Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit csináljak megint rendszere...

Mit csináljak megint rendszeresen bepisil?

Figyelt kérdés
Mióta megint megkezdütk az ovit kislányom ismét bepisil. Először csak az oviba, gondoltam, hogy az ott lét miatt, nem nagyon szeret járni. De most már megint itthon is. Eleinte csak éjszak, de ma reggel felült az ágyon és odapisilt. Mit csinljak???? Már próbáltam szépen mondani neki, leszidtam érte, megint szépen, de egyik sem használ. Azt még "megértem" hogy éjszaka annyira mélyen alszik, hogy belpisil, de ébren! Ti mit csinálnátok???
2012. okt. 25. 09:39
 1/3 anonim ***** válasza:

A legrosszabb, amit tehetsz, hogy leszidod, mert ezzel még stresszeled is. Az ovi elég nagy elvárás egy ilyen kis gyereknek, így meg azt érzi, hogy otthon is csak elvárások vannak, és ha úgy érzi, nem tud megfelelni, akkor inkább "feladja", mert sokkal jobb érzés "tudatosan bepisilni", mint úgy, hogy koncentrál, de nem sikerül valami miatt éppen, aztán meg leszidják...


A középső lányom van most hasonló szituban.

Nyáron lett éjjelre is szobatiszta, de nyár elején született a kis tesó és ő most kezdte az ovit.


Előfordul, hogy (újra) bepisil. Ha belemerül valamibe, nem ér oda időben, vagy álmában is megesik. Akár az oviban, akár itthon. De olyan is volt, hogy nem tudott szólni az udvaron az oviban, hogy be kéne mennie, és mire sikerült szólni, addigra már késő volt.


A folytonos kontroll eléréséhez egyes gyerekeknek több időre van szüksége. És szeretetre meg biztatásra.


Kezdjétek új lappal. Beszéld meg vele, hogy eddig ez és ez történt, anya néha mérges volt, de most máshogy lesz. MIndenki meg tudja tanulni a wc-be pisilést, így ő is, hiszen nagyon ügyes kislány amúgy. És senkinek nem megy rögtön, tehát ha történik baleset, nem baj, átöltözünk és folytatjuk. Fontos, hogy érezze, hogy megbízol benne, és hogy nem haragszol, ha nem sikerül stb.

Esetleg meséld el, hogy Neked milyen volt, amikor kislány voltál, néha Te is bepisiltél, mire megtanultad. (Az mindegy, hogy emlékszel-e erre, de így érezni fogja, hogy nincs egyedül a "problémával".

Akár mondhatod is neki, hogy majd segítesz azzal, hogy időnként megkérdezed, hogy kell-e neki (lehet, hogy ezt elutasítja, akkor ne ragaszkodj hozzá). Vagy megbeszélhetitek azt is, hogy pl. bárhová indultok, előtte pisiljen (anya is így csinálja).


Szépen lépésről lépésre kell haladni, remélhetőleg az óvodában is együtt működőek, ha ott bántják érte vagy leszidják, akkor nehezebb lesz a dolgod, de lényeg, hogy Te tarts ki abban, hogy elhiszed, és felé is azt sugárzod, hogy "minden rendben lesz", mert akkor szépen megtanulja majd.

Az ágyra meg vízhatlan lepedő...


3 kislány anyukája

2012. okt. 25. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszi a választ! Meg fogom próbálni így is, türelmesebb leszek, de már kezdem feladni, ma reggel már majdnem sírtam, mert nem tudom miért van ez így nála, amikor már teljesen szobatiszta volt. Remélem gyorsan helyre áll a rend.

Járt már oviba tavasszal is, akkor nem pisilt be csak nagyon-nagyon ritkán. Igaz most új csoportba került, mert vissza maradt kiscsoportba (jan.-ba lesz 4 éves), de az ovónéniket ismeri, meg néhány kis gyerkőcöt is, tehát nem idegen neki teljesen a dolog.

2012. okt. 25. 10:03
 3/3 anonim ***** válasza:

Ismétlem, a Te hozzáállásod a legfontosabb most. Ha "majdnem sírtál" miatta, azt még egy idegen is észre vette volna, nem hogy a saját lányod, aki minden rezdülésedet érzi. Logikus, ha már Te is "feladod", akkor ő minek erőlködjön...


Tehát gondold át logikusan, hogy MINDEN EGÉSZSÉGES GYEREK megtanulja a kontrollt szépen, csak ki gyorsabban, ki lassabban.

Engedd ki magadból a "görcsöt", hogy kitűzött időre szeretnél "megszabadulni a problémától". Bízd rá a kislányodra, hogy mikorra jut el a célig, Te meg csak "kísérd el az úton".


És amit fent javasoltam, hogy beszéljétek át a dolgot, ott nagyon fontos, hogy ne egy bepisilés alkalmával tegyétek ezt, hanem egy nyugodt időpontban, amikor kiegyensúlyozott, rád tud figyelni és közel s távol nem volt baleset.


Minden jót!

2012. okt. 25. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!