Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Csak az én 3 éves fiamat nem...

Csak az én 3 éves fiamat nem érdekli (nem köti le 2-3 percnék tovább) a rajzolás, gyurmázás, kirakózás?

Figyelt kérdés

Hiába ülök le vele rajzolni,firkál pár kriksz-krakszot és otthagyja. A ceruzát sem tudja/nem hajlandó rendes ceruza fogásban fogni. Nem tud kört sem rajzolni, ha megmutatom, nem utánozza.(A bölcsiben megmutatta a gyógypedagógus, hogy a foglalkozásokon miket alkot és ott pedig megjelenik a csiga-biga alakzat, körkezdemény...nem értem)


Ha előveszem a gyurmát, egyet-kettőt lapít rajta, esetleg sodor és kész. Aztán hozza a markolós autót és annak a kanalával markolássza a gyurmát, vagy a kanalába pakolja bele és szállítja...


Készítettem amolyan memória játék félét. Minden kártyából 2db-ot. Farmos, állatokkal, traktorral, szélmalommal. Nem memóriásat játszunk, hanem, hogy keressük meg a párját. Mi van a képen, milyen állat milyen hangot ad.De Örülök, ha már 2-3 képnek megkeresi a párját, vagy válaszol 2-3 kérdésemre és annyi. Utána már csak szétszórja az egészet.


Voltunk nev.tan-ban megkésett beszédfejlődés miatt. És a logopédus szerint baj, hogy nem tud/nem akar hosszabb ideig egy feladatra koncentrálni. szerinte nem voltam a gyerekkel elég erőszakos, hogy márpedig igenis leülsz és csinálod....Valóban oda kellett volna láncolnom a kis asztalhoz?


Viszont duplóval, kisautókkal hosszabb ideig is eljátszik. Ha mesét olvasunk neki, végighallgatja.

Az én fiam mindig is mozgékonyabb típus volt. Motorozás, biciklizés, csúszda, hinta , szaladgálás...


A logopédus szerint egyébként értelmes gyerek, csak hát a koncentrációval van a probléma.


Szerintetek is ennyire "nagy gond"?


2012. okt. 20. 20:40
 1/9 anonim ***** válasza:
70%
nalunk is ugyanez a helyzet,bar nekem csak januarba lesz 3 eves,de akkor is.es szinten megkesett a beszedfejlödese,kveset beszel,azaz csak szavakat,mondatokat nem,es semmi sem köti le max 2-3 perc,mondjuk nekem gyurmazik,ugy ha en formazok,meset ö is hallgatja ha olvasom.de nekem jatszani sem jatszik csak ha ott vagyok mellette es en jatszom vele.
2012. okt. 20. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
79%

én fiam imád rajzolni és gyurmázni :)

számomra meglepő miket rajzol, embert, bele orrot szájat, szemet, kezeket, lábakat, teljesen felismerhető, csiga, helikopter, autó, gyümölcsök, zöldségek, ház. a többinél meg elkezd valamit rajzolni és ha nem úgy alakul de hasonlít másra akkor átnevezi :D

gyurmával ugyanez, na de nem azért írtam, mert "szupergyerekem" van, csak megnyugtatni akarlak, hogy enyémnek meg 2 mondatot nem tudok olvasni mert otthagy, se a kirakó nem megy, max a 2db-ost rakja ki de nagyon unott fejjel.

legoval meg csak akkor játszik ha az apja is, egyedül meg se próbál építeni bármit.

télen lesz 3 éves.

szerintem ne foglalkozz vele, majd kedvet kap. próbálki mást, pl. temperát, kézfestéket, de akár azzal is próbálozhatsz, hogy ha rajzol valamit akkor kivágjátok és kartonra felragasztjátok, a fiam ezt is nagyon szereti, szívesebben rajzol ha a ragasztó is előkerül :)

2012. okt. 20. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
70%
előző vagyok. kihagytam, hogy fiamnak is megkésett a beszédfejlődése, kis figyelemzavara van
2012. okt. 20. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
az én 3,5 évesem is utál rajzolni,bár őt azért le lehet kötni,de én úgy tudom,hogy az iskolaérettség egyik feltétele hogy tudjon egy dologra koncentrálni huzamosabb ideig,és megtudjon ülni.mi a fitty fenét várnak egy mozgékony 3 évestől??főleg ha amúgy közösségben semmi gond nincs vele.haladj vele kis lépésekkel előre.kezd naponta 5 perel,ezt tartsd egy darabig majd apránként növeld az időt,és ismerd meg mivel tudod ébren tartani az érdeklődését.ha oviba jár akkor meg ugrásszerűen meg fog nőni hogy mire képes.
2012. okt. 20. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Egy kicsit megnyugodtam, hogy nem vagyunk egyedül...


