Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan készültök három év...

Hogyan készültök három év körüli gyermekeitekkel Karácsonyra?

Figyelt kérdés
Mit csináltok együtt? Díszeket, sütiket? Milyen díszeket? Annyira nincs kézügyességem és kreatív sem vagyok, de ha vége lesz az ovinak be szeretném vonni a készülődésbe őt is. Ami biztos, hogy mézeskalácsot majd együtt sütjük, de ezen kívül? Ő még nem tud díszeket készíteni, akkor miben segíthetne nekem?
2011. dec. 12. 18:16
 1/8 anonim ***** válasza:

A mézeskalácsot megsütöttük múlt héten, ezen kívül csak énekeket és mondókákat tanulunk, "megírtuk" a levelet a Jézuskának - ez úgy nézett ki, hogy a fiam "lerajzolta" (nem túl felismerhetően, de nagyon igyekezett :-)) amiket kért, én pedig aláírtam a szöveget.


Amiben még segíteni fog, az a fadíszítés.

2011. dec. 12. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nekem időm szerintem nem nagyon lesz díszeket csinálni vele. A fát biztos, hogy együtt díszítjük, tavaly is segített, pedig még alig volt több 2 évesnél és a konyhában is szeret kavarni, úgyhogy talán ott is fog sürögni. :) Majd meglátjuk.
2011. dec. 12. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Az én fiam is írt a Jézuskának:) Felismerhetetlen, de szerintem nagyon szép.

2011. dec. 12. 19:22
 4/8 anonim ***** válasza:
Szia ! Kislányom 3 hónap múlva lesz 3 éves. Előtte a sütésbe nem vonom be, abból kihagyom :) De a karácsonyfa díszítést együtt fogjuk csinálni, úgy beszéltük apával, hogy amíg én rendesen díszítem addig ő el lesz vele, egy gömbbel és cérnával , és majd azt fűzögeti. Mert hát tudom, hogy az lesz kb. mint tavaly, hogy 1 díszt felteszek a fára, ő 2t leszed :)) Az ablakára is együtt tettük ki a 2 díszt, de ne igazán érti még ezt a karácsonyi, jézuskás mizériát :))
2011. dec. 12. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nálunk a fát és a díszeket is a jézuska hozza.

A sütésbe be szokott szálni, nyújtja szaggatja a tésztát.

3 éves fiu

2011. dec. 13. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
3,5 éves. együtt díszítettük a lakást, a takarításban nem segít :) addig játszik a szobájában. a csillagokat együtt vágtuk ki és ragasztgattuk. mézeskalácsot tavaly is együtt sütöttük, idén is így lesz. a karácsonyfát Jézuska hozza, tehát akkor az ágyikójában fog tentizni. szóval lakásdíszítés, sütisütés az ő reszortja. közben karácsonyi és télapós dalokat énekelgetünk, mondókázunk.
2011. dec. 13. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok. én csillagokat vátam ki, amiket cérnára ragasztottam és lelógattam a falon. ő pl. vágta nekem a celluxot hozzá :) az asztalra narancsba nyomott szegfűszeges díszeket csináltunk, azt ő is meg tudta csinálni. segített kitalálni a kompozíciót, hol legyen gyertya, hol koszorú. néha rámszólt, h ez így csúnya, akkor átrendeztük... szóval kreatívkodnak már rendesen ennyi iősen :)
2011. dec. 13. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek!

Ez a szegfűszeges narancs jó ötlet, abban ő is tud segíteni:) Holnap el is készítjük.

2011. dec. 13. 21:11

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!