Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Helyesen tettem, hogy nem...

Helyesen tettem, hogy nem szóltam bele?

Figyelt kérdés
Lassan 3 éves a fiam.Tegnap egy felmosónyéllel rávágott az apjára,az apja meg pofon vágta.Nem hatalmasat kapott,de meglepődött rajta,soha nem kapott még.ordítva elrohant a kicsi.Majd az apja bement utána a szobába,mikor már lehiggadt a fiunk és megbeszélték,mi volt ezzel a gond.Én nem csináltam semmit,de nagyon szar érzés volt.
2012. szept. 18. 12:50
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
11%
pofon vágta? ott ütöttem volna helybe le az apukát nem megpofozni kell hogy a gyereknek leszálljon a feje hanem elmagyarázni ezt nem szabad és eltávolitani az afdott helyröl
2012. szept. 18. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
89%

Hát nem tudom hogy érted hogy nem csináltál semmit gondolom hogy nem is lett volna időd rá biztos első lendületből kapta azt a fülest.

Én ezzel úgy vagyok hogy ha egyszer odacsap egyet apa (mondjuk nem az arcára mert a pofozkodásnak én se vagyok híve) a popsijára vagy a kezére erősebben, nem fog belehalni. Kicsit érezze már hol a határ nem árt ha apa picit megmutatja hol a határ.

Persze a tökéletes megoldás a nyugodtan komolyan a szemébe nézve elmagyarázni hogy ez nem helyes esetleg büntetést kilátásba helyezni vagy meg is valósítani, de azt gondolom az ember pláne egy pasi nem egyből ilyen tudatos.

Az én férjem egy nagyon nehezen felidegesíthető áldott nyugodt valaki de amikor a fiam a gereblyével akart odacsapni neki akkor bizony a fenekére ütött egy viszonylag nagyobbat. Sírt ordított persze de eszébe se jut azóta semmi ilyesmi elég csak ránézzen apa.

Ettől függetlenül imádják egymást.

Nekem sem volt jó érzés annyira látni a dolgot, de igazat adtam neki.

2012. szept. 18. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem igen. Mert ha látja a gyerek, hogy nem értetek egyet valamiben a nevelés terén, azt később ki fogja használni. Gyerek előtt, ha látszólag is, de "egyet kell érteni" és később átbeszélni, hogy ezt "legközelebb ne így"
2012. szept. 18. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
12%
Gratulálok a férjednek... Te ismered magad, én nem bírtam volna ki, hogy ne adjam a párját annak aki bántja a gyerekemet. Meg lehet beszélni normálisan, nem rögtön verni a gyereket. Én nem tűrném senkitől, hogy kezet emeljen a lányomra, még az apjától sem!
2012. szept. 18. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
88%

"felmosónyéllel rávágott az apjára"

Direkt vagy véletlen?

Egy jól irányzott jókor elsütött atyai pofon belefér.

Jól tetted ha nem szóltál bele én sem szoktam.

2012. szept. 18. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
84%
pofont nem helyeslem de én is odacsaptam volna a kezére egy jó nagyot az biztos a gyerek is tudja már hol a határ.
2012. szept. 18. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
93%

most mit oltjátok szegény kérdezőt?

miért nem szólt bele?

pontosan azért mert apja is van a gyereknek és nem hiszem,hogy normális dolog,ha felmosóval rávág a saját apjára és teljesen mindegy,hogy hány éves!

lehet ideig óráig használ a szentbeszéd,de aztán a gyerek rájön,hogy csak üres szavak és ugyanolyan lesz,mint volt!


és akkor mi van,ha kapott egyet a gyerek?

ti kicsinek nem kaptatok soha? egy maflást,vagy legyintést,esetleg popsira verést?


pontozzatok le :)

2012. szept. 18. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha direkt vágott a gyerek apukára, akkor ott rögtön cselekedni kell. Ilyen idősen ő még nem tudja felmérni a tettei következményét. Nálam a popsira vagy kézre csapás, és a szentbeszéd, ilyenkor belefér.

Megértelek, hogy rosszul érezted magad, mert anya vagy, és a gyerekedet pártolod elsősorban. Ezzel nincs is gond.

Itt két verzió van:

Ha leordítod apuka fejét, akkor rövid távon jót teszel, mert megvéded a gyerekedet, és te vagy a hős anyuka. Csak ennek lesz egy korántsem elhanyagolható eredménye, méghozzá az, hogy apuka tekintélye sérül. Mindegy apa mit mond vagy tesz, anya úgyis megvéd. Na ez későbbiekben komoly bajok forrása lehet.

Ha nem értesz egyet apukával, de nem oktatod ki a gyerek előtt, hanem csak később, mikor alszik a kicsi, akkor azt látja a gyerek, hogy anya és apa egységes. Ha rosszat tesz, és az egyikőtök megdorgálja, hiába panaszkodik a másik oldalon. Hosszabb távon ez a jobb megoldás, és nem csak a szülök, hanem a gyerek érdekében is. A gyereknevelés során sokszor fel kell vállalni a pillanatnyi rosszat, a későbbi, tartósabb jó érdekében. Nem biztos, hogy attól vagy jó anya, ha minden szituációban begőzölve véded a gyereked. Ezt is kell persze, de ésszel.

Szerintem jól tetted, hogy ebből kimaradtál, és hagytad, hogy a gyerek és az apja rendezzék el.

2012. szept. 18. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

szerintem is jól tetted. Intézzék ők el maguk között, a férjeddel meg beszélj, h próbáljon meg uralkodni magán.

Egyébként én megértem a férjedet is, nekem egyszer csinálta agyerek, h teljes erővel befejelt, akkor ő is 3 körül lehetett, ölelgettem, és szándékosan az orromba fejelt, én is nyakon vágtam első felindulásból.

Utána én is bocsánatot kértem, elmondtam, h nem lett volna szabad bántanom őt, de neki sem szabad fájdalmat okoznia nekem.

A gyerekek ezen átlendülnek, nálunk sem okozott semmi bajt ez az ügy, de tudja, h nem verekszünk, azóta sem fordult elő hasonló sem.

azonkívül emberek vagyunk, nem robotok, hibázhatunk, de a legfontosabb, h utána beszéljünk a gyerekkel erről.

2012. szept. 18. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
0%
Azzal a lendülettel raktam volna ki a lakásból az apukát egy életre amivel a pofont adta.
2012. szept. 19. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!