Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan tehetném könnyebbé?...

Hogyan tehetném könnyebbé? Bölcsőde kérdés

Figyelt kérdés
Két hete jár a fiam bölcsibe, tehát a hivatalos beszoktatáson túlvagyunk. a gondom az, hogy holnaptól dolgozom és ő természetesen extrém anyás lett ez alatt a két hét alatt. sajnos reggel nem tudom én vinni és délután értemenni se fogok tudni. sőt, jövő héten lesz két olyan nap, mikor mamák mennek érte. hogyan érjük el, hogy ne sírjon hazáig, ne adj Isten addig, míg haza nem érek? természetesen mondani fogjuk neki, hogy Apa viszi (jövő héten minden reggel) és Apa/Mama megy érte, tehát nem meglepetés lesz a dolog. nem igazán szereti még a bölcsit. elvan szépen, ügyes is, meg szódogadó a bölcsiben, de nem szeret (még) járni és nagyon nem szeretném, ha a jövő heti hosszú munkaidőm miatt megutálná végképp :-((( ti mit tennétek a helyünkben?

2012. nov. 18. 13:44
 1/4 A kérdező kommentje:
és egyáltalán várhatóan meddig tarthat ez a "nem kell bölcsi"-dolog benne? mikorra fog szívesen menni reggelente? nálatok hogy volt? fogja valaha is úgy igazán szeretni, hogy nem csak elvan ott, hanem szívesen is megy? olyan rossz reggelente a síró gyerekemet otthagyni és hallgatózni, meddig tart a sírás :-( szerencsére nem sokáig, de akkor is :-( tudom, hatalmas változás ez neki és nekünk és inkább örülnöm kéne, hogy ilyen ügyes ott, de mégis. nyugodtabb lennék, ha igazán szeretné. tegnap már WC-re se tudtam menni nélküle és a szüleimnél kellett hagynom fél órára, ahol egyébként imád lenni, de most az egyszer sírt, nem is kicsit, mikor otthagytam. hogyan érjem el, hogy elhiggye, tényleg megyek érte?
2012. nov. 18. 13:54
 2/4 anonim ***** válasza:

Szia Sorstárs!


Mintha az én estemet írtad volna le csak mi már túl vagyunk rajta!

A rossz hírem,hogy nállunk kb 4-5 hónap múlva volt az hogy örömmel ment a bölcsibe!Addig mi is sírva mentünk és nállam is ugyanez volt hogy unkaidőmből adódódan én is nagyon ritkán tudtam vinni,hazahozni meg május óta 4x hoztam én haza mikor szabadságon voltam!

Borzasztó rossz érzés volt,mintha a szívembe kérst forgattak volna mikor sírt reggelente!Volt olyan hogy délelöt 9-10 órakkor rátelefonáltam a gondozónőre hogy mi van a fiammal és azt mondták éppen most nyugodott meg...ppfff hát gondolhatod milyen jó volt így dolgozni a melóba!Viszont cserébe ő is jól viselkedett bent, jól evett stb tehát ezzel egy kicsit vígasztaltam magam.Amúgy nekem is előtt el volt Mamákkal is viszont akkor le sem lehetett magamról vakarni!Ekkor szokott rá hogy feküdjek be mellé este meg a déli alvásnál(hétvégén)holott pici korától gyönyörűen elaludt egyedül!Egszerűen félt hogy megint "eltűnök"az életéből!


A tanácsom az hogy:TÜRLEM,TÜRELEM ÉS TÜRELEM!


Azon kívül beszélj neki sokat hogy anyának muszály dolgozni,meg anya attól ugyanúgy szeret,már nagy fiú vagy kell a közösség stb!Illetve még a tanácsom az hogy magadba tedd rendbe ezt a dolgot!Én nekem nagyon fájó volt hogy 2 évesen vissza kellett mennem dolgozni és szerintem ezt ő is megérezte hogy én sem "engedtem" el őt igazán,én sem tudtam feldolgozni azt hogy vége a babás korszaknak,kezdődik egy új életszakasz!


Most már másképp látom:ebben a korban a legtöbb gyereknek kell a közösség,a szocializáció,a kispajtások és hála a fiamnak van is sok kispajtása a bölcsibe és most már nagyon szeret járni,szereti a gondozónőket,dajkákat is!

A múltkor beteg volt,azzal kellett "megfenyegetnem",hogyha nem eszi meg a gyógyszert,nem gyógyul meg és nem mehet bölcsibe...mint a kisanygal úgy tátotta a száját,hogy beadhassam a gyógyszerét!Hát nem gondoltam,hogy ezt is megérem...


Szóval kitartás,beszélj neki sokat,szeretgesd sokat,és azt a kis időt is amit együtt tölthettek használjátok ki aktívan vagyis próbálj meg csak vele foglalkozni csak rá figyelni a háztartást meg sz@rd le!!(nállam az életbe nem volt még olyan kosz,kupleráj mint most de egyszerűen nem vagyok hajlandó azt a kis időt se suvickolással tölteni inkább a gyerekemmel játszok!!)


KITARTÁS!!!!

2012. nov. 18. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
nagyon koszonom, h irtal! ezek szerint van remeny.valoban nem fogadtam meg el en se igazan,h vege a babazasnak,ebben lehet valami.decemberben meg sokat leszek otthon,de aztan januartol tenyleg alig latjuk majd egymast :-( meg a heten is. :-( kemeny hetek,sot honapok lesznek,de akkor van remeny,h megszereti :-) biztato.szeretnem mar en is azzal "fenyegetni" barmilyen okbol,h nem mehet bolcsibe :-) o is csak velem akar aludni egyebkent.hagyjam korlatlanul? attol jobbesz? a te gyerkocod most ujra spontan egyedul alszik?
2012. nov. 19. 09:14
 4/4 anonim ***** válasza:

Hát hogy jobb lesz-e vagy sem a helyzet attól ha mellé fekszel nemtudom de egyszerűen énnekem nem volt szívem hagyni sírni,hogy márpedig egyedül kell aludod mint eddig!Sőőt,igazából az egésznapi meló után jól is esett mellé bújni,simogatni,hallgatni a szuszogását és azt láttam,hogy ezzel egy kicsit kárpótoltam,hogy egész nap nem láttuk egymást,megnyugodott tőle.

Sajna azóta sem sikerült erről leszokatni,bár igaz annyira nem is próbálkoztam pedig januárba jön a kistesó nemtudom,hogy fogok az esti altatásnál két fele szakadni.....

Szerintem feküdj nyugodtan mellé,ne tagadd meg magad tőle.Amúgy is úgy útálom azt az utóbbi években divatba jött szlogent hogy a gyereknek egyedül kell aludnia!

Nem ő kérte hogy a világra jöjjön,ha én kellek neki akkor meg is teszem!


KITARTÁST kívánok megint csak a bölcsi elfogadásához!

2012. nov. 20. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!