Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Rengeteget rugdos az 1 éves...

Rengeteget rugdos az 1 éves fiam, főleg akkor ha fáradt és pelusozom. Egyébként soha. Nem érti meg hogy ez fáj és nem szabad csinálni. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
próbáltam már a lábára ütni de viccnek vette azt is, olyankor annyira pörög hogy csak röhög mindenen. nem akarom fáradtan sem ütni( mármint hogy ő fáradt) mert tudom hogy mi a baja csak hát valahogy el kell jutni ahhoz a kiságyhoz...
2009. aug. 15. 20:44
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha el kezd rugdosni, fogd le erösen a lábát az ágyra, pelenkázóra vagy amin fekszik, ne ugy, hogy fájjon neki, de ne tudja kiszabaditani és ne legyen neki kellemes, vegye észre, hogy nem játék - és hozzá mond, hogy NEM, illeteve NEM SZABAD. Ezzel azonban következetesnek kell lenned, csak akkor használ.
2009. aug. 15. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az én kislányom is mindig rugdosott pelenkázásnál. Nem direkt azért, hogy engem bántson, csak járt a lába folyamatosan. És hát néha gyomorszájon talált, sőt egyszer a szemüvegem is lerepült... Én úgy oldottam meg, hogy nem pont szemben álltam vele, hanem kicsit oldalt.

Szerencsére megszűnt már ez a probléma, mert már nincs pelusa :)

Az én tapasztalatom az, hogy 1 évesen még nem tudod "megnevelni" ilyen dolgokban. Ha meg is érti, hogy nem szabad, nem valószínű, hogy szót is fogad egy ekkora gyerek.

2009. aug. 15. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nekem 20 hónapos és még mindig csinálja,de nem tudok vele mit csinálni. Pedig már elmagyaráztam neki hogy fáj,ha éppen nem rugdos akkor pofozkodik,de akkor úgyteszek mintha sirnék és össze vissza csókol.
2009. aug. 16. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Kösd le a figyelmét vmivel.Én pl. autót adok addig a kezébe vagy ha nagyon fáradt a cumikát és a "barátait"(textil pela).De nem rég a póos trükk is nagyon bejött:nézd,ott a pók és lehet hogy most ez égő,de pár hétig nem porszívóztam le,mert annyira lekötötte,hogy nyugodtan tudtam pelázni és eszébe se jutottak a lábai:).Vagy még a mesekönyv.Ja,és már lepórszívóztam!:)
2009. aug. 16. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Upsz!Lemaradt a k!szóval pókos!
2009. aug. 16. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!