Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ovis téma lenne, szerinted...

Ovis téma lenne, szerinted igazságtalan?

Figyelt kérdés
Beirattam a fiamat idén áprilisban.Szeptembertől szerettem volna,hogy járjon.Augusztus végén,felhív a vezető óvónő,hogy ha nem dolgozom még,akkor csak januárban veszi be a gyerekem.Gondoltam,oké,igaz,nem volt még munkám.Na de szept..közepén találtam,ezért bementem,hogy hoznám a fiamat.Ekkor közli,hogy a közeli városból(!)bevett egy gyereket az én fiam helyére,ezért max.félnaposra veheti fel az enyémet.Még ez is rendben lett volna,de most megkérdeztem,nem lehetne-e,hogy kevesebbet fizessek,elvégre délben futok a gyerekért és ezt nem engedte.Nem tudom,máshol hogy van,arra lennék kíváncsi igazságos-e ez így,mert én nem érzem annak.

2012. nov. 5. 14:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
54%
igazságos. jelezte h csak januárban mehettek-ha fontos volt miért nem igyekeztél munkát keresni?-így a szabad helyeket feltöltik. annak örülj h fél napra bevették és tudsz valamennyit dolgozni,mert ez sem lett volna kötelessége. értékeld h segített. a napi díj az étkezésre van, a fiad reggelizik,ebédel,és nyilván megkapja az uzsiját szalvétában mint minden hazamenős gyerek,vagyis semmiképp sem kellene fele annynit fizetned.
2012. nov. 5. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
53%
Nem igazságtalan. Szerintem azért még tettek is egy lépést, hogy időközben bevették.
2012. nov. 5. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
69%

Ahogy előttem írták, nem igazságtalan, mert a napi díj az étkezésre vonatkozik. A fiad tízóraizik, ebédel, és az uzsonnát is megkapja, gondolom.

Bölcsiben van gondozási díj, oviban csak az étkezésért fizetsz.

Már ha eddig kibírtátok fél nappal, akkor már ezt a 2 hónapot is kibírjátok valahogy, és januártól mehet egész hónapra.

2012. nov. 5. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Na azért álljon meg a menet!


Azt írtad felvették a gyereket, de megkértek egy szívességre, mégpedig arra, hogy ne vidd míg nem dolgozol. Nyilván ha sokan vannak érthető a dolog az ovi részéről, nálunk is volt ilyen, rengeteg a gyerek. De olyant hogy csinálhat az óvoda, hogy a Te gyereked helyére, akit egyszer már felvettek, felvesz egy másik gyereket. Ez abszolút igazságtalan, sőt szerintem szabálytalan is. Biztos kellett a hely az egyik óvónéni ismerősének. Arról nem is beszélve, ha beveszik a gyereket max megkérhetnek rá, hogy félnapra vidd, ha meg tudod oldani, de amint Te azt mondod, hogy nem tudod megoldani, kötelesek egész nap ellátni a gyereket! Ezt pedig törvény írja le!!!!


Én a helyedben fognám a kis levelet, amiben értesítettek róla, hogy felvették a gyereket, besétálnék vele az önkormányzathoz és elmesélném az egész kis sztorit, úgy ahogy történt! Nehogy már a nyúl vigye a vadászpuskát!



Annak pedig aki azt írta, hogy igyekezni kellett volna állást keresni, kívánom, hogy ne kerüljön soha hasonló helyzetbe! Ez az ország nem arról híres, hogy egyik napról a másikra állást lehet találni!

2012. nov. 5. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó vagyok, ja az étkezés kimaradt! Gondolom délben mikor elhozod megkapjátok az uzsonnát. Így jogos, hogy nem adnak kedvezményt, ha nem adják oda az uzsit, akkor nem jogos.
2012. nov. 5. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
21%
2 esetben vesznek fel gyereket: vagy dolgozik az anya,vagy picivel van otthon,esetleg terhes-ezt sem mindenhol fogadják el van ahol főleg nem veszik be ha anyuka otthon van. vagyis teljesen jogos h januárban veszik csak fel illetve h amikor dolgozol már. a pénzügyi részét már mindenki leírta. ha nem felel ez meg neked,vidd családi napközibe,vagy ne dolgozz és maradj vele otthon januárig
2012. nov. 5. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Sokan írtátok,hogy itt étkezési díjat kell fizetni.Igen ezt tudom.De ezért megkérdeztem,hogy ha nem kérném?Ugyanis a fiam reggelizik itthon.Fél 12 után futni kell érte,tehát simán ehetne itthon is ebédet.Ebbe sem egyezt ek bele.Tehát ennie ott kell,aludnia nem szabad ott.Nem,nem ők tettek szívességet,ugyanis kiküldték a határozatot,felvették a gyereket.Megkértek rá,hogy oldjam már meg,hogy délben hazahozzuk.Nem olyan könnyű kibírni januárig hidd el meló mellett,másrészt peddig szenved a gyerekem,nem érti,ő miért nem aludhat ott.Ja és igen,ismerős gyerek van a fiam helyén,aki nem is itt lakik,a városban kb.6 óvoda közül választhatna!
2012. nov. 5. 14:47
 8/12 A kérdező kommentje:
Családi napközi?Ne dolgozzak?Bocsi,te hol élsz mondd?Gondolod,ha tele lennék pénzzel,dolgoznék?Köszi a válaszokat!
2012. nov. 5. 14:50
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

4-es vagyok!


Én teljes mértékben megértelek kérdező!


A többiektől meg kérdezném, hogy nem érdekes, hogy januártól hirtelen lesz helye aludni a gyerkőcnek, most meg nincs????? Vagy talán csak januárig vették fel az ismerős kisfiút???? Na ne máááár!

Én azt mondom ezt ne hagyd annyiban! Menj be a vezető óvónőhöz, nem kell letámadni, finoman közölni kell vele, ha nem találtok megoldást a problémára mész az önkormányzathoz! Szerintem másnap hirtelen lesz helye a fiadnak egész napra!

2012. nov. 5. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm neked,kedves Utolsó,éppen ugyanígy gondolkotam én is.Ha most nincs ágy,januártól lesz?Már 3szor szóltam a vezető óvónőnek,hogy beszélni akarok vele,gondoltam megoldjuk,nem kell panaszkodnom sehol,de mindig leráz,mondván,most nem alkalmas.Szerintem tudja,mit akarok,mert a fiam óvónőjének már utaltam rá,hogy nem jó ez így!
2012. nov. 5. 15:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!