Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit érzel ha a gyerekedet...

Mit érzel ha a gyerekedet (3-4-5 stb. éves) kiközösítik ugráltatják mindig kihagyják a játékból ő meg szegény megy a többi után?

Figyelt kérdés
Csak én viselem rosszul? Később is ilyen lesz vajon? Béketűrő(mások szerint gondolom muja) gyerekem van,nem lázadozik, nem ágál,nem bánt soha senkit, viszont ő a "csicska" a gyerekcsapatban,ugráltatják mindenféle hülyeséget megcsináltatnak vele ő meg megy és csinálja, mert addig is játszanak vele legalább. Hogy lehetne életrevalóbb, vagy törődjek bele hogy így van, ő ilyen? Annyira rossz érzés, biztos azért mert én sose voltam ilyen. És emlékszem,hogy azok rosszul jártak akik ilyenek voltak. Elhívni nem akarom a gyerekek közül,hiszen meg kell tanulnia együtt működni, játszani, tevékenykedni másokkal.Én rontottam el, hogy nem neveltem elég harcosnak? Vagy kezdeményezőnek?
2012. aug. 15. 06:58
 1/3 anonim ***** válasza:

A saját korosztályával játszik?

Ha idősebbekkel, akár csak 1-2 évvel is, már szinte természetes, hogy ő van a hierarchia alsó fokán. Ez nam gond. A múltkor az amúgy vezér típusú 4 évesem volt a legkisebb, beállították a papás-mamás játékban kisbabának, és őt is ide-oda ráncigálták, ugráltatták,bár ő nagyon élvezte, és mi is jót nevettünk.


Ha a vele egy korosztályú csoportban is ez történik, és rendszeresen, akkor érdemes szerintem egy picit erősítened az önbizalmát. ne haragudj, hogy megkérdezem, és remélem a többi anyuka sem veszi a fejem ezért, de ugye mindig nyugodt baba volt, külön szobában, aki egymaga aludt el, vagy legalábbis nem volt gond vele altatás terén?

2012. aug. 15. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Nem, nem mondanám, 3 hónapos koráig nagyon hasfájós volt sokat sírt 2 óránként ébredt éjjel is, aztán kb.másfél éves koráig sírva aludt el és sírva ébredt. Egyedül 2 hónapos korától volt (külön kiságyban) de akárhogy próbálkoztunk sírdogálva aludt el, és ahogy felébredt egyből sírni kezdett.

Azóta persze jobb a helyzet, szépen alszik este 9től reggel 7ig. 4.5 éves és a vele egykorúak között van neki ilyen alárendelt szerepe, igazából nem is zavarja, (csak ha ő a csúfolódás céltáblája az zavarja akkor sír).

2012. aug. 15. 07:52
 3/3 anonim ***** válasza:
Megnyugtatásképp: a családban és az ismerettségi körünkben is volt olyan gyerek, aki olyan volt, mint a tűz, mindenkit bántott, tombolt, hisztizett, egyszerűen kibírhatatlan volt. Aztán mikor elkezdte az iskolát, nem sokkal utána teljesen a visszájára fordult a dolog, mintha teljesen megkukult volna, nem is beszélgetnek, teljesen visszahúzódók lettek. Ebből is látszik, hogy nincs kőbe vésve az óvodai viselkedés, az iskolában még akár a legnépszerűbb is lehet. Szeintem inkább legyen nyugodtabb, mint egy mindenkit agyonverek típus.
2012. aug. 15. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!