Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mi a velemenyetek errol?...

Mi a velemenyetek errol? Nevvaltoztatas 2-3 evesen?

Figyelt kérdés

Kislanyunk 2.5 eves kulfoldon szuletett es itt is elunk azota is.3 evesen kezdi az ovit es azt javasoltak nekunk, hogy elotte valtoztassuk meg a gyerek nevet.Magyar eredetu nevet adtunk neki, mert ez tetszett nekunk es ugy gondoltuk, ha mas nemzetek gyerekei is a sajat nepuknek hagyomanyos neveket kaptak es latszolag nincs hatranyuk belole akkor mi is adhatunk magyar eredetu nevet a gyermekunknek.

Alapbol 2 keresztneve van es mindketto magyar nev, igy mag az sem lehetseges, hogy masodik nevet adunk neki pluszba.

Mit gondoltok errol?

En nem szivesen valtoztatnam meg a nevet, mert biztos nagy torest okozna neki, hogy ma x holnap pedig y a neve, viszont annak sem orulnek ha emiatt hatranya lenne a kesobbiekben.Annyira banom, hogy nem nemzetkozi nevet adtunk neki :( de szamomra meg mindig ez a legszebb nev.


2012. máj. 13. 18:36
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
100%

Nem hiszem, hogy kellene.

Ha nem tudják helyesen kiejteni, majd kiejtik "helytelenül", és a kicsi megszokja, hogy a külföldiek így mondják ki.

Vagy majd automatikusan ráragasztanak valami kedves becenevet, ami esetleg nem is hasonlít a nevéhez, de ki tudják ejteni.


Engem Zsuzsának hívnak, és Németországban jártam iskolába. Volt leírva úgy is, hogy "Schuscha", de szerintem ez inkább vicces.


Arról nem is beszélve, hogy a vezeték nevem meg aztán egyenesen "használhatatlan" külföldön, azt meg végképp nem változtattam volna meg...

2012. máj. 13. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ne változtassátok meg a nevét, mert szerintem sem tenne jót neki. Lehet hogy nem is fogják csúfolni, ha meg igen akkor a kislány úgy is fogja mondani, és lehet hogy majd ő kéri hogy legyen más a neve. Akkor meg választhat ő.
2012. máj. 13. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
2.vagyok. Amúgy mi a neve? Nincs külföldi megfelelője?
2012. máj. 13. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
71%

Jézusom...nem, biztos nem változtatnám meg. Ez olyan mint József Attilánál akinek azt mondták hogy olyan név nincs hogy Attila és onnantól Pistázták, mély nyomokat hagyott benne...a név szerintem a személyiségének már a része lett, még ha kicsi csecsemő lenne akkor azt mondom oké, de így nagy gyerekként már semmiképp nem tennék ilyet.

Különben is legyen rá büszke hogy extra neve van és ha nem tudják rendesen kiejteni na bumm, mi van akkor.

Én Boglárka vagyok, egy darabig éltünk Dániában, mindenki Bokinak szólított de nem érdekelt:)

2012. máj. 13. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 A kérdező kommentje:

Nincs kulfoldi megfeleloje.Akkor nem is lenne problema.

En sem szivesen valtoztatnam meg a nevet, de annyian mondjak,hogy lassan elhiszem, hogy kene.En nem a csufolastol felek, mert barmilyen nevet lehet csufolni.

2012. máj. 13. 18:44
 6/39 anonim ***** válasza:
100%
Én is azt mondom, hivatalosan maradjon csak a neve. Majd kitalálnak neki valami becenevet, ha nem sikerül kiejteni. Amúgy érdekelne, hogy hívják.
2012. máj. 13. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
Semmiképp ne változtasd meg, mert baj lehet belőle. Amúgy mi a neve?
2012. máj. 13. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 A kérdező kommentje:
Teljesen mindennapi neve van semmi kulonleges (meg talan a top 10ben is benne van/volt az elmult par evben Magyarorszagon)
2012. máj. 13. 18:47
 9/39 anonim ***** válasza:
Nincs valami könnyebben kimondható beceneve, amire hallgat is?
2012. máj. 13. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen mindenütt van! Nekem 30 évvel ezelőtt volt kettő olyan osztálytársam, akinek külföldi keresztneve volt, aminek nem volt magyar megfelelője. Teljesen normálisan befogadtuk, elfogadtuk őket, szikrányi hátrányuk nem volt belőle soha életükben! Az egyikkel most együtt dolgozom, ami azt illet kimondottan előnyös, hogy nem tucatneve van.

És arról már ne is beszéljünk, hogy ebben a elnemzetköziesedett világban itt vannak nálunk is a külföldiek, gondolj csak a franciákra, németekre, lengyelekre az ő neveikkel. Mindenféle Loic-ok, meg Pierre-ek meg Jan-ok, Malgorzata-k. Én épp ilyen nemzetközi multinál dolgozom, simán működnek a hétköznapok!

Soha nem változtatnám meg a nevét a helyedben!

2012. máj. 13. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!