Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ismertek olyan gyermeket...

Ismertek olyan gyermeket akiről óvodás, kisiskolás korában felmerült, hogy hiperaktív, de pár évre rá rácáfolt a diagnózisra, "kinőtte", esetleg egy kicsit izgágább maradt, de teljesen jól boldogult?

Figyelt kérdés

A valódi hiperaktivitás tudom,hogy nem kinőhető,születéstől-halálig elkíséri ezeket az embereket,csak más tünetekkel jár a különböző életszakaszokban.

A kisfiam miatt tettem fel a kérdést,aki 6 éves.


2012. szept. 27. 13:54
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Na még annyit, hogy középiskolában már sokkal jobb volt a helyzet. Tudod, jön a kamaszkor, annyi minden foglalkoztatja olyankor a fiatalokat. :)

Meg még annyit, hogy a biztatás főleg tanároktól, ez hülyén hangozhat, csak azért írtam, mert anyukámtól minden pozitívat megkaptam, amire szükségem volt, és amire ő képes volt. Még mindig csodálom néha, milyen kitartással nevelt és állt ki mellettem a tanárokkal szemben. Sokszor kellett harcolnia értem, és mindig mindent megtett, hogy ne skatulyázzanak be. Megérte küzdenie, így én is jó irányba terelődtem, főiskolát végeztem, gyereket nevelek, minden rendben körülöttem szerintem. Ami az ő hozzáállásának köszönhető.

2012. szept. 27. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

"Megérte küzdenie, így én is jó irányba terelődtem, főiskolát végeztem, gyereket nevelek, minden rendben körülöttem szerintem"


Nagy örömmel olvasom amiket írtál :-),erőt adsz a további küzdelemhez amit a kisfiamért teszek!

2012. szept. 27. 22:27
 13/13 sziszke83 válasza:

Szia!

Nekem a kisfiam 8 éves lesz 2.osztályos,a pszichológus szerint hiperaktív és figyelem zavara is van.Pontos diagnózisunk sajnos nincs mert ahoz nevelési tanácsadóba kellene járni ahol nem foglalkoznak velünk.Kb.egy éve kerestem fel őket mert már az idegeim kezdték felmondani a szolgálatot.Kaptam is időpontot,el is mentem először egyedül.Elmeséltem,hogy amióta a fiam megszületett azóta problémás gyerek.Megbeszéltünk mindent és azt mondták majd hívnak vagy küldenek emailt a következő időpontal kapcsolatban,na azóta se kerestek.elkezdtünk pszichológushoz járni,de nem sokra megyünk vele.Mindig azt mondja hogy kössem szabályokhoz a gyereket,de azt nem mondja,hogy azt mégis hogyan tegyem.Képtelenség szabályozni!Nincs olyan hét,hogy ne hivjanak fel az iskolába.Beírások sorozata van a könyvekbe,hogy nem dolgozik órán pedig a tanulással nincs gond csak képtelen figyelni így pedig lemarad.Piszkálja a többieket és kiborítja a tanárokat :(,ráadásul az osztályfőnőke nem hogy próbálna javítani a helyzeten hanem még rá is tesz egy lapáttal.Múltkor azzal jött haza a gyerek,hogy megverte a tanár.Na mondanom sem kell rohantam másnap a suliba és kérdőre vontam a tanárt,az volt a válasza hogy elfogyott a türelme.Neki?Akkor én mit szóljak?Mégse bántom a gyereket,amúgy se érnék vele semmit.


Valóban nem kinőhető a hiperaktívitás,de később fogja tudni kontrolálni,az már kérdés,hogy mennyire később.Ha iskola előtt vagytok mindenképp kelleni fog egy diagnózis,nálunk is kérték,de a pszichológus nem ad a nevelésinek kellene.

Most javasolták nekünk az omega 3 szedését.Ha kiderül a kisfiadról hogy hiperaktív vagy figyelem zavara van mindenképp nézz utána nagyon sok féle van.Mi most akarjuk elkezdeni a szedését,remélem beválik.

Sok erőt és kitartást kívánok neked és kisfiadnak!

2012. szept. 28. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!