Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 20 hónapos kisfiam ordít ha...

20 hónapos kisfiam ordít ha fogat kell mosni. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Fogat pedíg kell mosnunk és teljesharc ha már mondom nki a fogmosást. Nem engedihogy mosam neki, egyedül meg csak játszik a fogkefével. Mit tegyek hogy megszeresse a fogmosást???
2010. jún. 11. 19:08
 1/9 anonim ***** válasza:

Egy kis időre hanyagold neki a fogmosást.Ne aggódj nem lesz semmi baja a fogának ha 1-2 hétig nem mosod neki.

Mikor te mosod legyen ott veled és csináld úgy mintha ez jó móka lenne,csikizne ilyesmi de ne mond neki,hogy gyere te is csináld.Csak mutasd neki milyen érdekes a fogmosás.Majd egy idő után ő is utánozni akar hidd el!

Ha erőlteted megutálja az egészet és nem fogja megmosni még nagy korában sem.

2010. jún. 11. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Az én 21 hónaposom imádja. Úgy csináltuk még az elején, hogy én mostam az övét, az ő kezébe meg belenyomtam az én fogkefémet, és ő mosta nekem, persze csak imitáltuk. Ezt nagyon imádta, és észre se vette, hogy megmostam közben neki is. Ha nagyon utálja, 1-2 hétig nyugodtan add csak a kezébe a picit fogkrémes fogkefét, hogy szokja a szertartást, és utána próbáljátok közösen.

Nem lehet, hogy sok fogkrémet teszel neki rá? Éppenhogy csak hozzá kell érinteni a fogkrémet. Biztos túl csípős neki. Vagy próbáljatok más gyerek fogkrémet.

2010. jún. 11. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Szió!

Hát ez én is szerettem volna megkérdezni,mert eddig mindig mosta rendesen(kicsi sikálás és nyalogatta szívta a fogkefét...)Próbáltuk az előttem író módszerét is ő mosta az enyém de ő nem engedte az övét csak amíg újdonság volt addig.

Lehet,hogy jön a foga és érzékeny neki ezért nem erőltetem neki de néha a mi fogkefénk kell neki.Így kapott 1 felnőtt nagy fogkefét és ha elfogy új ízű fogkrémet is kap majd.

De ahogy írták erőltetni nem jó.

Jó fogmosást.

2010. jún. 11. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Nem tudom hanyagolni a fogmosást sajnos mert az első két foga már így is lukas, szerintem.

Még 1 évesen mikor járni kezdet és tanult elesett és letört az első fogából egy kicsi és én úgy látom mintha kezdene barnulni.

Orvosnak még nem mutatam mert bevallom szégyelem, hogy az én fogmosoási hanyagságom miatt lett ilyen.

2010. jún. 12. 05:25
 5/9 anonim ***** válasza:

én sose mostam a gyerekeim fogát, ők mossák maguknak és ragyogó fehér mindegyiknek. Ők nyomják rá a fogkrémet és mossák maguknak.

De ha egyébként is rosszak a foga a kisfiadnak, akkor mondjuk ez nem jó módszer. De ha úgy nézem akkor meg már mindegy, hagyd egy darabig, hogy magának mossa és ha olyan kedve van hogy megengedi hogy te mosd, sikáld át.

2010. jún. 12. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Hasonló cipőben járok. 23 hónapos lesz a kislányom. A "nem szeretem a fogmosást dili" kb. másfél évesen kezdődött. A védőnő azt tanácsolta, hogy ne erőltessük, nem lesz semmi gond, ha nem mossuk meg egy darabig a fogát, időnként próbálkozzunk, mert lehet, hogy a fogzási fájdalom miatt nem szeretné... Így tettünk. Az lett az eredménye, hogy elszokott a fogmosástól. Minden este megpróbáltuk mosni a fogát, de amikor ellenkezett, akkor hagytuk, következő este ismét... aztán ismét... végül azt szokta meg, hogy ha ellenkezik, akkor nem kell fogat mosni.

Pár napja én is láttam belül egy kis barna foltot a fogán, és elöl lepedéket, ezért úgy döntöttem, hogy határozott leszek. Tegnap már egész jól ment. Így csináljuk: Ő ül a kádban (elszaladni nem tud:-) én mellette vagyok, és dumálok egyfolytában, hogy jaj, de finom ez a fogmosás... (Ő persze sír...) és amikor az unokatestvéred kicsi volt, neki is én mostam a fogát, úgy, hogy sika-mika (na, ez tetszik, kevésbé üvölt) és Te milyen ügyes vagy, és Neked is így mossuk, még egy kicsit tartsál ki, mindjárt megleszünk... a macinak is megmossunk a fogát... aztán még azt is élvezi, hogy a végén nagyokat köpünk a fürdőkádba.

Szerintem finoman próbáld elérni, hogy legyen fogmosás, nehogy azt higgye, hogy egy kis hisztivel meg lehet úszni a dolgot!

Sok sikert!

2010. jún. 12. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nálunk a "zsarolás" vált be. "Szretnél holnap is gumicukrot enni? Akkor mossuk meg a fogad..." Az a gumicukor kb 2 db, de annyira imádja, hogy azért mindent megtesz.
2010. jún. 12. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szia!Első válaszoló vagyok.

A kereszt fiam ugyan így járt!Letört a fogából egy kicsi még nem volt 3 éves és az egész fölső fogsora elrohadt.Vitték fogorvoshoz de az csak annyit mondott,hogy tejfoggal nem tud mit csinálni.Most 10 éves és a maradandó fogai közül elég sok szuvas neki.De én úgy tudom,hogy van valamilyen kezelési mód ami meggátolja,hogy elromoljanak a kicsi fogai.Csak a keresztfiammal túl későn mentek el dokihoz.Vidd el minél hamarabb!Valamilyen ecsetelő van rá én úgy tudom!

2010. jún. 12. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszi.

Minél hamarabb orvosolni fogom.

2010. jún. 14. 07:33

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!