Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A Ti gyerekeitek is ezt...

A Ti gyerekeitek is ezt csinálják?

Figyelt kérdés

Van 2 fiam.

Otthon édesek, szófogadóak, állandóan jönnek, puszilgatnak, mindig segíteni akarnak.

Sokat mondókázunk, játszunk, nevetünk együtt.

Viszont ha elmegyünk otthonról (bevásárlás, családlátogatás) akkor minha megszünnék létezni :)


Ide-oda szaladgálnak, minden eszközzel magukra akarják hívni a figyelmet, prdukálják magukat.

Hiába szólok, kérem, hogy most már nyugi...mintha nem is hallanák :(

Előfordult már, hogy kellemetlenül éreztem magam.


Pedig tényleg szófogadóak, de csak addig amíg mi vagyunk (apa-anya-gyerekek)


Miért csinálják?

Hogy oldhatnám meg ezt a problémát?


2012. okt. 29. 11:43
 1/3 anonim ***** válasza:

Nálunk fordított helyzet van. Mindenhol kisangyal, sokan meg is dicsérik, de otthon meg iszonyat amit művel...

Ha azt mondom, hogy igazi rosszcsont, mások simán hülyének néznek, hogy merek ilyet mondani az én áldott jó gyerekemre (aki otthon mellesleg a lámpán lóg és ordít minden percben). :)

Na, hát ez van...

Bár az én gyerkőcöm másképp csinálja, mint a tieid, de az alapja közös: más helyzetben, más körülmények között másképp viselkednek. Mert vagy így vagy úgy, de meg akarják mutatni a világnak mi lakozik még bennük. Az anya meg állhat tátott szájjal és rá sem ismer a kis csöppségére. :)

Okosak, huncutok. Valamit tudatni akarnak velünk.

Az enyém szerintem azt, hogy anya jól leégetlek, ha panaszkodni mersz rám, a tieid meg fel akarják magukra hívni a figyelmet, és produkálják magukat (ez amúgy elég sok gyereknél így van).

2012. okt. 29. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ez nálunk pont fordítva van. Itthon ördögfióka, ha elmegyünk akkor nagyon kedves, barátságos, barátkozós, mosolygós. Mint egy angyal. Mindenki mondja, hogy milyen jó gyerek, de mi az apjával tudjuk az igazat :)
2012. okt. 29. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Na, nálunk ez úgy van, hogy mostanában sehol sem tudnak viselkedni.... Ezért csak akkor indulok el velük bárhova is, amikor idegileg teljesen kiegyensúlyozottnak érzem magam, teljesen nyugodt vagyok, mert ilyenkor nem húzom fel rajtuk olyan hamar magam. A múltkor rettenetesen büszke voltam magamra, mert egy üzletben kedvesen megjegyezte az eladó, milyen nagy türelmem van hozzájuk. Igaz, nem rendetlenkedtek éppen, csak a három gyerek ötfelé ment és egyszerre beszéltek, de így is érdekes volt. Én meg nagyon büszke voltam magamra, hogy a kívülállók azt látják, hogy jól kezelem a helyzetet... :) Én "megzsarolom" őket: ha jó viselkednek, akkor elintézzük a kötelező dolgokat, és megyünk a játszótérre, vagy játszhatnak otthon a számítógépen, vagy sütök palacsintát, stb... Sajnos, ilyen sekélyes vagyok, értelmileg ennyire futja :) Egyébként jó gyerekek, csak most kezd kialakulni az egyéniségük, kiskamaszok, mindenhol mindenben versengenek, általában emiatt bárhol képesek összeveszni. Úgy vagyok vele, majd csak túl leszünk már ezen is. Őszintén szólva: a túlélésre játszom :)))
2012. okt. 30. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!