Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Milyen benti játékokat szokata...

Milyen benti játékokat szokatatok játszani 4-5 (fiú) gyermekeitekkel?

Figyelt kérdés

Annyira kifogytam az ötletekből, és folyamatosan unatkozik,inkább tévézne, ezt pedig nem szeretném. Csak most olyan butának érzem magam és nem túl kreatívnak.

Rajz, festés, gyurma, olvasás, társas, de valami újat kellene kitalálnom! Segítsetek! :) köszi


2012. nov. 14. 09:23
 1/4 anonim ***** válasza:
mesét olvasunk, színezünk, társasozunk, építőkockából, v legoból építünk, sétálunk, sütit sütünk, ilyesmi, ami épp eszembe jut, v amihez kedve van.
2012. nov. 14. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Golan Trevize ***** válasza:

Nincs 4-5 fiú gyermekem még, csak kettő.

Bújócskázunk, kergetőzünk, birkózunk, plüss állatokkal játszunk, hintáztatom, lóbálom őket, meg ilyenek.

2012. nov. 14. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Fiamnak most a szerepjátékok jönnek be. Hozza az orvosos táskát és gyógyít, aztán én őt; leülünk a földre egy párnára, valamit a kezünkbe veszünk, az a kormány, és vezetjük az autót, hátunk mögé takaró alá szokott mindenfélét bepakolni, az a csomagtartó, ezeket visszük valahová; van kis kasszája, játszunk boltosat; építőkockából építünk tornyot, kis bábukkal felmászunk rá, közben jön a rendőr autó, vagy épp tűzoltó és kimenti a bábukat; apa csinált neki játékkonyhát, főzőcskézünk gyurmával; síneket rakunk le, vonatozunk, eljátszunk egy történetet...
2012. nov. 14. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Tv nézés alternatívája lehet a diavetítő, van egy hangulata, én szívesen játszom vele vetítőset. Sok jópofa ötlet van a neten: [link]

Nemrég csináltam pár filchalacskát, és kulcskarikát varrtam a szájukhoz. Volt hozzá kis bot,a végére erősített zsinórral és meghajlított gemkapocs, az volt a horgászbot. Ez nagyon bevált, sokat horgászott vele.

A vonatjátékot is átlehet alakítani, pl, most a dínóvonat mese a nagy kedvenc, papírból kivágtuk a figurákat, és a kis műanyag vonattal dinó vonatosat játszottunk. Ilyesmik.

2012. nov. 15. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!