Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan tudnék 2 éves kislányom...

Hogyan tudnék 2 éves kislányomnak segíteni, hogy elaludjon?

Figyelt kérdés
Hulla fáradt már délben, de nem tudom sehogy rávenni, hogy aludjon, estig ezzel szenvedünk. Aztán meg már olyan fáradt, hogy azért nem bír elaludni, csak addig sír szegénykém míg el nem alszik.
2012. aug. 1. 21:53
 1/5 anonim ***** válasza:
Ez sajnos nevelés kérdése. Én is voltam rossz alvó 9 éves korom körül, az nem megoldás hogy melletted alszik el attól csak hozzászokik. Én azt javaslom hogy este mikor lefekteted és mondjuk 30 perc múlva bemész és ott sír hogy nem tud aludni akkor nyugtasd meg, és ami a legjobb megoldás olvass neki mesét én mindig arra aludtam el, később magam olvastam.
2012. aug. 1. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Esetleg mesét olvasni neki vagy mondani neki hogy muszáj aludni mert jobb lesz neki..vagy mondod hogy próbálj aludni és utána pl. megyünk kirándulni.....
2012. aug. 1. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha fáradt,tegyed az ágyába,és hagyd ott. Ha sír,akkor simogasd,halkan beszélj hozzá,de ne vedd ki az ágyából.
2012. aug. 1. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia!


nekem is 2 éves a lányom, és sajnos kicsit erőszakosnak kell lenni. Illetve amolyan szelíd erőszakra gondolok.

Én is szenvedtem ettől, nem beszélve a lányomról, aztán mióta "bekeményítettem, és érzi a határozottságot, azóta megy mint a karikacsapás, kb. 1 hét kellett hogy ráálljon.


fél12kor ebéd, fogmosás, függöny, ágybafekvés, halk zenélőke, szőrállatka, és mesélek neki egy mesét, ami rövid, egyszerű, nagyon monoton hangon, és egyre halkabba, a végén már suttogva.


Az elején ugye pattogott felfelé, de mondtam neki, hogy alszanak az állatkák, oda is fektettem mellé őket, mondtam, hogy takargassa be, nehogy megfázzanak, simizze meg őket, és feküdjön melléjük.

Volt hogy ez sem segített, akkor ha sírt ölbe altattam, de csak míg félkóma nem lett, utána betettem az ágyába, és akkor is elmondtam a mesét neki, hogy rögzüljön.


De semmiképp nem engedtem neki, hogy kimenjen az ágyból, csak ha az ölembe feküdt. Mindent bevettettem, és sikerült.

sajnos Ők ha érzik, hogy "gyenge" vagy, akkor próbálkoznak egyre-egyre, de még nem tudják hogy mi a jó nekik, neked kell irányítani. de nagyon komolyan határozd el magad, csakis akkor fog sikerülni, mert ha kicsit is érzi, hogy engedsz, akkor kútba esik az addigi munkád, a kicsid meg továbbra is hulla fáradt lesz..


Este ugyanígy alszunk, mostmár van, hogy 5 perc se kell neki.

ja, és persze minél fáradtabb ugye nap közben, este még nehezebben alszik el...


Kitartást, és sok sikert!

2012. aug. 1. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, megfogadom.
2012. aug. 2. 20:51

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!