Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hány éves kortól tanítjátok a...

Hány éves kortól tanítjátok a gyereket fogat mosni? Előtte ti mostátok neki? Hogyan?

Figyelt kérdés

2012. aug. 18. 18:06
 1/4 anonim válasza:
Az en kis lanyom,1 eves korban kezte le ragni a fog kefet.Vanak manapsag olyan gyerek fog kefek amejek segitik a fogin puhitasat is.
2012. aug. 18. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy kijött két foga, már törölgettem neki ujjra húzható fogtisztító kendővel, aztán ahogy lett neki négy, vettem gyerekfogkefét, fogkrémet, és én mostam neki. Most 3 éves lesz, már sokszor kikapja a kezemből, és mossa magának, de szeretem én irányítani, mert ha őt egyedül hagyom, akkor abból nincs köszönet...

Minél előbb el kell kezdeni, mert csak úgy lehet megóvni a tejfogakat! Ahogy kijöttek az első fogai, lehet neki mosni nyugodtan!

2012. aug. 18. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Már a fogak áttörése előtt is érdemes a gyerek száját fertőtlenített, nedves textilpelenkával áttörölni (beledugod az ujjad a pelus közepébe, a többi anyagot hátrasimítod, hogy feszesen legyen az ujjadon az anyag. Megnedvesíted babavízzel, vagy forralt vízzel, esetleg egy kis boraxxal, és alaposan áttörlöd az ínyét az egyik oldalon, utána új anyagdarabot húzol az ujjadra, a régit levéve, nehogy az esetleges fertőzést átvidd egy másik részre. A nyelvét, a szájpadlást /csak óvatosan!!!/, és a szája belső oldalát is ugyanígy át kell törölni napi minimum 2 alkalommal, de leginkább minden étkezés után.)

Amikor az első fogak kibújnak, onnantól lehet az előbbi textiplelusos módszert is folytatni, vagy pl ujjra húzható, puha szilikonfogkefével és gyerekfogkrémmel átdörzsölni a fogakat. (A Nenedent fogkrém dobozában mindig van egy ilyen fogkefe. Ez kifőzhető, fertőtleníthető, kifejezetten pici babáknak van)

Itt is a példamutatás a legfontosabb. Lásson a gyerek sokszor fogmosás közben. Ha tetszik neki, akkor játsszatok a fogkefével, rajzolj neki cicabajuszt a fogkrémmel.

Tarts elé egy pici tükröt, hogy lássa, hogyan mosod a fogát. Az ujjra húzható fogkeféből lehet később bábot készíteni, sünit például.

A metszőfogakat könnyebb megmosni, ha az orrlukai tövétől lefelé mozgatod a fogkefét kívül a szája felett. (Rajzolj neki Hitler-bajuszt :-))) Ez valószínűleg tetszeni fog neki, csikizi, akkor mosolyog, és máris dörgölheted a fogait ;-) Az alsók kicsit nehezebben moshatóak, de ha az ujjaddal picit lehúzod az ajkát, akkor nem lesz ellenére a dolog.

A hátsókat is valamilyen játékos módszerrel lehet megmosni. Figyelj rá, hogy ne nyomd erősen a fogkefét az ínyéhez, ez lehet, hogy fáj neki a fogzás miatt, viszont a textilpelussal, vagy tiszta ujjal határozottan megmasszírozhatod az ínye külső oldalát, ezt szeretni fogja!

Ne felejtsd el a nyelvét is áttörölni (hátul nagyon óvatosan, nehogy bukjon az ingertől!)

Ha már kicsit erősödik az ínye, akkor rágókának is lehet használni a fogkefét, pl a Jordan gyárt olyan bébi fogkefét, aminek a nyele széles, rücskös, és a közepén egy luk van. A nyelet is rághatja, meg a sörtéket is, a luknál fogva meg fel tudod akasztani egy cumiláncra.

2012. aug. 18. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Hű, wow! Köszönöm a válaszokat, főleg az utolsó igen részletes irományát, és az ötleteket is!. Én még messze vagyok attól, hogy fogat mossak a picimnek, mert még csak 26 hetes vagyok, de a barátnőmnek van egy két éves kisfia, és hát enyhén szólva rohadnak a kis fogai. Mondtam neki, hogy kéne már mosni a gyerek fogait, de csak értetlenkedett, hogy egy két éves gyerek még is hogyan mosson fogat... Mondjuk ő a nagyfiának, aki 13 éves, neki is ő adja fel rá a tépőzáras (!!!) cipőt és ő öltözteti....

De akkor majd bevásárolok neki gyerekfogkeféből meg fogkrémből és elkezdem megtanítani. Még jó, hogy a férjem fogorvos, majd ő kiválasztja, melyik a legmegfelelőbb. :)

Köszönöm még egyszer!

2012. aug. 19. 05:15

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!