Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Az alábbi videón szerinted...

Az alábbi videón szerinted rossz a gyerek, vagy ADHD-s?

Figyelt kérdés

[link]


A nevelés hiányától ilyen ez a gyerek ?


2012. aug. 12. 11:37
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
szokták mondani, hogy rossz gyerek nincs csak eleven, de amit ez a gyerek művel az nem normális. lehet mert a szülő korábban elkényeztette és most a fejére nőtt, lehet mert ADHD-s.
2012. aug. 12. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Szerintem ebből a videóból nem lehet eldönteni, hogy a gyerek csak neveletlen vagy pedig más problémája van.
2012. aug. 12. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Nem olyan az egész mintha egy film forgatás lenne. Szerintem mű az egész videó.
2012. aug. 12. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Jézusom. Fogalmam sincs mi baja van, de az tuti, hogy nem ép.
2012. aug. 12. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem derül ki ebből a videóból hogy csak egy istentelen nagy pofon hiányozna neki hogy észhez térjen vagy "beteg" Nem vertem még meg a gyerekem de erre a viselkedésre biztoss nem amegmagyarázós modszer lenne a válaszom..persze más ha beteg de akkormeg kezeltetni kell.. szakemberhez vinninem hagyni hogy szabadlábon járkáljon:)
2012. aug. 12. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Ha hiperaktív ,akkor az nem nevelési probléma .Viheted szakemberhez,a legelső amit mondani fog,hogy el kell fogadni ilyennek ,így kell szeretni ,hatalmas türelememl kell támogatni abban,hogy képes legyen kontrollálni a viselkedését,elfogadja saját magát és el kell fogadtatni másokkal is,hogy nem direkt ilyen zavaró a viselkedése,idővel ahogy érik a tünetek változni fognak,de ők így születtek és így is fognak meghalni,mert ez egy veleszületett idegrendszeri másság .Felnőttként is sok minden nehézséget okozhat nekik,impulzívabbak,meggondolatlanabban,szétszórtabbak.

Nem lehet kinevelni,kigyógyítani,mert ezzel együtt muszály élni.

Veréssel ezt nem lehet elmulasztani .


http://www.youtube.com/watch?v=L5UtTri_lwY



Mint hiperaktív gyermek anyukájának nekem úgy tűnik,hogy tipikusan olyan a viselkedése mint az én fiamé volt ennyi idősen ,ó tudnék mesélni :-O ,nem sírom vissza mikor ilyen pici volt ,mára viszont pár év elteltével joggal vagyok büszke arra,hogy a mássága ellenére képes kihozni magából a lehető legtöbbet .Ő a mókamester a közösségben,kicsit mozgékonyabb ,ő szalad legelőször,ha valakit vígasztalni kell,vagy felsegíteni,nagyon okos,jól teljesít.Semmi megbotránkoztató nincs már a viselkedésében,megtanulta kontrollálni magát.

Az én hangulataimat is azonnal megérzi,ha igyekszem leplezni,hogy bánt valami,akkor kérdezget,hogy mi a baj,mi bánt .

2012. aug. 12. 13:32
 7/15 anonim ***** válasza:
39%

Bocs, de ha hiperaktív, AKKOR IS NEVELÉSI PROBLÉMA, ugyanis a szülő kötelessége kezeltetni a gyereket!


Amúgy a hiperaktív gyerekek nem dühöngő köcsögök, mint ez a hülyegyerek a videóban. Ez a gyerek még életében nem lehetett megszidva sem, hogy azt gondolja, hogy ilyesmit megtehet a szüleivel.


Sokszor látom, hogy a szülők a gyereket nem úgy nevelik, hogy tudják, hol a gyerek helye a családban. Nem, nem ő a központ, nem körülötte forog a világ, nem őérte történik minden, és nem ő a főnök a családban.

2012. aug. 12. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Minden tiszteletem a Tiétek a családoddal együtt, hogy ezt végigcsináltátok...mert mint írod, a Te fiad is hasonlókat produkált, mint a videón a kisfiú...állati nehéz lehet/ett, de érezni a mondataidból, hogy nagyon szeretitek, és elfogadtátok ezt a helyzetet. Nekem 2 éves a lányom, és most kezdi a hisztikorszakot, hát mit mondjak, nem nagyon tuok vele mit kezdeni egyenlőre..nem is tudom mit tennék ha ilyesmiket csinálna, mint a videón a kissrác...

2012. aug. 12. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

"Bocs, de ha hiperaktív, AKKOR IS NEVELÉSI PROBLÉMA, ugyanis a szülő kötelessége kezeltetni a gyereket! "


Elárulom neked,hogy kezeléssel sem lehet csodát elérni,esetleg könnyebbé lehet tenni a gyermek állapotával való együttélést,de bizony a kezelt hiperaktív gyerek is türelmetlen,nyugtalan ,indulatos .


Nem nevelési probléma!!!Ez az első amit az elkeseredett sok mindent próbált szülővel meg szoktak értetni a szakemberek,hogy nem ő tehet róla ,ne hibáztassa magát,mert sokan magukat ostrorotzzák,a környezet persze ítélkezik tudni véli a biztos megoldást.


Mégegyszer leírom:Veleszületett idegrendszeri működési másság ,születéstől-halálig tart,csak a tünetek változnak az évek alatt.

2012. aug. 12. 14:39
 10/15 A kérdező kommentje:

"Amúgy a hiperaktív gyerekek nem dühöngő köcsögök, mint ez a hülyegyerek a videóban. Ez a gyerek még életében nem lehetett megszidva sem, hogy azt gondolja, hogy ilyesmit megtehet a szüleivel. "


Ez a kisgyerek sem dühöngő köcsög!!!És nem is hülyegyerek!!!Egy gyermek aki egyenlőre még nem tudja kontrollálni a viselkedését a megfelelő módon,a szülő pedig biztos vagyok benne,hogy rengeteg mindent próbált már ,nem kis kudarc ez a szülőnek sem,hogy ennyire képtelen megfeleltetni a gyerekét a környezetnek.



A cikk hiperaktív gyerekekről íródott,tehát ennek illusztrálására tették be a videót és ha ez így van,akkor jó tudnod,hogy a hiperaktív gyerekhez bizony a szülőnek is kell alkalmazkodni,mert csakis kitartó,szerető türelemmel,határozott,következetes,de nagyon -nagyon szeretetteli és türelmes neveléssel lehet erdményt elérni .

2012. aug. 12. 14:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!