Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért örül a szülő hogy fia...

Miért örül a szülő hogy fia vagy lánya született? És miért nem ha nem a megálmodott vagy akart nemű gyerek születik?

Figyelt kérdés

Mennyire befolyásol benneteket az, hogy milyen nemü a gyerek? HA pont az született amit szerettél miért örülsz neki, mit nyújt neked? HA meg nem olyan nemü lett amit szerettél volna hogy fogadod el ezt a helyzetet?


Én egész terhességem alatt nem akartam tudni, hogy milyen nemű lesz a gyerekem, mert lányra vágytam, mivel ha tudtam volna hogy fiú eleve olyan elkeseredett lettem volna, hogy nem tudtam volna megszeretni. Ám ha csak szüléskor tudom meg hogy fiú akkor valahogy más mert addigra a kezembe van és nem táplálok elötte negatív érzéseket ellene.

Aztán ott van az is hogy sokan azért szülnek 6-7 gyereket, hogy végre szülessen egy ellenkező nemű gyerek is a családba.

Vagyis miért örül aki örül és hogy emészti meg az aki csalódik


2009. aug. 12. 17:57
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
27%
A anyganyám amikor meglátta a kórházban a fiát,elkezdett bőgni hogy mohez kezdjen ő ezzel,már a nővéreknek kellett csititani hogy haggya már abba...Én nagyon lányt szerettem volna elsőnek,és az is lett,ha fiam lett volna ugyanúgy imádnám,de az is igaz hogy lehet hogy egy pillanatig csalódott lettem volna,vagy nemtudom.Másodiknak fiút akarok,és az is lesz,érzem.
2009. aug. 13. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

Látom vannak itt indulatok bőséggel. De az az érdekes hogy ez a téma nem légből kapott, hisz huszon egyedik század asszonyai közül már sokan ott tartanak, hogy valamilyen módon befolyásolják milyen nemű gyereke legyen.

n azért nem akartam fiut, mert mindenkinek ez volt a környezetemben és a tapasztalatim alapjá égnek állt a hajam, hogy vadak (tudom természet és anyai nevelés következménye) És állandóan sportos tevékenységeket űznek, olyanokat amivel én nem szeretek foglalkozni. A bátyámnak fiai vannak, nem tudok velük mit csinálni, csak rájukmosolygok mint egy öregasszony szokta. De még egy normális szót sem tudok nekik odamondani.

Nem tudom. Valahogy nem tudok fiús anya lenni.

Sosem rajongtam a gyerekekért, de a lányomat imádom. Igazság szerint az emberekért sem rajongok. Ez van.

2009. aug. 13. 16:50
 13/16 anonim ***** válasza:
72%
Te beteg vagy és szakemberhez kellene fordulnod.
2009. aug. 13. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Szegény kislány,én csak őt sajnálom,hogy ilyen anya jutott neki!
2009. aug. 13. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Én lányt szerettem volna első pillanattól kezdve....fima lett elsőre. Csalódot voltam, mert valahogy mindig kis csurkás szoknyást képzeltem le. Aztán a 2 . terhességemnél már a 17 . héten megmondták, hogy lány, de nem akartam elhinni. Amiket vettünk rózsaszin ruhákat, nem vettem le róla a cimkét, nem mostam ki, hogy ha elnézték, ki tudjuk cserélni. Annyira lányt vártam, hogy az már beteges volt. És igen, nagyon de nagyon csalódott lettem volta, ha fiam születik másodjára is. Persze a lényeg, hogy egészséges legyen, de tudod én mit mondtam? Egyértelmű, hogy ez a gyerek egészséges. Mikor megszületett, egyből azt kérdeztem a férjemtől, ugye kislány?
2009. aug. 14. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Nem kell sajnálni a lányomat. :) úgy el van kényesztetve részemről minta a csuda és nem is akarom, hogy az én eszmefutásomat magáévá tegye. Majd kialakul az ővé magától.
2009. aug. 14. 16:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!