Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek erről?...

Mi a véleményetek erről? Névváltoztatás (többi lent. )

Figyelt kérdés
Sziasztok. tudom hogy unjátok a neves kérdéseket , de érdekel a véleményetek. Nagy Emese Noémi-nek hívnak most.. mindenki emesének hiv..utálom..egyszerűen utálom. amióta az eszemet tudom..szeretnék nevet változtatni , és apa aztmondta h a 13. szülinapomra megváltoztathatjuk. Az Emese nevet , meg akarom tartani , tiszteletből , hiszen mégiscsak ezt a nevet kaptam a szüleimtől..nagyon tetszik most a Kitti név ...Nagy Kitti Emese...véleményeket szeretnék erről , és az új "ajánlatokat" is nagyon nagyon várom../bunkók kíméljenek , bocsi az íráshibákért , és előre is köszönöm szépen a válaszotokat :)/
2010. okt. 12. 11:26
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
jaaa , most vagyok 12,5 éves :)
2010. okt. 12. 11:29
 2/19 anonim ***** válasza:
68%

Szerintem szép neved van, nem változtasd meg. Max használd a Noémit, ha nem bírod az Emesét.

De elég fura, hogy szülinapra új név jár!

miért nem lehet azt elfogadni, amit a szüleid neked választottak, és ráadásul nem a "Roszalinda" katerógiába tartoznak, hanem valódi szép nevek!?

2010. okt. 12. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:

Nem igazán értem, hogy ha az Emesét utálod akkor mért a másik nevedet változtatod meg. Attól az Emese még ugyanúgy ott lesz, és nem változik semmi.


Nem lehetne hogy csak felcseréld, mert akkor mindkettő megmarad és Noémi lennél. Nagy Noémi Emese. Ekkor bemutatkozásnál stb. lennél Nagy Noémi, az Emesét csak nagyon hivatalos iratokban kell kiírni.

És így végül is nem nagyon változtatnál a neveden.

2010. okt. 12. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
71%
aki eddig is emesének hívott ezután is annak fog. nekem egyik ismerősöm a zoliról megváltoztatta GILGAMESra, szerinted ki hívja annak? haha
2010. okt. 12. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

28/L


Nos, nekem az Emese inkább tetszik, mint a Kitti, ha már választani kellene. És annak is igaza van, aki azt kérdezte, hogy miért nem a Noémit hagyod el.


Nekem is két keresztnevem van, és kisebb koromban én sem szerettem egyik nevemet sem, és szerettem volna változtatni. Később elkezdtem használni mindkettőt bemutatkozásnál, és kérdezgették, hogy most A vagy B néven szólítsanak (Bocs, nem írom le a nevemet) Mindenkinek azt válaszoltam, hogy ameliyk jobban tetszik, úgy szólítanak. És hogy mikor szerettem meg őket? Amikor a párom egyszercsak elkezdett egyszerre mindkettőn nevezni, mert Neki úgy tetszett. Ettől valahogy... különlegesnek éreztem magam. Ez az érzés azóta is megvan, és azóta egészen megkedveltem őket :)


Adj magadnak egy kis időt, fiatal vagy még, hátha...



Hogy egy kissé elfogadtassam veled a szüleid választását:


Emese: Magyar eredetû, a finnugor tövû Emesü névbõl. Az Emese név komoly, felelõsségteljes, nyugodt személyiség kialakulását biztosíthatja. Diplomáciai érzéke kifinomult, stílusa kedves, lenyûgözõ, könnyed, ezért sokan kedvelik társaságát. Mivel nagyon vágyik arra, hogy megértse mások gondolatait, érzelmeit, és ehhez igen magas érzelmi intelligenciával rendelkezik is, így olyan munkahelyen kamatoztathatja adottságait leginkább, ahol ez szükséges. A név viselõi családcentrikusak, mint szülõk nagyon megértõk és türelmesek.


