Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Az nem baj, hogy a 2,5 éves...

Az nem baj, hogy a 2,5 éves kisfiam nem nagyon tud fogat mosni?

Figyelt kérdés
kinyitja a száját én megdörzsölöm neki, úgyhogy tiszta a fogunk, de ha neki adom, akkor csak leszopogatja a fogkrémet és csak a "tiszta" fogkefével dörzsölgetni. Öblögetni sem tud, csak iszik és lenyeli...kisebb korában amikor először mutattam neki, akkor olyan szépen utánozott és kiköpte az egész vizet, de most már csak lenyeli. Hogy tanítsem meg? Én csinálok valamit rosszul, vagy gyerekemmel van valami baj?
2012. júl. 17. 20:17
 1/7 anonim ***** válasza:
A mi ovinkban kiscsoport közepén kezdik el tanítani a fogmosást, tehát kb 4 évesen.
2012. júl. 17. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
én fiam is 2,5 éves,neki is én mosom a fogait,ha tudná egyedül akkor is segitenék,alaposan megmosni neki.amugy ö sem tudja egyedül,csak rágja meg szopogassa a fogkrémet.miért?ilyenkor már egyedül kéne?majd megtanulják oviba,nem kell siettetni.
2012. júl. 17. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
ugyan már. 3,5 évesen is még csak rágja a fogkefét. Próbálja utánozni már a mozdulatokat, de kevés sikerrel.
2012. júl. 17. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Az én nagylányom 5 éves, de van, hogy neki is átmosom a fogát. Igaz ő már meg tudja mosni rendesen, de engem megnyugtat. Viszont az tuti, hogy 2.5 évesen még nem tudta. Szerintem kb 1 éve mossa "rendesen".
2012. júl. 17. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Márciusban volt 2 éves a lányom, már nem nagyon akarja engedni, hogy én mossam a fogát, de muszáj. Ha a kezébe adom a kefét, lenyalja a fogkrémet, és inkább csak simagatja a fogát.

Öblögetni még nem is próbáltunk, sőt, meg sem mutattam neki, mert én attól félek, hogy annyira megtetszene neki a dolog, hogy utána mindent köpne kifelé.

Vagy ez csak az én hülyeségem?

2012. júl. 17. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
3 évesem szépen hagyja mosni a fogait, néha utánozza, de kevés sikerrel. Az öblögetést a kádban ülve szoktuk gyakorolni, de még nem érti, hogy kell kiköpni a vizet, mindig lenyeli előbb.
2012. júl. 18. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm lányok...igazán megnyugtattatok!!! :)


"Fogat mosni" szeret, mert mindig mondja, de a lenyalogatás és a rágás megy csak, meg az utánzás....:)

2012. júl. 19. 12:36

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!