Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyire gond ha a 4 éves...

Mennyire gond ha a 4 éves fiamat nem érdekli a rajzolás, barkácsolás, fejlesztős feladatok?

Figyelt kérdés

Ha rajzol,az inkább csak firka rajz,talán a kör felismerhető ha napot rajzol,ollóval csak cafatokra darabol mindent...olyan meg abszolut nem köti le,h.kösd össze az almat a faval...

inkább szerepjátékot játszik (ő a traktoros,kombájnos) szakszrűen elmondja mutatja a dolgokat.

nem akarom erőltetni,de azt a hitet keltik bennem masok,h nem foglalkozom vele eleget ilyen teren


2012. okt. 30. 15:23
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem gond, de jó lenne ha a kézügyessége is fejlődne.

Ez sok féle módon el lehet érni.


Erőltetni persze nem kell, ha cafatokra szeeti vágni a papírt, akkor hajrá.:)

Vehetsz ujjfestéket, hátha az bejön.

Vagy pötyit, stb...

2012. okt. 30. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Egy 4 évesnek még nem kell megülnie feladatozni. Nem baj az sem ha nem rajzol. Nyilván ha van kedve leülsz és rajzolsz vele, és majd rákap ha akar. Van aki később van aki hamarabb.

A szerepjátékozás egy nagyon jó dolog! Ez kell az életükben!

Amit esetleg tudok tanácsolni a játékos "fejlesztést". Színes építőkockákkal nagyon szuper és élvezetes fejlesztőjátékokat lehet kitalálni. Ezzel már a színeket és a számokat 5-ig, 10 játszva megtanulja. Persze ha szükség van rá. Nálunk így sikerült.

Vagy amit még tanácsolnék a LÜK, fantasztikus játék, fejleszti a figyelmét. De 5 percnél tovább nem kell megülni játszani vele.

De pl vannak olyan dolgok, hogy szétdaraboltok szívószálakat és ráhúzza zsinegre vagy hurkapálcára. Ezek is nagyon fejlesztenek és általában nem unalmas. hisz darabolhat,fűzögethet.


De egyáltalán nem kell azon aggódni, hogy 4 évesen nem ül le matek feladatokat megoldani :D Az ő élete még a játék! Ráér még tanulni. Te csak segíteni tudod kisebb fejlesztő játékokkal, kizárólag játszás szinten a kis figyelmét.

2012. okt. 30. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Kisfiam 4 éves volt szeptemberben, a rajzolás nálunk is csak firkálás, ahogy írod a kör felismerhető.

Már akartam is kérdést feltenni ezzel kapcsolatban, mert valahol láttam hogy egy korabeli kisfiú fákat rajzolt,napot, pillangót. Hát az én kisfiam semmi ilyet :(

Amúgy ő is nagy szerepjátékos, főz, barkácsol, ja és a zene a mindene. Furulyázik, énekel, úgy csinált mintha ő tartaná a zene foglalkozást (jár zeneovi foglalkozásra)

2012. okt. 30. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Kik keltik benned ezt a hitet? Ezt fontos átgondolnod! Egyáltalán fontos e mások milyen hitet keltenek benned. Mert ha a szomszéd tökéletes gyerek tökéletes anyukája , ahol már 2 éves osztott-szorzott a gyerek, kelti benned ezt a hitet, azt hiszem egy gondolatmenetet sem érdemel.

3 gyerekem van, habár bennem ilyen hitet soha senki nem éreztetett, vagy csak annyira kizárom az ilyet, hogy nem vettem észre. Hisz ki tudja mennyit foglalkozok a gyerekemmel? Én és az édesapja! És persze a gyerek.

3 gyerek, 3 tökéletesen más érdeklődési kör, más fejlettségi szint. Volt amelyik le volt maradva bizonyos dolgokban, óvónő szólt és segített, hogy miként tudok segíteni. Olyan is volt, hogy én éreztem, többet kellene tudni a gyereknek abban a korban. Ismét megbeszéltem az óvónővel, aki vagy ismét segített vagy megnyugtatott, hogy nincs elmaradva!

Te tudod mennyit foglalkozol a gyermekeddel, másokkal nem kell törődni. Pláne hitet nem szabad kelteni benned.

2012. okt. 30. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
2012. okt. 30. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!