Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ti mit tennétek a helyemben,...

Ti mit tennétek a helyemben, kiakadtam ma az oviban, de lehet csak én reagálom túl? Bővebben.

Figyelt kérdés

Pár hete próba tűzriadó volt az oviban, mesélte is a lányom, hogy ki kellett menniük az udvarra, meg tök jó volt, de ennyit mesélt többet nem. Ma reggel beszélgettem az egyik anyukával és kérdezte, hogy mesélt-e a lányom a tűzriadóról. Mondom igen. Erre ő, hogy mert a fia (csoporttárs) azt mesélte otthon, hogy a lányom (akivel egyébként nagyon jó barátok) nem tudott felöltözni időben és egy szál pólóban és bugyiban vitték ki az udvarra és rátettek egy takarót. Hát kikerekedtek a szemeim rendesen.

Én értem, hogy tűzriadó, meg fontos, de egy próbát is ennyire vér komolyan kell venni hogy egy szál bugyiban kilökik a gyereket az udvarra? Ráadásul ez akkor volt mikor jöttek az első mínuszok és napközben sem volt több 4-5 foknál.

Csak én reagálom túl? És már legalább 2 hete volt, hogy álljak oda az óvónő elé, hogy mégis mi volt? Persze a gyereket is kifaggatom, ha hazajön, lehet csak a kisfiú túlzott, nem tudom. Nagyon tanácstalan vagyok.


2012. nov. 7. 12:43
 1/6 anonim ***** válasza:
83%
kérdezz rá az óvónőktől. Mondd el, hogy ezt hallottad és szeretnéd tudni pontosan, hogy mi történt. A gyerekek szeretnek túlozni is, persze mindennek van alapja amit mondanak, így ne szabad szó nélkül sem hagyni.
2012. nov. 7. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
93%

Èn azt gondolom, hogy teljesen jól csinálták az ovonök. Nem kilökték bugyiban hanem jött a riadó, és ahogy tudták mentették a gyerekeket, betakartak és kivitték.


Mit szólnál ha a gyereked bentégne az ovodában mert nem tud idöben felöltözni, és hogy meg ne fázzon bent hagyják az égö épületben.


Minek próbálni ha nem veszik 100%-ig komolyan? Akkor mi értelme van, hogy legyen valami esemény? egyébként ezekröl a riadokról jegyzökönyv készül, és addig kell gyakorolni míg sikeres nem lesz.


Szóval én mint 2 gyerekes anyuka örülnék neki, hogy még a próba idejét is komolyan veszik, és a nevelök felkészültek egy esetleges igazí tüzriadóban a gyerekem kimentésére, még ha ez takaróba csavarva is lesz.

Gondolom nem fázott meg, és gondolom nem tették le a földre, hanem egy ovónéni fogta, vagy is nem fázott.

2012. nov. 7. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
74%
Én is hasonlóan gondolom, mint a 2. hozzászóló. Ezen nincs mit kiakadni. Ha netán valódi tűz lett volna, akkor is kiakadnál. Ezeket komolyan kell venni, még ha csak próba is. Nekünk előre szóltak, hogy lesz tűzriadó, és ahogy vannak a gyerekek, úgy fogják őket kivinni az udvarra. Ha bugyiban, hát bugyiban. Mondták is, hogy ha esetleg a benti cipője koszos-sáros lenne, akkor majd a dadus néni elintézi, mert hogy ugye azt sem veszik olyankor át, hanem ha szól a csengő, sorakozó, és minél gyorsabban kifelé. Erről szól az egész.
2012. nov. 7. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
86%
szerintem attól, hogy tűzriadó van, nem kellene egy szál bugyiban kivinni a hidegre. Én nem örülnék neki, ha velünk történne meg.
2012. nov. 7. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Lehet igazatok van, de nekik öltözni kellett, és egyáltalán nem értem, hogy a lányom miért volt bugyiba meg pólóban.


Azt is tudom, hogy milyen a tűzriadó, vezényeltem már le párat a munkahelyemen élesben is, próba ként is, igaz nem gyerekekkel, hanem felnőttekkel. És igazából ezért nem értem, ha már takaróért vissza tudott menni, akkor miért nem nyomta a kezébe a nadrágját meg a kabátját és kinn felöltözik.

Azért azt ne mondja nekem senki, hogy nem fázott 10 percig az udvaron egy takaró alatt.

De igazatok van, ha égne az ovi nem problémáznék rajta, hanem örülnék neki, hogy épségben kikerült.

2012. nov. 7. 13:19
 6/6 anonim ***** válasza:

Hát így 2 hét múlva és ha a kicsid nem lett beteg, akkor kicsit túlreagálásnak mondanám.

Máskor úgysem fog ez előfordulni, de ha mégis félsz tőle, akkor hozd szóba csak. És kérd meg őket, (ha ez igaz volt), hogy igen ezt komolyan kell venni, te is így gondolod, de ők úgyis tudják mikor lesz a riadó, nézzenek már rá a kicsire, hogy ne úgy menjen ki, mint a múltkor.

Egyébként nehéz nekik a sok sok gyerek hirtelen olyan dolgokat csinálnak magad is tudod biztos.

Lényeg, hogy megvédték, és nem fázott meg !

Ne rágódj a dolgon.

2012. nov. 7. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!