Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ti megbíztok a bölcsis dadusok...

Ti megbíztok a bölcsis dadusokban? Baj van a gondolkodásommal, változtatnom kéne, hogy nem bízom bennük?

Figyelt kérdés

Bizonyára túlzás is van benne, első gyerek, és engem nagyon megviselt a beszoktatás, őt nem annyira szerencsére. De a következők a problémáim, amiért nem bízom bennük:

- mindig azt mondják, minden rendben volt, nem történt semmi különös, sosem sír. Ehhez képest én egyszer mentem érte, már a bejáratnál hallottam, hogy üvölt (még nem látott).

- Mi 6-kor szoktunk vacsizni, de ő bölcsis napokon fél 6-kor már éhen akar halni. A normál adagjánál többet is eszik ilyenkor. Pedig állítólag bent rendesen eszik. Ezt akkor hogy?

- Az alvós állatkáját itthon hagytuk ma, de azt mondták, gond nélkül elaludt. Ez nagyon gyanús, egyszer nem volt itthon az állatkája, egész éjjel azt kereste, el se aludt egyedül.

- Ma elvileg előbb tették le aludni, mert korábban kellett érte mennem. Elvileg fél 2-kor kelt (fél 3-3 helyett, azt mondják, annyival előbb is tették le), de este már fél 7-kor aludni akart menni, egész délután úgy nézett ki, mintha semmit nem aludt volna, már 4-5 óta nyűgös volt. Lehetséges, hogy csak mondták, hogy aludt, és le se tették aludni?


Fogok valaha bízni bennük, hogy ne agyaljak ilyeneken?


2012. szept. 5. 21:56
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Nos nekünk is volt ilyen gondunk. 2 éves elmúlt, mikor tavaly elkezdtük a bölcsit. Az első két hétbe minden reggel sírt, igaz napról napra egyre kevesebbet. Amikor érte mentünk, a dadus kb. fél percet szánt ránk, fél percbe csak annyit mondott, hogy minden rendben volt. Rákérdeztem, hogy sírt-e, válasz: nem, volt egy pici pityergés, de rögtön megnyugodott, evett rendesen: válasz: ó, igen, sokat. Jelzem az adag, megdöbbentően kics, lehetetlen, hogy ennyivel jól lakjon. Aztán amikor mentünk

mindig panaszkodott a fiam, hogy nem volt jó, sírtam és nem jövök holnap. Egy anyatárs pedig mmegjegyezte, hogy nehezen megy a dolog, igen rosszul viseli a gyerek, ő ezt látta legalábbis, mikor lebetegedett a fia és hamarabb ment érte. így aztán felébredt bennem a mumus és egy napközben én is befigyeltem, hát én nem azt tapasztalatam, amit a dadus mondott. Ebédelni semmit, két kanál levest, aludni pláne nem, üvöltött, de a gondozó néni szerint minden rendbe volt, szóval innentől nálunk semmi bizalom nem volt, így bölcsi helyett jöttek a mamik. Az óvodába gond nélkül beszokott, lehet, hogy kellett neki az az év még, vagy másabb emberek, helyzet volt. 3 nap pityegés után, csütörtökön már ő indult, és jól is érezte magát. Igaz, ott semmit sem erőltettek.

2012. szept. 6. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

Lehet hogy azért is mondják ezt inkább mert egyrészt a tapasztalatuk azt mondatja velük hogy ez az időszak (nem alszik jól, nem eszik jól sírdogál ne adj isten NAGYON sír) nem tart sokáig , túl lesznek rajta, ezért felesleges a szülőt azzal "sokkolni" hogy hú hát a pistike alig evett meg alig aludt és sírni is szokott.

Inkább meg akarják nyugtatni az aggódó szülőt aki nyilván nem jókedvéből adja be a kicsi gyereket egész napra a bölcsibe hanem mert rákényszerül.

Persze van akinek ez bejön van akinek meg nem, én is az a típus vagyok aki inkább szereti tudni a legrosszabbat is részletesen minthogy abba ringassanak hogy nagyjából minden oké:)

De lehet hogy sok szülőnél ez "bejön" hogy inkább nyugtatgatják őket a gondozónők,hogy minden rendben van egész nap a gyerekkel.

2012. szept. 6. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
0%

Akkor talan nem kellene lepasszolni egy ilyen kicsi gyereket.

Vagy nem kellett volna megszulni

2012. szept. 6. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

Majdnem írtam egy kellemes választ a 13-asnak, de kitöröltem, nem süllyedek a primitív szintjére.


Köszönöm a többi választ.

2012. szept. 6. 12:17
 15/17 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező! Mi is most kezdtük a bölcsit, bár ma csak 1 órát voltunk. Én is azon anyukákhoz tartozom, akik nagyon aggódnak a gyerekükért. Volt egy kislány a másik csoportba, olyan keservesen sírt, gondolom az ő anyukáját már elküldték, rossz volt hallgatni. Ezekkel a bölcsis kérdésekkel, véleményekkel kapcsolatban csak azt szeretném mondani, hogy minden szülő jót szeretne a gyerekének. A baj csak az, hogy sokan nem tehetjük meg, ami szerintünk jó a gyereknek. Én pl. úgy érzem, hogy kislányom nem ért meg az elválásra, főleg nem az egész napos (9 órás) bölcsődei ott-tartózkodásra. De ha nem megyek vissza dolgozni és csak a gyest kapom, nem jut ennivalóra. Sok erőt kívánok mindenkinek, aki hasonló helyzetben van!
2012. szept. 10. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
én megbizom benük mert tudom hogy jol bának a lányomal mi nyáron nem mentünk 6hetett igy mikor most ujra kezte a bölcsit sírt de én nem kezdtem agodni mert tudtam hogy jó helyen van.
2012. szept. 16. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Én is nagyon szerettem volna tudni a gyerekről mindent, még azt is, hogy pukizott-e, de nekünk megmondták a szülőin, hogy a dadusok nem fognak leállni minden nap elmesélni az apróságokat, mert amikor a gyerekért megyünk, akkor neki a felügyeletére van még bízva vagy 5 gyerek. Rájuk meg figyelni kell, nem fognak kint állni az ajtóban és elmesélni minden apróságot. Ha fontos dolog történik, akkor azt jelzik, havonta pedig részletesebben írnak a kiskönyvben. Nem könnyű persze a szülőnek megszokni, hogy előtte mindent tudott a gyerekről, most meg órák telnek el, hogy csak annyit tudsz: minden rendben volt. Nekünk szerencsére bizalom probléma nem merült fel.
2012. szept. 17. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!