Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 éves lányom a szobában akar...

2 éves lányom a szobában akar inni, enni. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Apja rendszerint benn eszik, pedig már többször kértem, hogy a konyhába egyen, pont ezért, mert látja a gyerek, és ő is azt akarja. És az odáig rendben, hogy ami e felnőttnek szabad.. értem én ezt az elektromos dolgokra, na de a kaja? az más, szerintem. Állandóan bemorzsáznak, és kilötyköli az italt. Engedjem én is a gyereknek, és majd ha nagy lesz leszoktatom? Vagy tényleg úgy felfoghatom, hogy ami a Jupiternek szabad...?
2009. júl. 20. 09:40
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Én nem hagynám. Apának sem feltétlenül ;)
2009. júl. 20. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Mi vonzó van neki a szobában? A Tv? Mert az én férjem is azért eszik a szobában, mert közben nézi a Híradót stb. A gyereknek reggel megengedem, hogy a kakaót a szobában igya mese nézés közben, de más kaját a konyhában, asztalnál eszik. Ha ilyenkor behallatszik a tévé, akkor ki szokott szaladni, hogy megnézze mi megy és ilyenkor ki is kapcsolom és visszaterelem a konyhába. Megszokta, nem ellenkezik. Persze lehet nagyobb korában majd mondja, hogy akkor apának miért lehet. Hát, nem tudom majd mit mondok..
2009. júl. 20. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha nagyon zavar téged, hogy a szobába morzsáz, akkor szoktasd le róla, de az apját is!!! (De ehhez kitartás és következetesség kell - biztos lesz egy hétig hiszti és balhé)HA csak azért akarod leszoktatni, mert ezt nem illik, szerintem felselges stresszt okozol magadnak. Tanítsd meg, hogy a szobában tálca, tányér felett egyen-igyon.

Az én lányom is eszik a szobában, de engem nem zavar.

2009. júl. 20. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem is a kislányodat inkább a párodat kéne úgymond megnevelni. Mert jó kényelmesebb a tv előtt inni meg enni, de ez így csak egy rossz példa a gyereknek. Ülj le a pároddal és beszéljétek meg ezt a dolgot.
2009. júl. 20. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Régen mi is ettünk a szobában a tévé előtt, de miután gyerekeink lettek és aztán nappalink is ami egybe van a konyhával, már nem eszünk bent. Javaslom hogy vidd ki a tévét a szobából, vagy ha meg tudod oldani akkor tegyél egyet a konyhába is. Igazából persze nem ez lenne a helyes, mert elég rossz hogy így a tévé rabja lett már a párod és később a gyerek is az lehet, de másik megoldás az lenne, hogy a tévét kikapcsolod mikor evés van. Nálunk így van, nem akarom, hogy a gyerekek a tévét nézzék evés közben. A pároddal kéne ezt megbeszélned mindenképp.
2009. júl. 22. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Én megoldottam!

Vettem 1 kis tv-t a konyhába is!

Legalább én sem unatkozok főzőcskézés közben!!

2009. okt. 13. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!