Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mikor vinnétek szemészetre a...

Mikor vinnétek szemészetre a gyereket, ha az apukájának nagyon rossz a szeme?

Figyelt kérdés

Felvetődött bennem ez a kérdés, egy másik kérdés kapcsán, hogy a rossz látás genetika.

Az én szemem nagyon jó, anyukám gyerekkorától szemüveges, apám most közel a 60hoz kezdett el olvasó szemüveget hordani.

A páromnak nagyon rossz a szeme, az egyik 8as, a másik meg 5,5es(most hirtelen nem tudom, hogy + vagy -).

A fiúnk 3 éves, nem vettem észre rajta, hogy gond lenne a szemével. Ti mikor vinnétek először szemészetre?


2012. aug. 24. 14:26
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Az én páromnak is rossz a szeme, meg anyukámnak...a családban rajtam kívül mindenkinek. Szemészetre a lányokat akkor viszem, ha az éves tanácsadáson (3 éves kora óta vizsgálják) ezt tanácsolják, vagy ha észrevenném, hogy nekimegy tárgyaknak, csetlik-botlik, ügyetlen szóval, ha látható jele lenne, hogy van valami gond.

Egyébként az én nagylányomnak sasszeme van egyelőre a kicsi meg még kicsi a vizsgálathoz, de ha megnyugtat a háziorvos biztos beutal titeket szemészetre.

2012. aug. 24. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Az én fiam még nincs két éves, de el akarom vinni hamarosan. Elvileg kellett volna már vinni, csak nem szólt róla időben a védőnő. Azóta meg én felejtettem el időpontot kérni.

Szerintem egy szűrővizsgálat sose árt. Meg esetleg az is hasznos lehet, ha úgy megy először orvoshoz, hogy nincs baja, így még talán nem olyan félelmetes. Persze ez erősen gyerekfüggő:-)

2012. aug. 24. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én évente viszem, minden panasz nélkül. Hadd nézze csak meg a szemorvos, ettől baja nem lesz. Mindkettőnk szeme rossz, szóval már 1 évesen vittem, hogy magam megnyugtassam.
2012. aug. 24. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Mi mindketten rossz szeműek vagyunk.Ráadásul ugyanaz a szembetegségünk van. Mi már fél éves korában vittük,s azóta is fél évente elvisszük.Egyébként éves kontroll lenne csak javasolt. Ha a doki vagy védőnő ugy látja biztos elküld titeket szemészetre.
2012. aug. 24. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
én úgy emlékszem, nekem a gyerekdoki azt mondta, kb 2-3 évesen vigyük majd. Nekem van szemüvegem, ezért.
2012. aug. 24. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

1 évesen elvittük a kislányunkat, mert én rövidlátó vagyok. Az egyik szemem 5,5 a másik 3,5-es. Most múlt 2 éves, eddig minden rendben van, de azt mondta a doktornő, hogy minden évben kontrott az én rossz szemem miatt.


Szerintem vigyétek el, ártani nem árt, kb. 5 perc a vizsgálat, aztán majd megmondják, hogy milyen sűrűn vigyétek.

2012. aug. 24. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ilyen kicsi korban még az örökletes rövidlátás se feltétlenül jön elő. Az iskola előtti kötelező vizsgálatnak úgyis része lesz, addig ráér (egy 3 évesre szemüveget adni nem a legjobb ötlet egyébként se).
2012. aug. 25. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!