Tudom, hogy nem kötheti le minden fajta foglalkozás, csak egy kicsit ijesztő, hogy szinte egyik sem...

Remélem, hogy ez változni fog a továbbiakban.

Minden esetre próbálkozom továbbra is, ha csak 5-5 perceket, akkor is.


Egyébként én is azon a véleményen vagyok, hogy mi a fenének várja el a logopédus egy 3 évestől, hogy huzamosabb ideig egy helyben megüljön a fenekén??

Ezt mint szakember, tudnia kellene, hogy egy ekkora gyerek nem bír huzamosabb ideig egy helyben megülni...

2012. okt. 20. 21:30
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Óvónő vagyok, rengeteg gyerekkel van dolgom ezáltal. Szeretnélek megnyugtatni, nagyon sok olyan 3 éves van, aki ide kap-oda kap, nem ül meg a fenekén 5 percnél tovább. És sokan nem szeretnek rajzolni. Azt írtad, szeret duplózni, autózni, mesét hallgatni. Szerintem az ég világon semmi probléma nincs. Ami érdekli, az leköti, és ez a lényeg :) Hagy játssza azt amit szeretne, ráér még a "kötelező" dolgokkal :)
2012. okt. 20. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Az én 4 éves 2 hónapos fiam éppen 2 napja rajzolt le életében először egy felismerhető rajzot, mégpedig egy szemgolyót. Eddig csak irka-firkákat rajzolgatott. Színezni sem tud. Viszont vettem neki a nyáron a Tescóban ovisoknak való feladatos könyvet. A labirintusokat első ránézésre megmondta, hogy merre kell kitalálni belőle, a matricákat örömmel ragasztgatta. A délutáni elalvás előtt, vagy utána csináltuk a feladatokat volt, hogy 1 órán keresztül. Már én hamarabb lefáradtam benne, de Ő még csinálta volna. Meg szereti összepárosítani a dolgokat, stb. A gyurmázás az én fiamat sem köti le. Én gyurmázok, Ő pedig nézi; meg mondja, hogy miket csináljak. A puzzle viszont érdekli, de ha nem megy neki, hamar feladná. Ilyenkor rávezetem, hogy mit figyeljen, vagy egy könnyen kirakható darabot adok a kezébe, hogy vissza térjen a lelkesedése.
2012. okt. 21. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Előző vagyok.

Azt elfelejtettem, hogy ollóval szívesen szabdal, és ragasztgat. Újságból szoktam kivágni Neki én is dolgokat (pl: Praktikeresből: fűnyírót, betonkeverőt, kompresszort, stb), és azokat ragassza fel egy sima papírra.

Meg sima papírt beken ragasztóval és csillámport szór bele.

A legózás őt se nagyon érdekli, inkább csak szétszórja és lapáttal és kis seprűvel össze söpri és teszi vissza a dobozba. Építőkockából én építek neki, de ha tönkre megy, akkor megpróbálja helyre hozni.

2012. okt. 21. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Kisfiúnk 3,5 éves, ő sem szeret kirakózni, logikai játékokkal játszani. Korán beszélt, mozgékony típus.Rajzolni, vágni, markolózni annál jobban szeret...ez ismerős, mindent bele a markoló lapátjába! Mi is gondolkodtunk ezen, nem kéne e már többet kirakózni, ilyesmi, de úgy látszik nem érdekli. Örülök az óvónő válaszának, én is megnyugodtam kicsit.valóban még több év van az iskolakezdésig, rohamosan fejlődik ilyenkor a kis agyuk.
2012. dec. 28. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!