Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan értessem meg a 2 éves...

Antus kérdése:

Hogyan értessem meg a 2 éves lányommal, hogy már nem akarom ringatni?

Figyelt kérdés
2 éves lányomat sajnos az 5 hónapig tartó hasfájása miatt kénytelen voltam ringatva elaltatni, amikor megszületett. Azóta is úgy altatom napközben, illetve nyáron a hintaágyra ülünk és hintázás közben alszik el. Most, hogy itt a rossz idő, bent akar elaludni ringatás közben. Viszont én már 8 hónapos terhes vagyok, és nem bírom. Már mindent próbáltam, megbeszélni vele, hogy nem bírom, tesó van a pocakban stb., de nem tágít. Nagy sírás a vége, ha nem adom meg magam. Van, hogy hajnalban is ringatnom kell, amikor felébred egy rossz álom miatt. Mit tegyek?
2012. szept. 20. 08:15
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem tudom, én imádom ringatni őket. Amikor vártam a kistesót sem volt ezzel semmi problémám. Van egy hintaágyunk ami jó kényelmes, nagy, simán elfér benne a gyerek is és a pocak is. Ami gondot jelentett az a felállás kezemben az alvó gyerekkel. De ez úgy oldottuk meg, hogy a férjem segített, elvette a gyereket és akkor fel tudtam állni. A kisebbik lányom 2-2 és fél éves koráig igényelte a ringatást utána magától leszokott róla. Szerintem érzi, hogy kistesó lesz, nem akarja elveszíteni az első pozícióját. Ha majd megszületik a baba és igényli ő is, akkor ringasd megint, meglátod nem tart sokáig ez az időszak!
2012. szept. 20. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha neked már nehezedre esik emelni, ringatni, akkor bizony muszáj lesz sírni hagyni,akkor is, ha nagy a cirkusz, mert egy vetélés most rád is és a születendő babára nézve is végzetes lehet akár! Vagy ha inkább apa ringatná?
2012. szept. 20. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
a hintaszék jutott eszembe. meleg kályha mellett, még a 4 évesemet is ringatnám :))
2012. szept. 20. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
nekem is két éve sde körberöhög ha ringatni merem. marad a hintaszék illetve ágyra fekteted odabujsz hozzá ugy ahogy én szoktam és elalszik ekkora gyereket nem kell ringatni aki több mitn 10 kg
2012. szept. 20. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Apát nem fogadja el, mármint nem engedi, hogy Ő ringassa.

Én is szerettem ringatni, de ilyen nagy pocakkal nem nagyon kényelmes. Hintaágyon még elmegy, de úgy már nehéz, hogy fel-alá sétálok vele, és pont a pocakomon van a súlya. Hintaszékünk nincs, de amint leülök vele és úgy mozgatom, megérzi és mondja, hogy sétáljak. Inkább a fel-alá járkálás nyugtatja meg, nem is a ringatás. Akkor csak reménykedni tudok, hogy hamarosan felnő.

2012. szept. 21. 13:04

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!