Noémi: Héber eredetû bibliai név


A bibliában Noémi istenfélõ betlehemi zsidóasszony, aki egy nagy éhínség idején férjével, Élimelekkel és két fiával együtt Moáb földjére telepedett át. Elõbb férjét vesztette el, majd fiait is, akik után két menye (Orpa és Rut) marad özvegyen. Ezek után Noémi úgy döntött, hogy visszaköltözik szülõvárosába. Orpa õsei földjén maradt, de Rut nagyon ragaszkodott anyósához, és vele tartott. Betlehemben Noémi úgy intézte a dolgokat, hogy menye férjet találjon Élimelek idõs rokonának, a jómódú és jólelkû Boáznak a személyében.

A Noémi név könnyeddé és finommá teszi tulajdonosát, de fizikai teljesítõképességében egy kissé visszafogja viselõit. Értékeli az élet azon dolgait, melyek azt kellemessé tehetik, a szép ruhákat, bútorokat, környezetet. Ugyanakkor önbizalomhiányban szenved, és ez sokszor már csírájában kiirtja álmait, a valóra váltás lehetõségével kapcsolatos erõs kétségei miatt. Sokan kedvelik és bíznak benne.

2010. okt. 12. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Sziasztok. köszönöm szépen a mindenkinek a választ...azért szülinapkor , mert áprilisi vagyok , és gondolom azért akkor szeretné apum , hogy addig gondolkodjak ezen...és azért tartom meg az Emesét..mert soha senki nem hiv Noéminek..senki.. viszont..tisztelem a szüleimet annyira , hogy azt a nevet , amit ők adtak nekem , nem cserélem le (legalábbis azt nem , ahogy hivnak) meg..nekem meghalt anyukám..6 éves koromban....és ezért is..mert tőle már nem fogom tudni megkérdezni soha..viszont tényleg..irritál szinte az Emese..remélem megértitek...mégegyszer köszönöm a válaszokat , és várom a továbbiakat. :)
2010. okt. 12. 12:09
 7/19 anonim ***** válasza:
Namármost ha Noéminek se hív senki, szerinted az új nevedet mennyire fogják használni? Nincs igazán értelme megváltoztatni. Gondolj bele...
2010. okt. 12. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

Szia!


Szerintem szép neved van! A Noémi egy szép név, az Emese azmeg Emese... Ugye érted?!

Ha rám/ránk hallgatsz, nem változtatod meg a nevedet Kittire (Főbbként, hogy a Noémit akarod lecserélni rá, ami nem igazán ésszerű megoldás szerintem).

Irtak itt olyan, hogy cseréld fel a 2 utónevedet... ez nagyon jó ötlet! Miért nem akarsz abba belemenni?

Aki meg "leemeséz" mond meg neki/nekik, hogy Te nem Emese vagy, hanem Noémi!

Használd büszkén azt a nevet, amit a szüleid adtak neked!

2010. okt. 12. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
utolsó..köszi h vetted a fáradtságot és irtál...amugy most fogok új suliba menni , hamarosan (neem állok le , hosszú lenne elmagyarázni) , és ha ott az "új nevemen" ismernének meg , akkor úgy hivnának :) az itthoniak meg megszoknák..UGYH TÉNYLEG KÖSZÖNÖM MINDENKINEK A VÁLASZT , DE LEGYETEK SZIVESEK NE IRJATOK TÖBB OLYAT , HOGY NE VÁLTOZTASD MEG , MEG HASONLÓK , VÉLEMÉNYEKET SZERETNÉK A KITTI NÉVRŐL , ÉS NAGYON SZIVESEN FOGADOM AZ "AJÁNLATOKAT" IS.(léccives a vezetéknevet is vegyétek figyelembe) azért köszi mindenkinek.
2010. okt. 12. 12:33
 10/19 A kérdező kommentje:
az utolsó nem az utolsónak szól , hanem utolsó előttinek , csak miközbe irtam , irtak még :P
2010. okt. 12. 12:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!