl. Lukrécia Éva. Kicsit buta megoldás, de azért fontos szerintem, hogy ne legyen törés a gyerekben. Neki a név az nem egy szabadon választható azonosító, hanem EGYENLŐ a viselőjével, ergo ha a név megváltozik, az ember sem ugyanaz már. Mondják a pszichomókusok. Nehogy később, akár felnőtt korban ebből bármi probléma legyen. Jobb az elővigyázatosság, ha a kis lelkéről van szó.


Azért nem állom meg megjegyezni, máskor ne legyél ennyire engedékeny. A gyereked neve mégiscsak olyan kell, hogy legyen, ami ELSŐSORBAN neked tetszik, és itt még apuka véleménye is másodlagos a tiédhez képest, a keresztpapa meg... hát, mondjuk nem muszáj neki véleményt nyilvánítani ebben a dologban, szerintem. Legyél kicsit határozottabb! :)

2012. nov. 27. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
én már nem változtatnék. egy két éves gyerek már hozzászokott a nevéhez. a családban úgy van nálunk,hogy anyósom testvére Ildikó. de soha senki nem szólítja ildikónak. mindenki Ritának hívja. hogy miért,azt a mai napig senki nem tudja megmondani. a munkahelyén is Ritázzák, a barátai is,a család is. én inkább azt javasolnám,ha nagyon szörnyű a név,akkor inkább becézzétek valahogyan. a saját nevét meg fogja tanulni kiejteni,az biztos. te meg tanultál belőle,hogy ilyen fontos döntést nem lehet férfiakra bízni és nem hagyhatja az ember,hogy mások beleszóljanak :)
2012. nov. 27. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Ne változtasd meg! Összezavarodna, mert már elég nagy a gyerek! Mondjuk én már ott elakadtam, h miért kell a születendő baba nevét szétkürtölni a családban, miért kell ezt ilyen-olyan rokonokkal megvitatni, h mindenki jól leszólja meg mást erőltessen helyette, stb. Miért nem elég egy üzenet a családnak, h mittomén "Kovács Réka ekkor és ekkor megszületett" És akkor mindenki tudomásul venné, h ez a neve, nem vita tárgya, hanem tény.
2012. nov. 27. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Én ráhagynám a döntést. Több olyan ismerősöm van, aki miután nagykorú lett, maga változtatta meg a nevét.
2012. nov. 27. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
kislányomnak 2 neve van és 2 hetes korátol csak a második nevét hasznájuk és mindenkiben tudatositotam hogy a második neve az amit használunk ,csak a hivatal használja az elsö nevét .
2012. nov. 27. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Már tényleg bánom, hogy nem álltam jobban a sarkamra. Hülye helyzet volt, mert nekem sem volt igazán ötletem. Maga a név szép, csak más típusú kislányokat képzelek hozzá, illetve az utóbbi időben nagyon felkapták a c...-k. Tudom, ezzel végképp nem kellene foglalkoznom, de hát akkor sem megy ki a fejemből.
2012. nov. 27. 12:45
 8/15 anonim ***** válasza:
Szerintem már lehet késő!!! Becézés esetleg?? Vekerdy tanár úrnál olvastam, hogy óriási hiba kisgyerekkorban nevet változtatni, mert ez teljesen megtöri a kialakuló én-tudatát, súlyos lelki zavarokat okozhat. 2 évesek már használják az én szót, tehát szerintem már nem lenne szerencsés, de egyeztess egy pszichológussal, az a legbiztosabb, ha ennyire zavar téged.
2012. nov. 27. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Mi a név???

Kíváncsi vagyok most már!!! :)

2012. nov. 27. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Jázmin :). Az én drágaságom meg egy kisfiúkat is megszégyenítő eleven rosszcsont, egyáltalán nem az a "hercegnő" alkat, amit én a névhez passzolónak gondolok.

Fura, hogy a tesója nevét hamarabb használta tudatosan a kicsire, de lehet érdemes lenne pszichológiával kapcsolatban művelődnöm, mert ez normális. Van egy unokatesóm is egyébként, akinek családi hagyományok miatt lett az a neve, ami az igazolványában szerepel, de soha senki nem hívta és nem hívja úgy a mai napig...

2012. nov. 27. 13:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!