Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 15 hónapos lányommal hogyan...

15 hónapos lányommal hogyan értessem meg, hogy nem indulhat el a piros lámpánál?

Figyelt kérdés
Retteneten hisztiket vág le a zebránál ha megállítom. Mikorra érti meg, hogy elüti az autó ha elindul?
2010. okt. 26. 22:47
 1/8 anonim ***** válasza:
Még 1 év!
2010. okt. 26. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Találj ki egy kis játékot,amit a zebra láttán csináltok-szigorúan a járdán.Ez a szokás remélhetőleg úgy állítja meg,hogy nem a hiszti jut eszémbe,hanem a játék öröme.Sok sikert!

u.i. ne törődj a rátok bámulókkal!lényegtelen mások megtorpanása a biztonság érdekében.valami taps vagy guggolva kukkolás a másik oldalra,mondóka a jelzőlámpához..ilyesmikre gondoltam

2010. okt. 26. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszi, megpróbálom, remélem bejön majd. Az emberek nem érdekelnek, megszoktam, már a bámulókat, sajnos elég hisztis a lányom...
2010. okt. 26. 23:05
 4/8 anonim ***** válasza:

Ő még nagyon pici ahhoz, hogy megértse.


3 éves kor körül már elvárható, hogy a piros lámpánál ne induljon el.

2010. okt. 26. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

mi amióta járni tud biztosan, mellettem a kisfiúnk, azóta tanítom neki az úttest és a járda közti különbséget (kb. 14-15 hónapos kora óta). minden létező úttestnél megállunk, megfogja a kezem és megnézzük jön-e autó. Mindig, minden alkalommal elmondom neki, hogy úttest, körül kell nézni. Ha egy cica, galamb, kutya átszalad az úton utána szólunk, hogy "irgum-burgum nem szabad" és megbeszéljük, hogy miért nem csinálja jól a kutyus.

Most 24 hónapos, ha szólok neki, hogy úttest,akkor megáll.

Itthon is van, hogy ezt játsszuk az autós szőnyegén: ő gurul az autókkal én meg eljátszom a plüsseivel, hogy körülnéznek, anyukájuk rászól stb. stb.

Tényleg, soha, egyszer sem maradt ki, hogy ne nézetném körül a járda szélén. ahogy én is körülnézek, neki is körül kell néznie. Ha valami miatt babakocsiban ül, akkor babakocsiból nézünk körül és beszéljük meg, hogy az úttest az autóké.

2010. okt. 26. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
ja, azt elfelejtettem, hogy a lámpára még nem figyel, az úttestre és rám viszont igen.
2010. okt. 26. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nagyon jól csinálod,Utolsó(k)!

Mi(k)ben szoktál még így "előfejleszteni"?Úgy vettem ki írásodból,hogy nagyon partnerként kezeled a lurkót,s ez igen tetszik!

2010. okt. 27. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Utolsó! köszönöm, nagyon aranyos vagy :)

Mindent igyekszem így csinálni, eddig be is jött. Van amit rövidebb, van, amit hosszabb idő így megtanulni, de úgy látom megéri :)

2010. okt. 27. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!