Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » 10 éves lányommal, hogy...

10 éves lányommal, hogy értessem meg, hogy mennyire fontos, hogy igyon vizet?

Figyelt kérdés
2011. febr. 26. 15:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Mondd azt neki, hogy karcsúbb lesz tőle. Amúgy van benne igazság, aki sokat iszik, kevesebbet eszik.

Megértem a dilemmát, mert ha csak azt mondod, egészségesebb lesz, nem biztos, h nagyon érdekelni fogja.

2011. febr. 26. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Ne vegyél üdítőt, egy idő után kénytelen lesz inni, aztán ha idősebb lesz majd megköszöni neked.
2011. febr. 26. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Előzőé jó ötlet én is ezt akartam. Ha nincs otthon, legalább otthon nem fog mást inni csak vizet.

Nehéz lesz bármire rábeszélni, úgy tűnik máris az.

Tudom hiába mondod, de azért próbáld meg, hogy tisztítja őt a víz, tovább szebb lesz a bőre pl. Ilyesmit is mondhatsz, hogy a vesekő az embertelen kín, de azt hiszem ez akkor hatásos inkább csak, ha látott már valakit ordítani a fájdalomtól. Nálunk a férjemnek most volt, nem ordított, de rettentő volt nézni, a gyerek 6 éves, és elmondta tanárnéninek, és mindenkinek aki csak hozzászól, hogy a cola az milyen rossz, követ csinál a pocakodba és az nagyon fáj. Remélem jó hosszútávú lesz ez az élménye, és nem szokik rá a kacatokra. Most még nem kapnak, csak amit mi adunk nekik juice, víz. De még kicsik könyebb a dolgunk.

A beszélgetésből értenek, ha rögtön nem is csinálják, időnként lazán vedd elő a témát, és ne várj rögtön hatást, ne érezze az erőltetést, a gondolat úgyis ott lesz a kis fejében, és talán a szépségért majd feltűnés nélkül szépen jobban rászokik a vízre is. Jobbat nem tudok mondani.

2011. febr. 26. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Mondd neki, hogy leállhat a veséje vagy ki is száradhat.
2011. febr. 26. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Ne vegyél üdítőt, akkor a vizet is meg fogja inni. Egyébként miért nem iszik?
2011. febr. 26. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem attól függ, hogy mást iszik-e (üdítőket), vagy egyáltalán keveset iszik? Mert én pl. ha nem figyelek rá tudatosan, iszonyú keveset iszom, pedig tudom, hogy egészségtelen, csak nem leszek szomjas.

Hát vagy ahogy az előzők mondták, beszélsz arról, hogy mi lesz ha nem iszik eleget, vagy hogy az üdítők mennyit hizlalnak, vagy pozitívan és azt mondod, hogy milyen jót tesz a víz. Te tudod, melyik fogná meg jobban.

Aztán mutass neki jó példát, igyatok minden étkezésnél vizet, esetleg vihetsz be neki a szobájába, tehetsz a táskájába. Így egy idő után hozzá fog szokni.

2011. febr. 26. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem az sem mindegy, hogy milyen vízről van szó. Csapvizet pl. én nem tudom meginni, annyira rossz. Inkább bubimentes ásványvizet iszok helyette, sokkal finomabb. Ki lehet kísérletezni, melyik jön be neki, vannak lágyabb, finomabb vizek.

Meg palackból mindig többet iszik az ember, mint pohárból.

2011. febr. 26. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
én is így voltam kiskoromtól egészen 12 éves koromig szörpön és más édes üdítőkön élek nem mondom hogy most sem iszok csak ritkán.egy ideig elkezdtem vizet inni és ha szörpöt kóstoltam muszáj volt kiöntenem mert már nem ízlett..
2011. febr. 28. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
De ha nincs üdítő, akkor meg tejet iszik, mert szomjas.
2011. márc. 1. 21:49
 10/11 A kérdező kommentje:
H ilyen vesés cuccokkal jövök akkor meg kinevet. Nem érti még súlyát.
2011. márc. 1. 21:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!