Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 1,5 éves lányom egyáltalán...

1,5 éves lányom egyáltalán nem engedi a fogát megmosni. Mit csináljak vele?

Figyelt kérdés
Erőszakkal nem akarom, mellesleg ha akarnám se tudnám... Ő rágcsálja a fogkefét szívesen, de azért az ugye nem túl hatékony.
2012. jún. 17. 15:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
67%
Márpedig ha nem is túl erőszakosan, de le kell fogni és rá kell vezetni a fogmosásra. Én úgy vagyok vele, hogy inkább ilyenkor fogom le 1-2 percig, mint később a fogorvosi székben.
2012. jún. 17. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Van ujjra húzható meg rendes fogkefe is, előtte mosom én is a fogam, engedem, hogy a fogkefével megmossa nekem, de ő abszolút nem hagyja, hogy a szájába nyúljak :(
2012. jún. 17. 15:58
 3/11 anonim ***** válasza:
Pedig lehetne neki játékosan megmutatni, hogyan húzogassa a kefét a fogán.Veled együtt jobban menne biztosan.Egy ekkora gyereknek még nem tökéletes az irányítása az ilyen finom kézmozgásra. Majd belejön.
2012. jún. 17. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Erőszakkal se tudnám lefogni, nehogy erőszak nélkül... és engem is zavar a kérdés, nyilván azért is kérdezem itt meg, ki járt hasonló cipőben.
2012. jún. 17. 16:02
 5/11 anonim ***** válasza:

Nem próbáltad még úgy, hogy együtt mentek fogat mosni? Amikor a fiamnak nincs kedve, mert szerencsére ő valamennyi ideig engedi, aztán kezdi rágcsálni, akkor szoktam mondani neki, hogy anya is megmossa a fogát. Akkor jön utánam a fürdőbe és kéri ő is a fogkeféjét.

Amúgy ha csak egy rövid időre is sikerül és nagyjából, amennyire tudod, megdörzsölöd neki, az is több, mint a semmi. Nagyobb korában majd jobban sikerül.

2012. jún. 17. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

nálunk is volt egy rövid idő mikor nem akarta :)

én fürdés után kiterítettem a törcsijét, abba betekertem és megmostam a fogát :) 2-3 nap után már simán engedte, azóta is az a rend, hogy először megmosom neki, majd megkapja rágcsálni :)

2012. jún. 17. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Mindig volt ilyen gond, vagy csak most kezdődött? Én az első fogacskáktól mosom a fiamnak, ha volt ilyen gond, akkor azért, mert fogzott, és kellemetlen volt neki a fogkefe. Én nem erőszakoskodtam, azzal csak megutálná az egészet. Próbálkoztam, de nem fogtam le meg hasonlók.

Amúgy 1 évesen elcsente az elektromos fogkefém, nem akarta visszaadni, gondoltam, bekapcsolom, majd megijed. Hát nem, imádta, úgyhogy vettünk neki is egyet. Azóta a simával ő "mossa", az elektromossal én mosom neki.

15 hónapos

2012. jún. 17. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Na ez nálunk is a mumus!már mindent,de tényleg mindent megpróbáltam.És valóban csak nagyon ritkán tudom rávenni a fogmosásra :( egyenlőre szépek a fogai,de isten tudja meddig lesz így!rendszeresen próbálkozunk nála.
2012. jún. 17. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

6 hós korától, az első fogacskától mosom, azaz mosnám, mert sosem engedte :( utálja ha a szájába nyúlunk, volt hogy azt sem tudtam, hány foga van. Már tudom, belátok ha nevet...

Már a nagyi is előtte mossa a fogát ha itt van, meg az összes baba meg plüssállat foga ragyog, annyit mossuk előtte.

2012. jún. 17. 17:06
 10/11 anonim ***** válasza:
76%
szerintem elég az is,ha csak ragcsalja te meg néha megprobalod huzogatni..vicces egyébként,h az itt író anyukák többsége mennyire tökéletesen mossa a gyerek fogat..az én lányom is azt csinálja,amit a tied,de nekem van egy fogorvos barátnőm,akit kerdezgetek ilyenekrol(első fogak mosasas,stb) ő annyit mondott,h a ritualet tudatositsuk..azt,h mikor,kb hogyan,milyen érzés,ha a szájában van a fogkefe..a többi meg majd jon idővel "magatol" szóval nem hiszem,h túl kellene aggódni a dolgot..
2012. jún. 17. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!