Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért örül a szülő hogy fia...

Miért örül a szülő hogy fia vagy lánya született? És miért nem ha nem a megálmodott vagy akart nemű gyerek születik?

Figyelt kérdés

Mennyire befolyásol benneteket az, hogy milyen nemü a gyerek? HA pont az született amit szerettél miért örülsz neki, mit nyújt neked? HA meg nem olyan nemü lett amit szerettél volna hogy fogadod el ezt a helyzetet?


Én egész terhességem alatt nem akartam tudni, hogy milyen nemű lesz a gyerekem, mert lányra vágytam, mivel ha tudtam volna hogy fiú eleve olyan elkeseredett lettem volna, hogy nem tudtam volna megszeretni. Ám ha csak szüléskor tudom meg hogy fiú akkor valahogy más mert addigra a kezembe van és nem táplálok elötte negatív érzéseket ellene.

Aztán ott van az is hogy sokan azért szülnek 6-7 gyereket, hogy végre szülessen egy ellenkező nemű gyerek is a családba.

Vagyis miért örül aki örül és hogy emészti meg az aki csalódik


2009. aug. 12. 17:57
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
37%
Mért zavar az téged, ha valaki örül mert fia vagy lánya született? Ha nem zavarna nem tetted volna fel a kérdést, aminek SZERINTEM semmi értelme.
2009. aug. 12. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
88%

Én elsőnek fiút szeretnék,de ha lány lenne akkor is imádnám!Egyáltalán milyen dolog az,hogy "mivel ha tudtam volna hogy fiú eleve olyan elkeseredett lettem volna, hogy nem tudtam volna megszeretni"!

Ez meg milyen dolog?Akkor fogadj örökbe egy lányt!

2009. aug. 12. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
92%

Biztos, hogy neked gyereket kell szülnöd? Nem tudtad volna megszeretni? Negatív érzéseket táplálsz a meg nem született gyereked iránt?

Nem érzed milyen megdöbbentő amit képes vagy leírni? Nem hiszem, hogy lenne olyan aki megérti amit ki szeretnél fejezni.

(Teljesen mindegy volt, hogy fiam lesz vagy lányom, megszültem és szeretem őket.)

2009. aug. 12. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Én most várom a második babámat, elmúltam 35. A genetikai vizsgálatok közül egyre sem megyek el, mert teljesen mindegy mi lesz az eredmény. Mindenképp szeretem és megszülöm. Nemhogy a neme... Ezen gondolkodj el!
2009. aug. 12. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
67%
Ez milyen kérdés már?... Szerintem egészséges legyen, és kész!! Én felváltva akartam előtt lányt, aztán fiút, aztán rájöttem, hogy tök mindegy :D De az, hogy te előre negativ érzéseket táplálsz a neme miatt, hát ez azért erős, a gyerek nem egy valami könyv a gyűjteménybe... Akinek sok gyereke van, szerintem természetes, hogy egy idő után érdekli, milyen lehet a fiúk után egy lány, vagy vica versa. :) De mivel 50-50 az esély, ne hidd, hogy ők olyankor el vannak keseredve, hogy jajj már megint fiú lett, akkor nem vállalták volna a következőt.
2009. aug. 12. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
74%
mindegy, hogy fiú vagy lány lesz, és isten ne adja beteg lenne is az én gyermekem lenne, egy olyan embertől akivel szeretjük , akivel szeretjük egymást. nem megszeretni? azokat a babákat is szeretem, akik a játszótéren bohóckodnak, pedig semmi közöm hozzájuk. hogy lehet egy gyereket nem szeretni, főleg, hogy a tied, és ott hordod a testedben?
2009. aug. 12. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
85%
lányok!visszább az agarakkal!Tudjátok ez az az oldal :amit máshol nem mertél itt megkérdezheted...vagy nem?ha ő így fogja fe akkor mi van? nem vagyunk egyformák...egyébiránt én is lányt szerettem volna mégis fiam lett 2 napig el voltam keseredve hogy egy totális csajos családba hogy jöhet egy kispasi?és rájöttem mert én egy tiszta pasis anyuka vagyok imádom a fiam,és nem adnám semmi pénzért.majd ő is megemészti...
2009. aug. 12. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
29%

Megértelek ,hogy min gondolkozol.Én elsőre lányt szerettem volna,mert fiú egy sem volt a családban,így nem tudtam elképzelni.Négyen vagyunk lánytesók,az első 3 unoka is lány volt,sőt a férjem családjában is csak lányok voltak.Amikor megtudtam,hogy fiút várok csalódott voltam,de 2 hét után megszoktam a gondolatot,és kifejezetten örülni kezdtem annak,hogy fiú.Aztán a másodikkal,már nem bántam volna,hogyha az is fiú lesz,tudtam,már hogy ez nem lényeg.De a legnagyobb ajándék az volt,hogy lányom született.

Hidd el ha terhesség alatt megtudod a nemét jobb,mert van időd hozzászokni a gondolathoz,és mindenképp örülni fogsz.

Ha csk szüléskor tudod meg akkor csalódott lehetsz.

Anyukám amikor megszülte a 4. lányát ,és nem tudta előre,hogy mi a neme iszonyat csalódott volt,első gondolata az volt,hogy "hiába" szenvedett.Mindíg így mesélte,hogy nem tudott felhőtlenül örülni a hugom születésekor.Jobb lett volna Neki,ha előre tudja,hogy megint lányt vár.Persze utánna ugyan úgy szerette,sőt jobban.

2009. aug. 13. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
29%

Azt hiszen majdnem mindenki érzett olyat (főleg nem első gyereknél), hogy jobban szeretné, ha lány/fiú lenne. Amin itt sokan kiakadtak (én is) az az a kijelentés, hogy "nem tudtam volna megszeretni" és "nem táplálok negatív érzéseket ellene". Ez azért nagyon erős szerintem.

Mondhatom azt, hogy lányt/fiút jobban szerettem volna, de hogy nem szeretném a babámat nem tudom elképzelni, hogy normális anya ilyet érezne.

2009. aug. 13. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
54%

Én is most várom a második babánkat. Az első kisfiú, és jó lett volna, ha a második kislány. Az egész család azt szerette volna. Anyósom még mindíg reménykedik, hogy kislány lesz, és állandóan mondogatja. Kicsit neheztelek is emiatt rá, hiszen ő is ugyanúgy az unokája lesz. Itt nem arról van szó, hogy bemész egy boltba, és kiválasztod a neked megfelelőt!! Szerintem ösztönösen szeretjük és védelmezzük a gyermekeinket, függetlenül attól, hogy milyen neműre sikerült!! Lehet vágyakozni egy kislányra, vagy kisfiúra, de attól még nem szabadna negatív érzéseket táplálni egy olyan emberke iránt, akit a te szervezeted "épít" meg.

Ha valóban ilyen érzéseid vannak, talán mond el egy igazi szakembernek, Biztosan tudnak segíteni. Valószínű nem te lennél az egyetlen aki ilyesmi problémával fordul orvoshoz. Vannak interneten is elérhető dokik, akik válaszolnak hasonló kérdésekre!

2009. aug. 13. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!