Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ti megbíztok a bölcsis dadusok...

Ti megbíztok a bölcsis dadusokban? Baj van a gondolkodásommal, változtatnom kéne, hogy nem bízom bennük?

Figyelt kérdés

Bizonyára túlzás is van benne, első gyerek, és engem nagyon megviselt a beszoktatás, őt nem annyira szerencsére. De a következők a problémáim, amiért nem bízom bennük:

- mindig azt mondják, minden rendben volt, nem történt semmi különös, sosem sír. Ehhez képest én egyszer mentem érte, már a bejáratnál hallottam, hogy üvölt (még nem látott).

- Mi 6-kor szoktunk vacsizni, de ő bölcsis napokon fél 6-kor már éhen akar halni. A normál adagjánál többet is eszik ilyenkor. Pedig állítólag bent rendesen eszik. Ezt akkor hogy?

- Az alvós állatkáját itthon hagytuk ma, de azt mondták, gond nélkül elaludt. Ez nagyon gyanús, egyszer nem volt itthon az állatkája, egész éjjel azt kereste, el se aludt egyedül.

- Ma elvileg előbb tették le aludni, mert korábban kellett érte mennem. Elvileg fél 2-kor kelt (fél 3-3 helyett, azt mondják, annyival előbb is tették le), de este már fél 7-kor aludni akart menni, egész délután úgy nézett ki, mintha semmit nem aludt volna, már 4-5 óta nyűgös volt. Lehetséges, hogy csak mondták, hogy aludt, és le se tették aludni?


Fogok valaha bízni bennük, hogy ne agyaljak ilyeneken?


2012. szept. 5. 21:56
1 2
 1/17 nevem-senki ***** válasza:
58%

Szedd már össze magad! Ha nem hiszel nekik, nem bízol bennük, akkor ne vidd a bölcsibe. Az én kisfiam a nyelvére harapott rá játék közben, mert elesett. Két öltéssel varrták össze! Éssssssss? Nem lehetnek egyfolytában mögötte..., még én nyugtatgattam Őket, h előfordul az ilyen, nem kell kétségbe esni.

A gondozónők nem mumusok, akik alattomos módon bántják a gyerkőcöt, aztán anyukát meg átverik.

2012. szept. 5. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Az alvós állatka nélkül is elaludhat. Más otthon, más a bölcsiben. Pl. az én lányom itthon cumi nélkül nem volt hajlandó aludni. A bölcsiben meg az első hét után hazahozatta, mert ő volt az egyetlen, aki cumizott elalvás előtt. A gondozónők megengedték, de ő nem akarta, úgy akart aludni, mint a többi. Itthon meg elalvás előtt még válogatott, hogy a hajós, a rózsaszín virágos vagy a sárga macis cumival aludjon-e.


Az alvás és evés alapján sem vonnék még le következtetéseket. Azt nem hiszem, hogy nem tették le aludni. Csendespihenő az ebéd után kötelező. Talán kevesebbet aludt, bal lábbal kelt, én sem ébredek egyforma hangulattal, van, hogy éjjel alszom rendesen, mégis álmos vagyok, van hogy kevés alvás után is fittnek érzem magam....

2012. szept. 5. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Az ovi az addigi alvási, evési szokásokba bekavarhat.

Több inger éri, többet mozog, kevesebbet vagy épp többet eszik. Mikor haza ér a napi stresszt rajtatok vezeti le, több lesz a hiszti...

2012. szept. 5. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is szinte állandóan azt, mondják, hogy minden rendben volt. Jól evett, jól aludt, jó kedve volt.

a jól evett azt jelenti, hogy megette azt a macska adagot , amit kiosztanak-persze itthon van, hogy megeszik egy fél disznót. A jól aludt az kb. 1 óra-1,5 óra (az itthoni 2-2,5 órához képest) este kidől, mint a mormota. Voltak/vannak karcolások/karmolások rajta. Nem tudják mitől van, nem ment oda panaszkodni, sírni...

Ettől függetlenül szólnak, ha valami mégsem az előbbiek szerint történt. Pl. nem ízlett az ebéd, de uzsonnára esetleg többet evett, vagy csak fél órácskát aludt...

Nálunk is első gyerek. Az első négy bölcsis hónap reggeli sírásokkal, délutáni nem alvásokkal...gyakorlatilag kb. 4-5 hete, hogy beszokott.

2012. szept. 5. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm, igazatok van...

kedves első, egyáltalán nem arról beszéltem, hogy problémám van vele, ha elesik, történik valami, hanem az a problémám, hogy néha úgy érzem, nem mondják el, ha így lenne. Nem azt mondom, hogy mindenről szóról szóra be kéne számolniuk, csak ahogy fent írtam, ezekben a dolgokban én így érzem.

De úgy látom, változtatnom kell, megpróbálok bízni bennük.

2012. szept. 5. 22:35
 6/17 nevem-senki ***** válasza:
0%
A fenti esetet azért említettem, h érzékeltetni tudjam életünkben a gondozónők felè irányuló bizalmunkat.
2012. szept. 5. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
értem én, csak semmi köze az én esetemhez. ;)
2012. szept. 5. 22:52
 8/17 nevem-senki ***** válasza:
35%

Ó, hát persze, hogy nincs köze. A kérdésed sem úgy szólt: "Ti megbíztok a bölcsis

dadusokban?" Még csak véletlenül sem arra a kérdésre vártàl vàlaszt, h ki, mennyire bízik a gondozónőkben! :D

Én pedig nem arra próbàltam ràvilágítani, h egy ilyen eset után is maximálisan megbízunk bennük, és nem az, az első gondolatunk, h bizonyàra mellébeszélnek. Tényleg, igazad van, valóban én vagyok a hülye.

2012. szept. 5. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Valóban te vagy...
2012. szept. 5. 23:22
 10/17 nevem-senki ***** válasza:
0%
Persze, már előtted leírtam..., de minek kellett megerősíteni? Tán bizonytalan vagy? :D :D
2012. szept. 5. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!