Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mi a velemenyetek errol?...

Mi a velemenyetek errol? Nevvaltoztatas 2-3 evesen?

Figyelt kérdés

Kislanyunk 2.5 eves kulfoldon szuletett es itt is elunk azota is.3 evesen kezdi az ovit es azt javasoltak nekunk, hogy elotte valtoztassuk meg a gyerek nevet.Magyar eredetu nevet adtunk neki, mert ez tetszett nekunk es ugy gondoltuk, ha mas nemzetek gyerekei is a sajat nepuknek hagyomanyos neveket kaptak es latszolag nincs hatranyuk belole akkor mi is adhatunk magyar eredetu nevet a gyermekunknek.

Alapbol 2 keresztneve van es mindketto magyar nev, igy mag az sem lehetseges, hogy masodik nevet adunk neki pluszba.

Mit gondoltok errol?

En nem szivesen valtoztatnam meg a nevet, mert biztos nagy torest okozna neki, hogy ma x holnap pedig y a neve, viszont annak sem orulnek ha emiatt hatranya lenne a kesobbiekben.Annyira banom, hogy nem nemzetkozi nevet adtunk neki :( de szamomra meg mindig ez a legszebb nev.


2012. máj. 13. 18:36
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
100%
Akkor most megerősítettünk, hogy ne változtassátok meg. :)
2012. máj. 13. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 Jubilee ***** válasza:
68%
Kinek akartok megfelelni? Ha nektek tetszik a Boglárka név, akkor nem szabad senki mással foglalkozni!!!
2012. máj. 13. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 anonim ***** válasza:
100%
Semmiképp ne változtasd meg egy ekkora gyerek nevét! Ha nem tudják kimondani, akkor adnak neki majd becenevet. Semmi hátránya nem lesz. Lehet h jóindulatú, de hűle tanács.
2012. máj. 13. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 anonim ***** válasza:
68%
Bele se merek gondolni, mi lesz ha elköltöztök Timbuktuba... Ez a neve, ennyi! A Bibi nagyon cuki!
2012. máj. 13. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 anonim ***** válasza:
100%
Mi baja lenne? A Boglárkát szerintem mindenütt ki tudják ejteni., annyira nem magyaros. Csak ti értitek. A többieknek majd elmesélitek a jelentését, ha érdekli őket. Mégis, milyen hátrányt tudnál elképzelni??
2012. máj. 13. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonim ***** válasza:
68%
kik mondják, és mivel indokolják? Az hoyg magyar, az nem szégyen. Arra meg kell tanítani, hoyg legyen büszke. Csak különlegesebb lesz a gyerekek közt. Kik azok az annyian??
2012. máj. 13. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 anonim ***** válasza:

[link]

[link]

Olvastem egy könyvet gyerekkoromban, Bibi volt a főhőse és dán.

A Bibi nemzetközi név.

2012. máj. 13. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 anonim ***** válasza:

Most megváltoztatod, aztán 3 év múlva Törökországba költöztök, akkor megint? Ő Boglárka és kész!

Te talán megváltoztattad a saját nevedet? Ugye nem? És lett valami bajod?

Egy barátnőm magyar, de románul a vezetékneve vasútállomást, a keresztneve hajvágást jelent. Mégis életben van :)

A gyerekét meg elnevezte Zorkának, Kundnak

2012. máj. 13. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 anonim ***** válasza:

leírom, mit mondana erről József Attila:

"A harmadikos olvasókönyvben azonban érdekes történeteket találtam Attila királyról és rávetettem magam az olvasásra. Nem csupán azért érdekeltek a hun királyról szóló mesék, mert az én nevem is Attila, hanem azért is, mert Öcsödön nevelőszüleim Pistának hívtak. A szomszédokkal való tanácskozás után a fülem hallatára megállapították, hogy Attila név nincsen. Ez nagyon megdöbbentett, úgy éreztem, hogy a létezésemet vonták kétségbe. Az Attila királyról szóló mesék fölfedezése azt hiszem döntően hatott ettől kezdve minden törekvésemre, végső soron talán ez az élményem vezetett el az irodalomhoz, ez az élmény tett gondolkodóvá, olyan emberré, aki meghallgatja mások véleményét, de magában fölülvizsgálja; azzá, aki hallgat a Pista névre, míg be nem igazolódik az, amit ő maga gondol, hogy Attilának hívják."

A jóindulatú tanácsadóknak javasold, hogy a sját nevüket változtassák meg. Remélem, nem a nagyszülők.

2012. máj. 13. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 anonim ***** válasza:
19-23! Én is olvastam! Amikor nem tetszett neki az eredeti neve, és lett Bibi. Aztán a nagyszüleihez került. igaz? :)
2012. máj. 13. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!